Dijital Topuklar 2017

IMG_3281

2017 ajandalarımızı aldığımızda (evet biz hala fiziksel olarak ajanda kullanmayı seviyoruz) ilk işaretlediğimiz günlerden biri 1 Kasım oldu. Neden derseniz ??? 1 Kasım= Dijital Topuklar demek de ondan. Üstelik, 2016 yılında ilk yapılan Dijital Topuklar biz Plazadan Dünyaya kadınları için önemli bir yer tutuyor. Zira web sitemizi açabilmek için #benimhikayem’i kendimize deadline kabul edip son düzlüğü hızla koşmuştuk.

Ve 1 Kasım 2016 geldiğinde, çok büyük bir çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 600 kişi içinde girişimi düşünen kadınlarla konuşmuş, dijital hayata henüz merhaba diye Plazadan Dünyaya’mızı anlatma fırsatı bulmuştuk. Konuşmacılardan ilham alıp, yapılacaklar listemizi doldurarak çıkmıştık salondan. İzlenimlerimizi de gene bu sayfalardan sizlerle paylaşmıştık.

Bize o kadar iyi gelmişti ki, Dijital Topuklar’ın bütün sosyal medya hesaplarını takibe almış, heyecanla yeni etkinliği bekler olmuştuk. Hal böyle olunca da satışa çıktıktan hemen sonra biletlerimizi satın alıp, 1 Kasım’ı beklemeye başladık.

IMG_3267

Hala bilmeyenler olabilir diyerek 5N1K ile Dijital Topuklar 2017’yi özetleyelim:

NE?

Dijital Topuklar, Türkiye’nin ilk ve tek dijital kadın zirvesi. Blog, YouTube, Facebook, Instagram ve diğer tüm sosyal mecralardaki içerik üreticilerini, ajansları, marka temsilcilerini ve uzmanları bir araya getiren Dijital Topuklar’da her sene, kaliteli ve özgün içerik, ticari etik, dijital feminizm, dijital gençlik, dijital girişimcilik gibi konular ele alınıyor.

NEDEN?

Çünkü sosyal medyada yapılan paylaşımlar samimi, kaliteli ve özgün içeriklerden oluşursa eğer gerçekten anlamlı oluyor.

Çünkü internet ve sosyal medya girişimciliğinin yeni olması , etik bir ticaret anlayışının gerekliliğini ortaya çıkarıyor.

Çünkü değişen dünya ve gelişen teknolojiyi sadece kendimiz için değil, çocuklarımız için de en verimli şekilde kullanmayı bilmemiz gerekiyor.

Çünkü dijital dünya, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi gelişmesi gereken konuları iyileştirmek için önemli bir fırsat oluşturuyor.

Tüm bu alanlarda bir “oyun kurucu” olarak ortaya çıkan Dijital Topuklar, değişimi ancak hep birlikte gerçekleştirebileceğimize inanıyor.

NASIL?

Kasım’ın ilk gününde, Türkiye’nin dört bir yanından içerik üreticilerinin, marka ve ajans temsilcilerinin, e-ticaret girişimcilerinin, tam günlük bir konferans dahilinde bir araya gelmesiyle.

NEREDE?

Uniq Hall, Maslak, İstanbul

NE ZAMAN?

1 Kasım 2017, Çarşamba

09:00-18:00

KİM?

  • Elif Doğan: Kurucu Ortak – İçerik Kraliçesi
  • Perihan Gürer: Kurucu Ortak – Fikir Perisi
  • Ferhan Saral: Genel Koordinatör – Her Şeyden Sorumlu Genel Müdür

O gün, Dijital Topuklar’a katılanlar bilecek ki, aslında bu 5N1K’dan fazlası oldu. Farklı konuların konuşulduğu, tartışıldığı; renkli konuşmacılardan ilham alındığı, bolca not tutulduğu (evet biz aynı zamanda yazarak çalışıyoruz) bir gün olarak belleklerimize yerleşti. Sosyal medyada takipte olduklarımızla kanlı-canlı tanışmak, sohbet edip, kahkaha atmak hepimize iyi geldi. Gene heybemizi yeni bilgiler ve alınmış yeni ilhamlarla doldurarak, bir sonraki sene görüşmek üzere diyerek ayrıldık bu yıl da salondan.

 

Plazadan Dünyaya

siz_son

3 kadın; 3 Mersinli; 3 blogger; 3 plaza kaçkını; 3 bulgurofil; 3 Leyla :)

Dijital Topuklar 2017“ için 1 yorum yapılmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir