Haftanın Blog Önerisi: Mutfakta Mimar Var…

Bu haftanın bloğu severek takip ettiğim “Mutfakta Mimar Var” !

Yaklaşık 2 yıl önce “Pınar’s Desserts” ve Canon Euroasia’nın işbirliği ile gerçekleştirilen bir etkinlikte tanışmıştım bu güzel bloğun sahibi Gülen Yıldız Üçler ile. Öncesinde Instagram’dan takip ediyordum ama o etkinlikte yüz yüze konuşma fırsatımız da olmuştu. Hem birbirinden güzel yemek tariflerinin  hem de nefis fotoğrafların yer aldığı bu bloğu gelin yakından tanıyalım.

charlotte pastaMutfakta Mimar Var…
  • Blogdaki her tarif kategorisi (tatlılar, kekler, kurabiyeler, börekler, ana yemekler, kahvaltılık, ekşi maya, pastalar, cheesecakeler, poğaçalar, BLW) çok güzel. Özellikle bebek beslenmesi ile ilgili kategori anneleri çok mutlu ediyor…
  • Gülen, tariflerini açık ve detaylı bir şekilde yazdığı için sonuç sizi hiç yanıltmıyor. Bunu sadece ben değil, Instagram’daki diğer takipçileri de söylüyor. Tarife harfiyen uyduğunuzda inanılmaz lezzetler yemeniz garanti 🙂
  • Ve tabii ki fotoğraflar! Yemek tariflerine o kadar iştah açıcı ve insanın içini ısıtan fotoğraflar eşlik ediyor ki bakmalara doyamıyorsunuz.
  • Gülen aynı zamanda yemek fotoğraflarında kullandığı birbirinden güzel zeminleri kendisi yapıyor ve satıyor. (on parmağında on marifetgillerden 😉 )
  • Son günlerde bir de yemek fotoğrafçılığı ve styling atölyeleri düzenlemeye başladı ki hiç kaçırmayın derim. İlk firsatta ben de katılacağım!

 

Aslında o da Plazadan Dünyaya geçenlerden 🙂  Gülen’in hikayesini kendi kaleminden okuyalım…

 

mutfakta mimar varDokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık mezunuyum. İzmir’de geçirdiğim muhteşem 6 yıldan sonra ailemin yanına İstanbul’a taşındım. Yanımda İzmir’den kopardığım en güzel şey olan eşimle de 2011 senesinde evlendim. Mimarlık sektöründe farklı şirketlerde edindiğim 6 yıllık tecrübemden sonra bir kızım oldu. Kendimi bildim bileli çalıştığım için kendimi evde bulmamla birlikte arayışlarım başladı. Yemeğe ve fotoğrafçılığa her zaman ilgim vardı. Zira boş vakitlerimde TV’de yemek programlarından başka bir şey izlemez ve yeni tarifleri, yeni malzemeleri denemek için her zaman fırsat kollardım. Ama yoğun çalışma hayatım buna bir yere kadar izin veriyordu.

Ve sonunda evdeydim. Dünya tatlısı kızımla birlikte içimdeki yaratıcılığın artık tam olarak ortaya çıkma zamanı da gelmişti. Her ne kadar mimarlık yaratıcılığa bağlı bir meslek olsa da gerçek hayatta işler o şekilde yürümüyor, bütçeler, yönetmelikler içimdeki ‘güzel’ duygusunun ortaya çıkması için beni yeteri kadar serbest bırakmıyordu. Ama mutfakta herşey sınırsızdı. Yemek ve fotoğrafçılığı bir araya getirince yemek fotoğrafçılığı da ortaya çıktı. Şimdiye kadar çektiğim binlerce kare, dolan harddiskler ile birlikte ben de asıl yaratıcı yönümü keşfetmiş oldum.

Şimdi bir şeyler üretmek ve yine kameramın vizöründen baktığımda hissetmeyi çok sevdiğim o mutluluğu duymak için pişiriyorum. En pratik, kolay bulunan malzemelerle oluşan, yaratıcı ve akılcı tarifleri üretmek için çabalıyorum.

Son olarak diyeceğim şu ki; tarifler doğru ve detaylı olsun, beni yanıltmasın, yaptığım yemekler hem göze hem de mideye hitap etsin diyorsanız “Mutfakta Mimar Var” tam size göre bir blog.

Sevgilerimle…

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

Haftanın Blog Önerisi: Mutfakta Mimar Var…“ için 1 yorum yapılmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir