İstanbul’da Bu Hafta (05-11 Ekim 2019)

05- 11 Ekim 2019 haftasında İstanbul’da gerçekleşecek ve bizim ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

05 Ekim 2019 – Cumartesi

bağışıklık

 • Deniz Alayat ile Bağışıklığınızı Güçlendirin!

“Kış öncesi mevsim dönüşünde önlemlerinizi alıp vücudunuza ve bağışıklığınıza destek olmanın tam zamanı. Atölyede sizi neler bekliyor? “Güçlü bir bağışıklık için nasıl beslenmelisiniz?”, “Hangi besinler güçlü bir bağışıklık için şart?”, “Bedenin sinyallerini anlamanın yolları”, “Mutfakta ve evinizde yapabileceğiniz pratik uygulamalar”, “Kürler”, “Smoothie tarifleri ”, “Kış ayları için şifa dolu anne çorbası tarifleri”, ”Bağışıklığı güçlendiren aromatik yağlar”. “

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İstanbul Oyun Festivali

Avrupa ve Ortadoğu’nun ilk ve en büyük Oyun Festivali’dir. Festival alanı; dijital oyunların yanı sıra kişisel gelişim ve geleneksel olarak sokak oyunlarının da yeniden hayat bulmasına imkan sağlamaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

06 Ekim 2019 – Pazar
 • TiyatroYoga Atölyesi- Tanıtım Etkinliği

Nilay Erdönmez ve Yeşim Çağlayan tarafından kurulan TiyatroYoga Atölyesi eğitimleri süresince, yoga pozları ve akışları, meditasyon ve nefes çalışmalarıyla kazanılan bedensel esneklik, enerji ve yaratıcılık tiyatro çalışmalarıyla sahneye taşınıyor. Yıl boyu devam edecek olan TiyatroYoga Atölyesi eğitimlerinin uzun dönemli kurs programı 20 Ekim tarihinde Joint Idea Arnavutköy’de başlayacak.

6 ve 13 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek ücretsiz tanışma dersleri herkese açık!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • YOTA // Oyun Günü

Günlük hayatın stresinden, aynılığından, sıkışmışlığından bıktıysanız oyun oynamak size iyi gelecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

07 Ekim 2019 – Pazartesi
 • Tarifname Temel Pastacılık Eğitimi

Pasta ve ekmek yapımı konusunda kendisini geliştirmek isteyen; kek, kurabiye, çikolata, pasta, tart ve ekmek yapımına dair incelikleri öğrenmek ve deneyimlemek isteyen mutfak meraklıları için her ayın ilk Cumartesi günü başlayan Kenwood ile Temel Pastacılık eğitiminin tüm inceliklerini uzman şeflerden öğrenecek ve mutfağınızı keşfedeceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

08 Ekim 2019 – Salı
 • İPYD Kahve Sohbetleri

“Proje Yöneticiliği mesleğinin geliştirilmesi adına başlattığımız çalışmamızda bizlere ipucu olması amacıyla mesleği icra ederken karşılaştığınız güçlükleri, mesleğin sizlere kazandırdıklarını ve mesleğin gelişimine katkı sağlayacak önerilerinizi dinlemek adına İPYD olarak sizleri kahve sohbetimize davet ediyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

türetim

 • Türetim Ekonomisine Doğru: Döngüsel Sosyal Girişimler

“Sürdürülebilir, ekolojik ve sosyal dışsallaştırmaların olmadığı bir tedarik ağı olan döngüsel ekonomiyi konuşmak için buluşuyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

09 Ekim 2019 – Çarşamba
 • E-Ticaret Yapacaklara Yönelik Finansal Eğitim

“Başta AMAZON olmak üzere Ebay, Etsy, gittigidiyor, n11, hepsiburada ve diğer tüm E-ticaret sitelerinde ürün satmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir. Bu eğitimle size şirketinizi kurarken ve şirket marka değerini yükseltmek için rehberlik ediyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Fazıl Say

Her yıl 120 civarında konser veren, turnelere katılan sanatçı dünyanın farklı ülke ve şehirlerinde, büyük orkestralar ve şefler ile aynı sahneyi paylaşan Fazıl Say, 9 Ekim’de İKÜ Açılış Konseri’nde! 

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

10 Ekim 2019 – Perşembe
 • OKTOBERFEST İstanbul

“Yüzyıllardır coşkuyla kutlanan Alman geleceği ve mirası Oktoberfest heyecanı tüm dünyayı sarmışken, Oktoberfest deneyimini İstanbul’da yaşamaya hazırlanıyoruz!

Almanlara özgü farklı malt tatları ve ikram pretzel’ların sunulacağı gecede geleneksel kıyafetlerle Oktoberfest gönüllüleri bizi karşılıyor olacak! “

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için      

 • 18:45 Konuşmaları

Günümüz dünyasında internetin de gelişmesiyle beraber depolama yöntemleri de değişmeye başladı. Bulut kavramı gündemde kendine yer açmış durumdayken ‘Sen Kimin Bulutusun? Kaç Buluta Sahipsin’ başlıklı konuşmada Muhammet Taşlı bulutlar ve girişimcilik hakkında katılımcılarla bilgi paylaşımında bulunacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

11 Ekim 2019 – Cuma
 • Başarısızlık Zirvesi 2019

Türkiye’nin önemli iş, akademi, sanat ve sivil toplum kuruluşu liderleriyle 1000’i aşkın genci bir araya getiren Başarısızlık Zirvelerinin amacı ülkemizdeki gençlerin en çok ihtiyaç duyduğu umudu, bugünün önemli liderlerinin bizzat yaşanmış başarısızlık hikayeleri etrafında anlatarak nesiller arası diyaloğu ve ortak aklı egemen kılmaktır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

beyin

 • En Büyük Gücünüz: BEYNİNİZ!

“Can Yücel ve Murat Mercan’la “En büyük gücünüz: BEYNİNİZ!” başlığı altında Nörobilim, Nöropazarlama ve Nöro Tasarım dikeylerini ele alıyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Gelecek hafta yeni etkinliklerle görüşmek üzere, iyi haftasonları 🙂

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir