İstanbul’da Bu Hafta (1- 7 Eylül 2018)

Ve Eylül gelip çatar; tatil için gidenler yavaş yavaş İstanbul’a döner. Yeni bir sezon başlar…

1-7 Eylül haftasında, bizim ilgimizi çeken İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

1 Eylül 2018 – Cumartesi

Dünya Barış Gününüz kutlu olsun 🙂

 • 9. Uluslararası Sarıyer Barışa Çağrı Festivali

Sarıyer Belediyesi’nin organize ettiği 9. Uluslararası Sarıyer Barışa Çağrı Festivali kapsamında Kardeş Türküler 1 Eylül Cumartesi akşamı Volkswagen Arena’ya konuk oluyor. 25. yılını kutlayan Kardeş Türküler’e, Ayşenur Kolivar, Ceylan Ertem, Mikail Aslan, Onur Şentürk, BGST Dansçıları, Çıplak Ayaklar Kumpanyası ve Tahribat-ı İsyan grubu gibi konuk sanatçılar da eşlik edecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İstanbul Cocktail Festival 2018

Rengarenk görünümleri, yaratıcı sunumları, tüm damak tatlarına uygun farklı lezzetleri ile yeme içme dünyasının hız kesmeyen yıldızları kokteyller, Türkiye’nin kokteyl festivali ile 1 Eylül’de yeniden KüçükÇiftlik Park’ta!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

2 Eylül 2018 – Pazar
 • İstanbul Blue Night Presents: Imagine Dragons

Las Vegas kökenli, indie rock’ın en yenilikçi ekibi 2 Eylül’de KüçükÇiftlik Park sahnesinde Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak. Rock ve alternatif müziğin hararetli bir birleşimi olarak tarif edilebilen ve  “Evolve” adlı üçüncü albümleri ile çıktıkları dünya turnesi kapsamında ilk kez İstanbul’da sahne alacak Imagine Dragons, rockseverlere eşsiz bir müzik şöleni yaşatacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

3 Eylül 2018 – Pazartesi
 • Masterpiece Galata Resim – Before Sunrise

“Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde, sonunda kendinizi bile şaşırtacak yağlıboya tablolar yapabilirsiniz. Daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok, hatta yapmamışsanız çok daha keyifli olabilir. Masterpiece bir resim kursu değil, resim ile dolu geçireceğiniz bir keyif seansı. Sanatçılarımızın adım adım yönlendirmeleri ile seçmiş olduğunuz eseri tamamlayacak ve etkinlik sonunda evinize, ofisinize götürüp asabileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait bir yağlıboya tablonuz olacak.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

4 Eylül 2018 – Salı

dijital seminerler

 • Digital Days – Dijital Pazarlama Seminerleri

Dünya değişiyor. Gelişen teknoloji; iletişim paradigmalarını, işletme mantığını ve pazarlama kanallarını adeta yeniden yaratıyor. İletişimciler, pazarlamacılar artık birden fazla ekranı aynı anda tüketen interaktif tüketiciyle iletişim kuruyor. Digital Days, dijital pazarlama semineri ile dünyadaki dijital evrimleşmeyi konuşulacak.

Digital Days, dijital pazarlama ekosistemine katkıda bulunmayı ve networking imkanı sunmayı amaçlamaktadır. Bu etkinlikte dijital pazarlamaya dair son trendleri, gelişmeleri öğrenebilir ve uzmanların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İlk Yapraklar ve Yazarlar buluşuyor.

BinYaprak, “İlk Yapraklar ve Yazarlar buluşuyor” etkinliği ile yeni dönem açılışını yapıyor. Kaçırmayın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

5 Eylül 2018 – Çarşamba
 • Bachçede Yaz Festivali

İstanbullu klasik müzik severlerin yakından tanıdığı, heyecan uyandıran kapalı gişe konserlerinin yıldızı Jiri Barta ve Çek Cumhuriyeti’nin en önemli solo piyanistlerinden Terezia Failova, 5 Eylül Çarşambagünü gerçekleşecek bu konserde 2 ve 3 numaralı viyolonsel-piyano sonatlarını çalacaklar. Beethoven’ın viyolonsel ve piyano sonatlarının coşkusuna daha önce tanık olmadıysanız, buna bir açık hava konserinde tanık olma ayrıcalığına sahip olacaksınız. Jiri Barta ayrıca Bach’ın 6 numaralı viyolonsel için solo suitini çalacak. Üstelik konserden önce saat 19.30’da konuşmacı Doğan Hızlan kendi müzik arşivini dinleyicilerle paylaşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Angina Pektoris

Emre Tandoğan’ın yönettiği Angina Pektoris oyunu izleyicisiyle buluşuyor.
“Yazar’ın yazamaması, yazmasından meşhur. Ya varlıkla yokluk arasında durmadan sendeleyen kahramanları? Tuhaf karakterler, karar verilememiş türler, değişken konular, bozulan biçimler… Angina Pektoris, kaygan zeminin çarpıntılı, alaycı, birazcık da hüzünlü eğlencesi.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

6 Eylül 2018 – Perşembe
 • Startup Nasıl Kurulur? Ekosistem Liderleriyle Buluşma

İstanbul’un hızla büyüyen ve gelişen start-up ekosisteminde girişimcilerin faydalanabileceği çok değerli kaynaklar var. Buna karşın çoğu girişimci bu kaynakların neler olduğundan ve nasıl yararlanabileceği hakkında bilgi sahibi değil. Bu doğrultuda “Ekosistem Lideriyle Buluşma” etkinliğinde kendi start-up’larını kurmuş ve/veya startup ekosisteminin farklı aşamalarında yer almış tecrübeli konuşmacılarla bir araya gelecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Kendi Saksını Tasarla

Bu atölyede saksılar tasarlanıyor, toprağı kendi ellerimizle yerleştirip, mutfakta kullanılabilecek yeşillik ve sebzelerin tohumları dikiliyor.

Yeni bir mevsime yol almayı kutlamak, doğanın mucizelerine tanık olmak ve kendine zaman ayırman için harika bir deneyim katılımcılarını bekliyor.
“Make My Day ile Kendi Saksını Tasarla, Bahar Tohumlarını Ek” etkinliği Joint Idea Kanyon’da gerçekleşecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

7 Eylül 2018 – Cuma

Ekran Resmi 2018-08-31 12.59.34

 • Sonbahar Pastaları 

“Her mevsimin bir pastası olsa, sonbahara en çok portakal yakışırdı. Ya da ayva. Olmadı elma. Siz ne dersiniz? Pasta yapım teknikleri Gastronometro’da, mevsim meyveleri ile taçlanıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İstanbul Comics & Art Festival 2018

İstanbul Comics and Art Festival, kamusal alan enstalasyonları, çizgi roman ve illüstrasyon stand ve sergileri, katılıma açık atölye programları, seminerler ve sanatçı konuşmalarını içeren, şehir, çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinleri üzerinden yaratıcı deneyim alanları sunan bir açık hava festivalidir.

Istanbul Comics and Art Festival bu yıl çizgi dışına çıkıyor ve bünyesine üç boyutlu alan yerleştirmelerini de alarak büyümeye devam ediyor. Başladığı ilk yıldan bu yana çizgi dünyası ve sokak kültürüyle iç içe olan festival, sokağa iniyor ve yalnızca festival katılımcılarına değil, kentin gündelik yaşamına dahil olarak her kesimden insana ulaşmayı hedefliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir