“Don’t Stop Me Now”

saarbrucken-79Bazı şarkılar vardır ya, hayatının bir dönemine denk gelir. Seni alır, uzaklara, ışınlamak istediğin zamana götürür.

Bazı şarkılar da vardır ki, dinledikçe seni tetikler, yerinde durdurmaz; en stresli anında imdadına yetişir seni sakinleştirir. Kısacası çoğumuz için şarkıların hayatımızda önemli bir yeri vardır.

Geçenlerde yayınlanan bir haberde, University of Missouri tarafından yapılan bir araştırmaya göre insanı en çok mutlu eden şarkının bulunduğunu okumuştum. En çok sevilen şarkı anketiyle başlayan çalışma, bilimle birleşince Queen’in “Don’t stop me now” şarkısının, Dünya’daki en mutlu şarkı olarak ilan edildiğini öğrendim.

Nerede, hangi durumda olursam olayım, beni canlandıran bu şarkının bilimsel olarak da tasdiklenmiş olmasına da ayrıca çok mutlu oldum 🙂

Ne dersiniz, sizi de mutlu ediyor mu?

 

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir