Haftanın Blog Önerisi: Dijital Topuklar

Türkiye’de “dijital dünya” ve “kadın”ın aynı cümle içinde geçtiği bir etkinlik (zirve demek daha doğru) deyince son üç senedir akla gelen ilk ve –bence- tek isim Dijital Topuklar. Dijital dünyayı takip edenler arasında bu zirveyi duymayan kaldı mı bilemedim, bilenler bilmeyenlere anlatsın da demeyeceğim; Dijital Topuklar’la ilgili olan yazılarımızı usulca buraya ve şuraya bırakıyorum.

Dijital Topuklar 2018 Hatırası: Dijital Topuklar'ın kurucuları Elif Doğan ve Perihan Gürer, Plazadan Dünyaya ekibiyle,
Dijital Topuklar 2018 Sonu: Dijital Topuklar’ın kurucuları Elif Doğan ve Perihan Gürer- Plazadan Dünyaya Ekibi

“Zirveden haberimiz var da Zeynep, nerede bunun blog önerisi?” diyenleri duyuyorum. Ve hem-men asıl konuya geçiyorum. 1 Mart 2018 tarihi itibariyle, birçoğumuzun hayatında önemli yer tutan Dijital Topuklar, zirveleri dışında dijital olarak hayatlarımızda kendine yer buldu. Bir Dişital İşler Projesi olarak Dijital Topuklar Mart 2018’de; zirve, sosyal medya hesapları ve bloğu/web sitesiyle -kendi deyişleriyle- “Dijital Kadın Platformu” oldular (bu vesileyle de blog öneri sayfamızda yer vermemiz gerekirdi, öyle değil mi?). Geç olsun, güç olmasın diyerek karşınızda bu haftanın blog önerisi: Dijital Topuklar 🙂

Dijital Topuklar

Peki neler var blogta?

  • Zirveler bir başlık altında; yani önceki yıllarda neler olduğunu merak edersiniz, hepsi özet halinde bu sayfalarda.
  • Son yapılan zirve (Dijital Topuklar 2018), ayrı bir sayfada, daha detaylı inceleyebilirsiniz. Bu arada bu yılın oturumları da youtube kanalından yayında. Özellikle bu yılki zirveye gelemeyenler için pek bir güzel oldu bu (biz Plazadan Dünyaya olarak bütün zirve boyunca orada olsak da, ben arada youtube’u açıp açıp izliyorum 😉 ).
  • Konular: İşte bu kısım önemli 🙂 Bu başlıkta; Dişital Bilgiler, Feminizm, Dişital Sesler, Dişital Girişimler, Dijital Doğanlar, İlham Veren Topuklar bölümleri var.

Kendi yazıları olduğu kadar Dişital Sesler bölümünde konuk yazarlara da yer veriliyor. Çok farklı konular, farklı bakış açılarıyla karşınıza çıkıyor (hatta bazen eski bir ofis arkadaşınızı okuduğunuzu fark ediyorsunuz, tecrübe ile sabit). Sadece kadınlardan da oluşmuyor üstelik konuk yazarlar 😉

İlham Verici Topuklar ise kişisel olarak benim favorilerimden. Adı üzerinde, zamandan bağımsız, her ay kadınlara ilham olacak kadınlar konu ediliyor bu bölümde. İtinayla yapılmış röportajlar okuyabildiğiniz gibi, onlarca sene önce yaşamış ilham verici kadınların hikayelerine de erişebiliyorsunuz. Bu arada blogtaki İçerik Kraliçesi etiketini de es geçmeyelim; her ay dijital ortamlarda (sosyal medyada, kendi web sitesinde) değerli içerik üreten kadınları bulabilirsiniz.

Her sene, bir önceki senenin çıtasını yükselten Dijital Topuklar, pek çok kadın gibi biz Plazadan Dünyaya kadınları için de yılın önemli etkinlikleri arasında. Heybemizi, onlarca konuşmacı-hikayeden aldığımız ilhamla dolduracağımız, instagram timeline geçidi gibi olan fuayede çok kahkaha atacağımız 1 Kasım’ı beklerken Dijital Topukları okumaya devam edebiliriz bence 😉

Sizin de keyifli ilham almalarınız olsun 🙂

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir