İstanbul’da Bu Hafta (10- 16 Kasım 2018)

Bizim ilgimizi çeken, 10- 16 Kasım haftasındaki İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

10 Kasım 2018 – Cumartesi

10 kasım-atatürk

10 Kasım… Saygıyla, sevgiyle ve özlemle…

 • Cemal Süreya’nın Şiiri ve Çok Yönlü Yaratıcılığı

Borusan Contemporary’nin koleksiyon sergisi ÜVERCİNKA, ünlü şair Cemal Süreya’nın ikonik şiirlerinden birinin ismi. Yeni Medya Sanatlarıyla şiir arasında diyalog kurmayı hedefleyen bu sergi bağlamında 10 Kasım Cumartesi günü saat 14:00-16:00 arasında Şair Turgay Fişekçi, Cemal Süreya’nın toplu şiirlerinin ve kimi düzyazı kitaplarının editörü Selahattin Özpalabıyıklar ve küratör Necmi Sönmez’in katılımıyla bir konuşma düzenlenecek. Şiirin disiplinlerarası açılımları ve günümüz sanatı üzerine olan etkilerinin tartışılacağı bu konuşma, yaratıcı sanatlar arasındaki yakınlaşmalara Cemal Süreya’nın çalışmalarından yola çıkarak yanıtlar arayacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Gürol Ağırbaş

2018 yılında Bas Şarkıları 3 albümünü yayımlayan Gürol Ağırbaş’a, 10 Kasım’daki konserine Birsen Tezer, Ceylan Ertem ve Güvenç Dağüstün konuk olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Mobil Fotoğrafçılık, Sosyal Medya, Girişimcilik

“Üretim nasıl paraya çevrilir?”, “Rakiplerden nasıl farklılaşılır?”, “Daha güzel fotoğraflar nasıl çekilir?” gibi onlarca sorusuna yanıt arayanlar özellikle de girişimciler için kaçırılmayacak bir etkinlik. “Tecrübelerimiz, başlangıcınız olsun” diyen İlkay Öztürk, Eda Bilol ve Süreyya Kızılkan tarafından verilecek etkinlik üç oturum şeklinde gerçekleşecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

11 Kasım 2018 – Pazar
 • Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali: “Sokağın Sesi”

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin 8.’si bu yıl 9-15 Kasım tarihleri arasında Atlas Sineması ve Kadıköy Sineması sinemalarında gerçekleştirilecek. Treb Monteras II’nin yönettiği “Sokağın Sesi” festival kapsamındaki filmlerden biri:

“Eski bir şair olan ve sıkıyönetim günlerinden kalan hatıralarıyla boğuşan Doc’la tanışana kadar, Hendrix hip-hop dünyasında saygı kazanmayı hayal etmekte ancak ancak suç ve fakirlikten oluşan kısır döngüden çıkamamaktadır. Bu iki kişi kendi hayat koşulları tarafından yok edilmeden birbirlerinin hayatlarını değiştirebilecekler mi? Müzik, rap ve şiirle güç bulan bu film, dizelerin gücünü överek günümüzde Filipinler’de yaşanan şiddeti anlatıyor.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Lindy Hoppers

IF Beşiktaş sahnesi büyük bir partiye ev sahipliği yapıyor. Partiye Fransız swing caz grubu Swing Vandals canlı müziğiyle eşlik ediyor. Parti öncesinde, herkese açık bir “lindy hop başlangıç atölyesi” yapılacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

12 Kasım 2018 – Pazartesi
 • İTÜ Yatırım Kulübü- Pazarlama ve Finans Zirvesi 2018

İTÜ Yatırım Kulübü tarafından düzenlenen Pazarlama ve Finans Zirvesi her sene olduğu gibi bu sene de öğrencileri iş dünyasının önde gelen isimleriyle bir araya getiriyor!

12-15 Kasım tarihlerinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan sertifikalı zirvede öğrenciler bir yandan önemli isimlerin katılım gösterdiği panellerle kendilerini geliştirirken diğer yandan çeşitli workshop, case study etkinliklerine katılıp, staj-iş başvurusu yapabilecekler.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İstanbul Komedi Festivali: “Kahkaha Yogası”

Doğru nefes teknikleri ve çocuksu oyunlarla nedensiz ama gerçek kahkahalarla buluşturan sonucunda ruh durumumuzu değiştiren ‘Kahkaha Yogası’ tekniği 1995 yılında Hintli Tıp doktorun Dr. Madan Kataria tarafından başlatılmış ve dünyaya yayılmıştır.

2020 Japonya Olimpiyatları’nı kahkaha yogası ile açacak Nobel Barış Ödülü adayı Dr. Madan Kataria’ya, master eğitmen Eser Mutlu ve Yunus Sezener’in eşlik edeceği bu benzersiz konsept, İstanbul Komedi Festivali kapsamında BKM Mutfak Çarşı’da izleyicileriyle buluşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

13 Kasım 2018 – Salı
 • DigitalTalks Sonbahar’18 – VI. Hafta

Birbirinden değerli konuşmacıların dinlendiği, yeni kişilerle tanışıp bağlantıları kuvvetlendirme şansı bulduğumuz 6 haftalık DigitalTalks Sonbahar’18 İş Kuleleri’nde, 13 Kasım Salı akşamı sona eriyor. Son gün etkinliğinde Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezer “Diyalog Bankacılığı”; Commencis, Yönetim Kurulu Başkanı Fatih İşbecer ve Koç Üniversitesi’nden Doç. Dr. Metin Sezgin “Yapay Zeka Dünyasında Bireyler ve Kurumlar” oturumlarıyla katılıcımların karşısında olacaklar.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Kariyer Sohbetleri_13 kasım

 • Kariyer Sohbetleri

Kişisel kariyeri için faydalı olacak gelişmeleri yakından takip etmek, yeni iş yapım şekliyle alakalı bilgi edinmek ve dijitalin sunduğu imkanlar ile neler yapabileceklerini öğrenmek isteyenler etkinliğe katılıyor. Açılış konuşmasını Murat Erdör’ün (Me Consultancy) yapacağı sohbetlere Hakan Göl (Deloitte Digital Şirket Ortağı) ve Bora Erkmen (Erkmen Danışmanlık Kurucu ve Eğitmen) konuk oluyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

14 Kasım 2018 – Çarşamba
 • #7 Tohum Yatırım ve Finansman Bulmak “Can Saraçoğlu, String Ventures”

Y Combinator ve Stanford University birlikteliğiyle How to Start a Startup adıyla verilen girişimcilik dersinden esinlenerek hazırlanan Girişimin 7 Büyük semineri İTÜ Çekirdek tarafından düzenleniyor. Bir girişim serüveninde, takımın kurulmasından yatırım süreçlerine kadar girişimcinin ihtiyacı olan tüm konuların işleneceği Girişimin 7 Büyük Semineri’nin yedinci oturumunda “Tohum Yatırım ve Finansman Bulmak için Ne Yapmalı?” konusunda String Ventures Founding Partner’ı Can Saraçoğlu girişimciliğe ilgi duyanlarla buluşuyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Hikaye ve Oyun Gecesi 

Kulenga Hikaye ve Oyun Gecesinde katılımcılar, hikayelerin hikayesine yolculuk yapacak, hikayelerin gücünü keşfedecek ve oyunla birlikte kendi hikayelerini yaratacaklar. Katılımcılar ayrıca, Storytelling Academy kurucu ortağı Emir Bayraktar’ın hikayeleştirme hakkında verdiği bilgileri edinme ve Kulenga adlı oyunu oynayarak eğlenme fırsatı da bulacaklar.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

15 Kasım 2018 – Perşembe
 • Girişimciler Konuşuyor

“Gerçek anlamda girişimcilik nedir ?”, “Kurallar ve normlar her zaman sahada geçerli midir?”,
“Köklü sorunların çözümünde girişimcinin rolü”… Ve aklımıza takılan bir çok sorunun cevabı Yatch House tarafından düzenlenen Girişimciler Konuşuyor etkinliğinde yer alacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Google Data Studio Workshop

Dijital mecralarda yaptığınız yatırımların başarılı olması için verilerin ölçümlenip raporlanması çok önemlidir. Google Data Studio Workshop ile hızlı ve etkili bir şekilde dinamik raporlar hazırlamayı öğrenerek markanızın başarılı olmasını sağlayacaksınız!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

16 Kasım 2018 – Cuma

Ekran Resmi 2018-11-09 11.55.29

 • İstanbul Komedi Festivali >”İş”in Komiği

Kahkaha atmanız için sahnede bu kez komedyenler yok! Aldıkları eğitim, kat ettikleri kariyer, yönettikleri bol sıfırlı bütçelerle iş dünyasının nabzını elinde tutan, her biri irade ve liyakat sahibi CEO’lar var.

Seyirci soruyor, gazeteci Şirin Sever yönetiyor, Wunderman & DirectComm CEO’su ve KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sanem Oktar, Pegasus Havayolları CEO’su Mehmet Nane ve Bankalararası Kart Merkezi CEO’su Soner Canko tüm ünvanlarından arınmış olarak cevaplıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Design Week Turkey

Endüstriyel tasarım, moda tasarımı, görsel iletişim tasarımı, mimari gibi birçok alanda dünyaca ünlü isimlerin yer alacağı panel ve konferansların yanı sıra; tasarımcıların, yerli ve yabancı tasarım ofislerinin, sanatçıların, üniversitelerin, tasarım okullarının ve tasarım platformlarının Design Week Turkey’e özel hazırlanmış sergi, enstalasyon ve atölye çalışmaları DWT’18’de yer alacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

***********

Gelecek yepyeni etkinlik duyurularında görüşmek üzere, şimdiden iyi hafta sonları 🙂

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir