Beğendiğiniz Bir Web Sitesini Desteklemenin 8 Yolu

blog

Öncelikle, geçtiğimiz perşembe günü ilk defa “sizin için ne yapabilirim?” sorusunu bize soran Ceres Yayınları yöneticisi Tuba Dedeoğlu Demir’e çok çok teşekkür ederiz. Bizi ofisine davet etti, çay kahve eşliğinde gelecek hayallerimizi ve planlarımızı konuştuk. Bize yol gösterdi, ufkumuzu açtı.

Sorduğu soru da bizi sonradan epey düşündürdü doğrusu. Biz bu işe girerken sadece kendimize güvenerek yola çıkmıştık. Ama bir yandan da, bu işin başarılı olması ve bizim başlangıçtaki hayalimiz olan “sadece sevdiğimiz işleri yaparak yaşamak” noktasına ulaşabilmemiz için bilinmeye, okunmaya, takip edilmeye ihtiyacımız var. Web sitesi/blog olayının doğası gereği bu böyle.

Sizlerden aldığımız destek mesajları ve yapıcı (henüz aksi olmadı çok şükür ki) eleştiriler bu yolda bize yoldaş oldu, her birinize ne kadar teşekkür etsek az. Kısa zamanda (bir web sitesi için 5 ay kısa bir zaman sayılır) gittiğimiz yerlerde “Aaaa Plazadan Dünyaya mı? Ben sizi okuyorum!”, “Adınızı duymuştum” cümlelerini duymanın verdiği mutluluğu tarif edemeyiz.

Biz bu yolda sadece kendimiz için yokuz. İşinde mutsuz olup bir çıkış yolu hayal edemeyenler ya da iş değiştirmek gibi radikal bir adımı atmak istemediği için işinde mutsuzluğa katlanmak zorunda hissedenler için bir örnek, bir kaynak, bir ilham olmayı amaçladık. Yaptığımız her şey kendimiz kadar sizler için de. Her ilerlememiz bizim kadar sizlerin de sayesinde.

Eğer bu yolda bizimle birlikte olmak sizin için değerliyse, eğer devam edelim istiyorsanız, eğer yazılarımızı okumak keyifliyse, eğer daha iyisini yapabileceğimize inanıyorsanız bize ufak desteklerle çok büyük katkılar sağlayabilirsiniz.

Bizim için neler yapabilirsiniz?

(Aslında bunların tamamı sadece bizim için değil, beğendiğiniz, daha çok üretmesini istediğiniz her web sitesi/blog için yararlı öneriler. Dolayısıyla maddeleri kendi sitemiz için değil, genel olarak yazacağım. )

blog2

  1. Sitenin -varsa- sosyal medya hesaplarını lütfen takip edin. Takipçi sayısı birçok yolla o sitenin sahiplerine yarar sağlayacaktır.
  2. Sitenin yazılarını okumak için siteye her girişiniz, bizim için faydadır. Okursanız daha iyi. Yorum yaparsanız şa-ha-ne!!!
  3. Sitenin yazılarını beğendiyseniz beğeni butonuna basın lütfen. Bir de sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız, daha çok kişiye ulaşmalarına yardımcı olmuş olursunuz. Siz o siteyi beğeniyordunuz, değil mi? E, paylaşın o zaman?
  4. Sitede bir reklam görür ve tıklarsanız bu onlara gayet iyi bir teşekkür olur.  Çünkü bir çok site o reklamların tıklanma sayısı ile orantılı para kazanıyor.
  5. Site bir çekiliş yapıyorsa –buradaki gibi örneğin 🙂 – lütfen katılın. Bizim çekilişimizde takip şartı yok, sadece ilgisini çekeceğini düşündüğünüz üç kişiyi etiketlemenizi rica ediyoruz. Onlardan bazıları belki bizi çok sevecek ve özelden “çok ihtiyacım olan anda yazınızı gördüm, iyi ki varsınız” mesajı ile bizi mutluluktan uçuracak biri ile daha bizi tanıştırmış olacaksınız. Çok sevap işlemiş olursunuz, bizden söylemesi 🙂
  6. Bu sitede nasıl yazılar görmek istersiniz? Hangi konulara eğilelim? Plaza hayatını sizin için nasıl daha keyifli hale getirebiliriz? Lütfen bize yazın.
  7. Reklam verir, içerik üretme işlerinde teklifte bulunursanız seve seve konuşuruz. Bir çok blog/web sitesi sahibi de öyle.
  8. Sitenin konusuyla ilgili söyleyeceğiniz konu varsa bizimki dahil olmak üzere bir çok site seve seve konuk yazarlara yer verir. Buyurun, bekleriz 🙂

Özetle, şikayetinizi site sahibine, memnuniyetinizi dostlarınıza söyleyiniz efem 🙂

Biz ikisini de bekliyoruz, sevgiler, mutlu haftalar 🙂

 

Selin Güneş

author_1

Canından olmamak içün Araf’tan hikayeler terennüm eden bir Şehrazad; maymun iştahlı bir müzikofil; valide, zevce, hemşire, kerime; tanıştığı herkesle bir şekilde hemşehri olabilen bir havva kızı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir