İstanbul’da Bu Hafta (04-10 Mayıs 2019)

İstanbul’da 04-10 Mayıs 2019 haftasında gerçekleşecek ve bizim ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz.

04 Mayıs 2019 Cumartesi
 • Çocuk Yogası Eğitmen Eğitimi

Üniversite onaylı bir sertifika ile, çocuk yogası eğitmeni olmak için bu eğitimi sakın kaçırmayın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

temel google

 • Google Analytics Eğitimi

Reklam Yatırımlarınızın Geri Dönüşünü Ölçmek ve Kullanıcı Davranışlarını Analiz Edebilmek İçin İhtiyacınız Olan Her Şey Bu Workshop’ta!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

05 Mayıs 2019 Pazar
 • Hindustani Müzik Ritim Sistemi ile Tabla Sanatına Giriş

Mitolojik çağlardan günümüze, Hindistanda ritim sanatının hikayesi, tablanın ortaya çıkışı ve Khayal stili müzik ile gelişmesi, farklı ekollerin ortaya çıkışı, notasyon sistemi ve tarihi ile klasik ile folklorik müzikte kullanılan ritmik döngüleri gibi çeşitli başlıklarda Gürkan Özkan’ın eşsiz bilgileri ile deneyimleyebileceğiniz etkinlik, kapılarını 5 Mayıs’ta BAU Idea World Music programı kapsamında açıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İFSAK 25. Ulusal Kısa Film Festivali- Ödül Töreni

25. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali kapsamında tüm film gösterimleri ve etkinlikler3-4-5 Mayıs tarihlerinde İFSAK’ın İstiklal Caddesi Ayhan Işık sokaktaki  salonlarında ücretsiz olarak gösterilecek. Kısa film yönetmenlerinin her yıl heyecanla  bekledikleri 39.İFSAK Kısa Film Yarışması’nın ödül töreni de 5 Mayıs Pazar günü saat 17:00-19:00 saatleri arasında İFSAK’da yapılacak. Ayrıca Festival kapsamında  yönetmen Derviş Zaim’in yeni çıkan kitabı Rüyet’in imza günü de, yönetmenle yapılacak söyleşi sırasında İFSAK’da gerçekleşecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

06 Mayıs 2019 Pazartesi
 • Girişimciler için Hukuk Semineri

Galatasaray Üniversitesi Girişimcilik ve Yenilikçilik Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Girişimciler için Hukuk Bilgisi” başlıklı seminerde, Deniz Merve Ersoy-Pınar ve Av. Ceren Gülal Karakuş, girişimcilere pratik hayatta bilmeleri ve dikkat etmeleri gereken hukuki konuları anlatacaklar.  

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Hukuk, Girişimcilik & Pizza

Geçtiğimiz yıl 250 milyon dolar değerinde bir Exit gerçekleştirerek adından sıkça söz ettiren Gram Games’in kurucularından Mehmet Ecevit ve hukuki süreçlerini yöneten Av.Görkem Gökçe ile bir girişimin Fikir aşamasından Exit aşamasına kadar geçirdiği süreçlerinin ele alınacağı “Hukuk, Girişimcilik & Pizza” söyleşisine davetlisiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

07 Mayıs 2019 Salı
 • Dijital Dünyada Kişisel Gelecek Tasarımı

Seminerde, kendi girişimlerini kurmuş ya da kurmak isteyen girişimcilerin; kendi kişisel kariyer yolculukları, girişimleri ve kişisel markalarını birlikte nasıl tasarlayacakları ve kurgulayacakları ele alınacak.

Seminere katılan girişimciler kişisel markalarını tasarlamak ve inşa etmek için gerekli ipuçlarına sahip olacak, kişisel marka ve kurumsal marka ilişkisini ve birbirini nasıl desteklediğini, markalaşma, markalama, markalaştırma, marka konumlandırma gibi kavramları görecekler. Ayrıca Kişisel Marka Tasarımının bugün Sosyal Medyada nasıl yapılacağı ile ilgili temel ipuçlarına ve temel yaklaşımlara sahip olacaklar. Eğitimde ayrıca interaktif bir kişisel marka tasarımı atölyesi de yapılacaktır. Mayıs ayı etkinliğinde konuşmacı konuk KÖK Kariyer Merkezi Kurucusu, Kariyer ve Yaşam Tasarımcısı Kamil Kasacı’dır. 

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

kurum kültürü

 • İç İletişim ve Kurum Kültürüne Stratejik Yaklaşım: Engage&Grow 6 Adım Tekniği ile Tanışın

80’i aşkın ülkede uygulanan ödüllü gelişim programı Engage&Grow ile tanışın. Yüksek performanslı ekipler oluşturarak, verimlilik ve karlılığı arttıran Engage&Grow’un 6 adım tekniğini; çalışan bağlılığı ve şirket kültürüne uyumunu artıracak çözümleri konunun uzmanlarından dinleyin.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 08 Mayıs 2019 Çarşamba
 • “Sağlığımı Önemsiyorum çünkü FARKINDAYIM” Sempozyumu

JCI Boğaziçi, 2019 yılında Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma hedeflerinin 3. ”Sağlıklı Bireyler” maddesi doğrultusunda Sağlığımı Önemsiyorum Projesini başlatmış olup, bireyin yıl içinde yapılacak çeşitli eğitim, seminer, spor vb. etkinlikler ile bilinçlenerek sağlığına gereken önem vermesi, kazandığı farkındalık ile çevresindeki insanlara da faydalı olması amaçlanmıştır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Facebook F8 Değerlendirme Buluşması

Facebook’un düzenli olarak her yıl yeni ürünlerini duyurduğu F8 Konferansı’na sayılı günler kaldı. Facebook Developer Circle: Istanbul, 8 Mayıs’ta F8 duyurularını kıymetli konuşmacılar ile değerlendiriyor.

F8’te Yapay Zeka, Arttırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik gibi Facebook’un üzerinde yoğun olarak durduğu konular hakkında duyurular olacak. Geleceği kaçırmamak istiyorsanız bu etkinlik tam size göre !

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

09 Mayıs 2019 Perşembe
 • Erdal Uzunoğlu ile Business Networking

Dünyada networking olarak anılan “iş ağı kurma, geliştirme, koruma” konularında zamanında hareket etmek büyük önem taşıyor.

B2H (Business to Human) modelinin her geçen gün daha fazla benimsendiği günümüz iş dünyasında, networking süreçlerinin gerek şirket içi, gerek yeni girişimlerde gerekse de kişisel marka için etkin bir şekilde kulanılması, iş hayatında ve sosyal hayatta inanılamayacak kadar faklı yerlere gelinmesine yardımcı oluyor. Networking ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için Bağlantılarında ilişkilerin gücü ile fayda sağlayan bir networker olan Erdal Uzunoğlu ile bu programı kaçırmayın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

liderin alet çantası

 • Liderin Alet Çantası: Eski Yalanlar, Yeni Hikayeler!

Stratejik iletişim, algı yönetimi ve bunların başarılmasında hikaye anlatımının rolünden bahsedilecek etkinliğin konuşmacıları 4BEAMS Eğitim-Danışmanlık’tan Murat Mete ve Nuri S. Gürvardar.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

10 Mayıs 2019 Cuma
 • Doğa ile Uyumlu Sürdürülebilir Bahçe

Human Art, yaz mevsimiyle birlikte kendini doğaya bırakıyor. Orman6 ekibinin yürütücülüğünde Zekeriyaköy’de gerçekleşecek Doğa ile Uyumlu Sürdürülebilir Bahçecilik Eğitimi, 10 Mayıs Pazar günü kışın rehavetini üzerinden atmak ve toprakla kucaklaşmak isteyenleri bekliyor.
Permakültürün ve onarımsal yaşamın özünü kavramak isteyen herkesi ulaşmayı hedefleyen Orman6 ekibi; doğa ile uyumlu, ilaç ve suni gübre kullanımı olmadan gıda yetiştirmenin temellerine dair teorik ve uygulamalı bir eğitim gerçekleştirecek. Toprakla tanışmak isteyip henüz fırsat bulamadıysanız bu eğitimle birlikte tohum çeşitlerinden ekim tekniklerine birçok bilgiye ulaşma şansına sahip olacaksınız.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • PSM Caz Festivali: Julia Biel

İngiltere’de döneminin en parlak caz vokalisti olarak işaret edilen Julia Biel, şarkı söylerken klasik caz, soul, psikedelik ve elektro-akustik tınılar arasında çaba harcamadan geziniyor ve dinleyicisiyle diyalog kurabilen, çok özel bir ton yakalıyor.

Kalıpları reddeden heyecan verici yaratımlarıyla tüm spotları haklı olarak üzerinde toplayan Julia Biel, kendi kendini yetiştirmiş multi-enstrümantalist kimliğiyle sahnede de manyetik bir alan yaratıyor. BBC tarafından “Cazın Yükselen Yıldızı” ödülüne aday gösterilen Sanatçı, Türkiye’deki ilk konseri için Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Haftaya yeni etkinliklerde görüşmek üzere, iyi hafta sonları 🙂

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir