İstanbul’da Bu Hafta (06-12 Nisan 2019)

06-12 Nisan 2019 haftasında İstanbul’da gerçekleşecek ve bizim ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz.

06 Nisan 2019 Cumartesi

tedx_kırılma noktası

 • TEDxBahcesehirUniversity : Kırılma Noktası

İlk 4 senesinde Nazlı Çelik, Zeynep Selvili Çarmıklı, Emre Başkan, Şerif Kaynar, Garip Ay, Ozan Bingöl, İbrahim Selim, Banu Çiftçi, Cem Seymen gibi isimleri ağırlayan TEDxBahcesehirUniversity 5. senesinde de fark yaratmaya ve ilham vermeye geliyor.

TEDxBahcesehirUniversity “Kırılma Noktası”temasıyla 6 Nisan Cumartesi Günü Zorlu PSM Ana Tiyatro’da!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Birsen Tezer

Büyülü sesiyle Birsen Tezer, 6  Nisan’da KadıköySahne’de sizlerle buluşuyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • 38. İstanbul Film Festivali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, 5-16 Nisan’da sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
175 uzun metrajlı 11 kısa filmle 38. yılında da İstanbul Film Festivali’nde yürekler sinema için atacak. Türkiye ve dünya sinemasının en nitelikli ve başarılı örneklerinden, yıldız oyuncular ve usta yönetmenlerle söyleşilere, 38. İstanbul Film Festivali, bu yıl 5-16 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

07 Nisan 2019 Pazar
 • Mutluluk 101

Mutluluk, tıpkı dil öğrenme veya müzik enstrümanı çalma gibi “öğrenilebilir” bir beceridir. Mutluluk 101 atölyesi ile, bu yaşam becerisinin inceliklerini öğrenmeye davetlisiniz. 

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Joseph K.

Kafka’nın “Dava”sı, yeniden görülmek üzere modern hayatın labirentlerine geri dönüyor.
İngiliz yazar Tom Basden’ın kara mizah yüklü uyarlamasında, Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

08 Nisan 2019 Pazartesi

girisimcilik ve inovasyon

 • Girişimcilik ve İnovasyon Konferansları-Emre Zorlu

Altınbaş Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Konferansları’nda bu hafta konuğumuz Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Fotoğrafın Alternatif Tarifi

1826’da Joseph Nicéphore Niépce tarafından üretilmesi başarılan ilk fotoğraftan günümüze çok şey değişti. Artık fotoğraf çekmek bir başarıdan çok, bir tuşa basmaktan ibaret. Peki fotoğrafın bu yolculuğundaki enteresan kilometre taşları neler? Teknoloji ve girişimcilikle ne kadar alakalı? Elimizde bir telefonla nasıl daha iyisini yapabiliriz?

Bu etkinlikte, fotoğrafın tarihine dair biraz teknik biraz sempatik bilgiler, ödüllü sorular, fotoğraflarda oran ve ışığa dair alternatif bir tarif yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

09 Nisan 2019 Salı
 • DigitalTalks İlkbahar’19 – I. Hafta

“DigitalTalks İlkbahar’19, 9 Nisan Salı Akşamı Başlıyor!
Birbirinden değerli konuşmacıları dinleyeceğimiz, yeni kişilerle tanışıp bağlantılarımızı kuvvetlendirme şansı bulacağımız 6 haftalık maratonumuz İş Kuleleri’nde, 9 Nisan Salı akşamı başlıyor.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

girisimciler icin 10 seo

 • Girişimciler İçin Sihirli 10 SEO Yöntemi

“Web sitenizi google aramalarında üst sıralara taşımak istiyorsunuz. Peki nedir bu SİHİRLİ etki? SEO sihrini merak edenleri bekliyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 10 Nisan 2019 Çarşamba
 • Kadir Has Üniversitesi #YeniMedya19 Konferansı

Kadir Has’ta “Yeni Medya ve Fenomenlik” tartışılıyor!

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü tarafından İnternet ve mobil iletişim ortamlarının çeşitli alanlardaki dönüştürücü etkilerinin ortaya çıkartılması amacıyla her yıl Nisan ayında düzenlenen Yeni Medya Konferansları’nın sekizincisi 10 Nisan Çarşamba günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yapılacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • PR Meetup #3- İletişimde Yeni Teknolojiler: Hayaller ve Gerçekler

İletişimci her zaman çağın gereklerine hakim olmalı, peki sen teknolojik gelişmelere ne kadar hakimsin? Olmadık Projeler Atölyesi Kurucusu Seçkin Canan “İletişimde Yeni Teknolojiler: Hayaller ve Gerçekler” temasını ele alacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

11 Nisan 2019 Perşembe

mindfulness bilinçlendirme

 • Mindfulness Bilinçlendirme Nefes ve Beden Farkındalığı

Bilinçli Fakındalık -Mindfulness Seminer’inde içerik olarak; “Farkındalık ve Anda Kalma”, “Nefes ve Nefesin Anatomisi”, “5 duyu ile Farkındalık”, “5 duyu ile Oryantasyon”, “Beden Farkındalığı”, “Nefes Farkındalığı” ve “Nefes Teknikleri ve Enerjiyi Canlandırma” başlıkları yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Dijital Dönüşüm Çağında Liderlik

Eğitim Serisi: “Liderliğin Mimarisi” eğitim serisi, 4 eğitimden oluşan bir eğitimler dizisi olup; eğitimler kapsamında “liderlik” kavramı, farklı unsurlarıyla ve farklı konuşmacılar tarafından detaylı bir şekilde ele alınacaktır. Eğitim dizisi kapsamında verilecek eğitimlerin başlıkları şöyledir: “Topluluk Önünde Konuşma”, “Etkili İletişim”, “Liderlikte İkna ve Beden Dilinin Sırları” ve “Dijital Dönüşüm Çağında Liderlik”.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

12 Nisan 2019 Cuma
 • Yaşam Koçluğu Grup Çalışması

“Hayat kalitemizi etkileyen ve hayatımızın içinde olan faktörlerle değerlendirmeler yaparak, tamamlamak istediğimiz etkenlere ulaşacağız.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İş Geliştirme Seminer Serisi#7 I Sektör Pazar Bilgisi 101

İş Geliştirme Seminer Serisi’nde amaç bir işi ya da işini geliştirmek isteyen kişilerin kullanıcı müşterilerini keşfetmesinde destek sağlamak ve yardımcı olmaya çalışmaktır.

Seminer serisi boyunca konuşulacak konu ‘Kullanıcı ve Müşteri’ olacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Haftaya yeni etkinliklerde görüşmek üzere, iyi hafta sonları 🙂

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir