Haftanın Blog Önerisi: Minimal Anne

PEŞİN NOT: Haftaya tanıtacağımız blog, minimalizm bloğu olmayacak, söz:)

Bu haftanın blogunu, sahibesinin bir yazımıza bıraktığı yorumu ile tanıdık. İyi ki de o yorumla bloğunu tanıtmış, çünkü çok yeni bir blog olmasına ragmen ben kendi adıma çok faydalandım.

minimalanneÇocukların oyuncakları, sürekli küçülen ve bir yerlere saklanan (!) kıyafetleri, bitmeyen faaliyetleri ile minimalizmi bağdaştırmanın bazen ne kadar zor olduğunu çocuğu olanlar bilirler. Minimal Anne bloğunun sahibesi Duygu Yücel Kaya bunu hayatında uygulayabilmiş ve minimalizm felsefesini benimsediği 2015 yılından itibaren edindiği tecrübelerini ve bilgi birikimini bizlerle paylaşan bir ikiz (hem de!) annesi.

Bloğunun sloganı “Az eşya, çok deneyim”. Blogu okudukça görüyoruz ki, Duygu’nun hayatında gereksiz eşyalardan arda kalan boşluğa gerekli ve değerli deneyimler yerleşiyor. Bilirsiniz, doğa boşlukları sevmez, her boşluk mutlaka başka bir şeyle dolar.

Blogta “minimalist yaşam”, “az eşya”, “az kıyafet”, “az bütçe” ve “çok deneyim” kategorileri bulunuyor. Hobi edinmek amacıyla alınıp kenara atılan eşyalara ağıt yazımızın derdine derman olan “hobilerde minimalizm“, lüks kavramını sorgulatan “minimalanne2eskitmek lükstür” ve ev düzenleme önerisi yazıları şu an için ilgimi çekenler.

Bu blog sayesinde TLC Kanalının “Zaman Avcıları” programını keşfettim ve boş zamanlarımda izlemek oldukça keyif verici, sizlere de tavsiye ederim.

Tanıttığım iki blogta da karşıma çıkan Marie Kondo‘nun “Derle topla rahatla” kitabını okumak da farz oldu bana, buraya not düşmüş olayım.

Yalnız bu aralar pek yazmadığını fark ediyoruz. Umarım bu yazı, bloğuyla olan ilişkisini daha sıkı tutma yolunda bir motivatör olur. Bu güzel blogta daha çok yazı görmek isteriz.

Az eşyalı, bol keyifli ve bol keşifli haftalarınız olsun 🙂

Selin Güneş

author_1

Canından olmamak içün Araf’tan hikayeler terennüm eden bir Şehrazad; maymun iştahlı bir müzikofil; valide, zevce, hemşire, kerime; tanıştığı herkesle bir şekilde hemşehri olabilen bir havva kızı.

Haftanın Blog Önerisi: Minimal Anne“ için 2 yorum yapılmış.

 • Duygu Yücel KAYA

  (Mart 20, 2018 - 8:26 am)

  Yüzümü güldüren, yüksek motivasyon içeren bu çiçek gibi yazıya çok teşekkür ederim. Ne de güzel anlatmışsınız. Bana özet formatında bir yazı olmuş 🙂 Ellerinize sağlık

  • Selin Güneş

   (Mart 20, 2018 - 7:52 pm)

   Biz teşekkür ederiz, dediğim gibi daha çok okumak isteriz, ben tüm yazıları bitirdim bile:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir