Film Önerisi: Stajyer (The Intern)

Hayatta hiçbir şey için geç değildir.

Bir süredir arkadaşlarımla dönüp dolaşıp konuştuğumuz konulardan biri ‘yaşlanmak/yaş almak/büyümek/ olgunlaşmak’ meselesi. Belirli bir yaşı geçince özellikle, zaman zaman birçoğumuzun kafa yorduğu hatta kimimizi de biraz depresif yapan bir konu. Tam da böyle düşüncelere girdiğim dönemlerden birinde seyrettiğim ve etkilendiğim bir filmi başladım yazmaya. E malum bizimki biraz sineterapisi, yoksa başlı başına bir film kritiği gibi bir amacımız yok.

Emekli olduğunuzu ve yıllarca aynı yastığa baş koyduğunuz eşinizi kaybettiğinizi düşünün. Bütün hayatınızın bittiğini mi düşünürsünüz; yıllardır istediğini hobilerinizle ilgilenmek ve komşularınızla bir şeyler paylaşmak iyi gelir mi? Peki bu paylaşımlar da size yeterli gelmiyor, kendinizi daha faydalı mı hissetmek istiyorsunuz. Belli ki Ben Whittaker (Robert De Niro) de benzer hissetmekteydi ve onun için hiç birşey bitmemişti. Genç girişimci Jules Ostin (Anne Hataway)’in kurmuş olduğu e-ticaret şirketinde tecrübeli (!) stajyer olarak işe girmesiyle hayatındaki dengeler değişti.

Yıllarını aynı şirkette, aynı işi yaparak geçirmiş, bütün hayatı düzenli, hala kumaş mendstajyer-afis-poster-e1451658118375il taşıyan bir adamın hayat tecrübesiyle; yeniliğe açık, kendi randevularına sürekli geç kalan, ofis içinde bisikletle dolaşan girişimci genç bir anne-iş kadının karşılaşmasını konu alan bir film Stajyer (The Intern).

Stajyer filmi, herkesin farklı alanda sahip olduğu tecrübesinin paylaşması üzerine kurulu. Mottosu “Tecrübe asla eskimez” olan bir film sonuçta. Film, arka planda ise değişen dünya koşullarını ve hayat tarzlarını ele alıyor. Çalışan kadın, evde çocuğa bakan koca denklemini görmek biraz şaşırtıcı, biraz sevindici.

Eski bir plaza insanı olarak, bünyesinde masöz çalıştıran bir firmayı gerçekte görmek dileğimi de buraya bırakayım belki bir patron alır 😉

İyi seyirler…

 

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Film Önerisi: Stajyer (The Intern)“ için 2 yorum yapılmış.

 • Celal Erdogdu

  (Aralık 13, 2016 - 2:17 pm)

  Çok beğendiğim bir filmdi, yeni kuşak ile eski kuşak arasındaki çalışama biçim farkları her zaman var olacak ama şu da bir gerçek ki tecrübe de apayrı bir avantaj olmaya devam edecek.

  • İrem Devseren

   (Aralık 13, 2016 - 2:22 pm)

   Güzel yorumların için çok teşekkür ederiz Celal! 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir