Haftanın Blog Önerisi: Derya’nın Spor Günlüğü

“Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.”
Atatürk.

Sporun sağlık için gerekliliği malum. Bunun yanında spor, endorfin (mutluluk) hormonu salgılamamızı sağladığı için, mutluluğumuza da katkı sağlar. Mutlu ve sağlıklı olmayan birinin başarılı olması da pek mümkün değil. Özetle sağlıklı, mutlu ve başarılı olabilmek adına sporun bize çok büyük faydaları olacaktır. derya2

Bu haftaki blog önerimiz, sporu hayatının vazgeçilmezi kılmış ve spor ve sağlıklı beslenme ile ilgili tecrübe ve bilgilerini paylaşan Derya’nın Spor Günlüğü. Aslında Derya’nın iki bloğu var ama biz bu hafta anlatmak için “Spor Günlüğü”nü seçtik. Diğer bloğu “Deli Kızın Bohçası” nı (ki, o da güzel bir kişisel blogtur.)  merak ederseniz, buyurun.

Derya, kendisini bloğunda şu kelimelerle anlatıyor.

Merhaba… Ben Derya… Spor dostlarım icin çoğu zaman Derya abla…  Evliyim, 3 çocuğum var…  Birkaç kilo verebilmek için başladığım spor, benim vazgeçilmezim oldu. Ayrıca anaokulu öğretmenliği eğitimim sırasında temel anatomi, ilkyardım ve spor bilgileri dersi de gördüm. Araştırıp, birçok bilgi edinip, kendimi geliştirdikçe, baktım ki başkalarına da keyifle yardım ediyorum.
Bloğumda neler mi var ? Her konuda spor ve beslenme bilgileri, kişisel yardımlar, paylaşımlar, şifalı bitkilerle ilgili bilgiler ve zaman içinde sizlerin de istekleriyle eklenecek yeni bölümler… Bana yorum yazabilir, yardım almak istediğiniz konularda soru yöneltebilirsiniz. Tabii ki bir motivasyon koçluğu şeklinde olacak bu yardım kesinlikle bir doktor veya uzman yardımı değildir.  Benim kendi tecrübelerim ve internet araştırmalarımdan oluşmaktadır.

derya1

Bloğunda kitap önerileri, spor eşyaları, spor modası, sağlık yazıları, beslenme ve diyet bilgileri ve sağlıklı yemek tarifleri bulunuyor.  Aynı dertten muzdarip olduğum için ben en çok Haşimoto Tiroiditi ile ilgili yazılarından faydalandım ama tüm kategoriler dolu dolu ve özenli bir çalışmanın ürünü.

Blog yazılarının yanında talep edenlere vakti yettiği ölçüde egzersiz önerilerinde de bulunan Derya, sitemize de katkısını esirgememiş, bize konuk yazar olmuştu.

Zaten Derya, elinden geldiğince yardımını ve desteğini esirgemeyen, yurtdışında (Avusturya) yaşamasına rağmen sanki çok yakınındaymış gibi her sıkıntında bir mesaj uzaklıkta olan son derece iyi bir arkadaştır. Öyle ki, kendisiyle sadece sanalda tanıştığımızı ve hiç yüzyüze görüşmediğimizi unutuyorum bazen.

Haydi, hayatımıza sağlıklı beslenme ve sporu alırken motivasyon ve bilgi için bu güzel bloğu takip edelim.

Sevgiler.

 

Selin Güneş

author_1

Canından olmamak içün Araf’tan hikayeler terennüm eden bir Şehrazad; maymun iştahlı bir müzikofil; valide, zevce, hemşire, kerime; tanıştığı herkesle bir şekilde hemşehri olabilen bir havva kızı.

Haftanın Blog Önerisi: Derya’nın Spor Günlüğü“ için 1 yorum yapılmış.

  • Derya

    (Nisan 13, 2018 - 10:13 am)

    Aa hem sasirdim hem sevindim. Bugün ben de sizin blogdaki yazimi ariyordum bloguma kategori ekleyecegim konuk yazilarimi diye neyse link vermissiniz ugrasmayayim aramakla . Cok tesekkür ederim cok mutlu oldum. Ücünüze de Mozart ve Zweig’in vatanindan sevgiler gönderiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir