Freelance Çalışma Hayatına Giriş 201B – Kolektif House Deneyimimiz

Bizi sosyal medyadan takip eden arkadaşlarımızın bildiği gibi bizler kendimize zaman ve mekandan bağımsız bir iş hayatı kurmaya çalışıyoruz. Zaten bu sitenin tek cümlelik özeti de bu 🙂 . Ancak üçümüzün aynı mekanda beraber çalışması hem Plazadan Dünyaya çalışmalarında, hem de kendi kişisel işlerimizde bize motivasyon ve sinerji sağlıyor.

Siteyi açma kararı verip, çalışmaya başladıktan sonra farklı mekanlarda çalıştık. Havalar güzelken açık hava (!) ofislerimiz de oldu, farklı kahvecilerde buluştuğumuz da. Üç kişi olup iki farklı yakada oturunca optimal bir lokasyon bulmak da zor hani. O yüzden elimizden geldiğince değiştirdik çalışma alanlarımızı. Dönüp dolaşıp İrem’in evinde bulgur yemekleri ile son buldu gerçi ama biz denemekten vazgeçmedik 😉 Zeynep’in Freelance Çalışma Hayatı’na Giriş yazıları sırasında da sık sık gündeme geldi, Yazı yayına hazırlanırken coworking alanları kafamıza yatmaya başlamıştı bile.  Sosyal medyadan takip edip merak ettiğimiz Kolektif House‘un Şişhane Şubesi’nden de çok sıcak bir davet gelince bu fırsatı kaçırmak istemedik.

Şişhane metrosundan çıkıp yüksek tavanlı tarihi bir binada, son derece modern ve rahat dekore edilmiş ofise girdiğimizde bir anlamda hayalimiz gerçek olmuştu. Çalışma mekanı aslında aradığımız ama hiç bulamadığımız konfor koşullarını sağlıyordu. Sunulan çay ve kahve seçenekleri de bizi bizden aldı. Belki de bunlardan daha değerlisi, son derece güleryüzlü, işlerini sevdikleri her halinden belli olan insanlarla bir gün geçirmek oldu. Sanırsınız ki yıllardır aynı ofiste çalışıyoruz. Bir de bir kaptırmışız kendimizi, “yapılacaklar listesi” bir anda eriyivermiş, öyle bir motivasyon. Gün sonunda Toygun’un “hadi artık çalışmayı bırakın yoksa happy hour’u kaçıracaksınız” ikazıyla kendimize geldik (hepi aur neydi la!). Sonrası pizzalar, fermante arpa suları, bi’ şakalar, bi’ komiklikler…

Hep diyoruz ya, “plazayı özlemiyoruz” diye… Ama bir yandan da özlediğimiz bir şey var adını koyamadığımız. O akşam eve dönerken anlamıştık ki keyifli insanlarla bir arada olmayı, sinerjik bir ortamda çalışmayı, iş aralarında yeni insanlarla sohbet etmeyi özlüyormuşuz. Bir coworking alanıyla ilişkimizi uzun soluklu hale getirme hedefiyle o günü noktaladık.

Bize bu günü yaşattığı ve bu ufku açtığı için Kolektif House’a, sıcak karşılaması, ilgisi ve desteği için de Toygun Tuncer’e çok teşekkür ederiz.

Yine bekleyin 😉

kolektif4

Plazadan Dünyaya

siz_son

3 kadın; 3 Mersinli; 3 blogger; 3 plaza kaçkını; 3 bulgurofil; 3 Leyla :)

Freelance Çalışma Hayatına Giriş 201B – Kolektif House Deneyimimiz“ için 2 yorum yapılmış.

 • deryaninsporgunlugu

  (Aralık 7, 2016 - 7:29 pm)

  Çocugu olan her annenin hayali freelance calismak. Sizleri tebrik ederim . Ayrica bulguru da çok severim

  • Selin Güneş

   (Aralık 13, 2016 - 8:02 am)

   Türkiye seyahatinde haberimiz olsun da sana bulgurlu bir menu yapalım 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir