İstanbul’da Bu Hafta (11-17 Ağustos 2018)

11-17 Ağustos haftasında, bizim ilgimizi çeken İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Ülke gündeminden biraz sıyrılacağınız, mutlu geçirecek bir hafta olması dileğimizle…

11 Ağustos 2018 – Cumartesi
 • Avrupa Birliği Hibe Projeleri Hazırlama Eğitimi

AB Hibe Projeleri Hazırlama Eğitimleri, katılımcıların; Avrupa Komisyonu başta olmak üzere farklı fon kuruluşları tarafından açılan programlara proje teklifleri hazırlamalarını, Proje Yönetimini kavramalarını ve AB Hibe Programları konularında eğitilmelerini amaçlamaktadır. Eğitim sonunda katılımcılar AB projelerini formatlarına uygun şekilde hazırlayabilecek ve sunacak duruma geleceklerdir. Eğitim programları, teorik ve uygulamadan gelen bilgilerle hazırlanmış dersler, seminerler, deneyimlerin anlatılması ve AB’ye daha önce sunulmuş proje örneklerinin üzerinde yapılacak pratik uygulamalar şeklinde düzenlenmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • KüçükÇiftlik Bahçe Sunar: Julide Özçelik – Mert Fırat

2016 yılından bu yana birçok şehirde senfoni orkestralarıyla birlikte konserler veren Jülide Özçelik ve Mert Fırat bu kez bambaşka bir projeyle seyirci karşısına çıkacaklar. Sevilen şarkıları oda müziği eşliğinde seslendirecek olan sanatçılar, 11 Ağustos Cumartesi günü KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de yıldızların altında birlikte sahne alacaklar. Hissettikleri ve çalmak istedikleri müziği yapmak adına bir araya gelen, Aslı Özer, Erhan Ertetik ve Ertuğrul Biber’den oluşan Cazzip Project ise her parçası ayrı bir hikaye taşıyan ilk albümleri ‘Stories’ ten parçalar ile gecenin açılışını yapacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

12 Ağustos 2018 – Pazar
 • Bolluk Bereket Workshop’u

Hayatında bolluk-bereketi her alanda yaratmak isteyip dahasına kendini açmak isteyen, yokluk odağından – varlık odağına geçmenin yollarını keşfetmek isteyen, enerjimi & frekansımı nasıl yükselteceğim diyen, hedeflerini, umutlarını ve beklentilerini masaya yatırıp bizlerden koçluk desteği almak isteyen, negatif inanç sistemlerini bulmak ve bunları değiştirmek isteyen, vizyonlamanın, hayal etmenin gücünü öğrenmek-keşfetmek isteyen, daha fazla para yaratmayı ve daha zengin bir hayatı yaratmanın çok da kolay olduğunu öğrenmek isteyen herkese açık olan bu workshopu kaçırmayın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Uniq Açık Hava Film Festivali >İşe Yarar Bir Şey

Uniq Açık Hava Film Festivali, 5 Haziran – 11 Eylül tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşuyor. 12 Ağustos tarihinde “İşe Yarar Bir Şey” filmi gösterimde olacak.

“Leyla gibi biri neden lise arkadaşlarıyla buluşma yemeğine gider ki? Yirmi beş yıldır hiçbir lise yemeğine gitmemiş… Üstelik 16 saat süren bir tren yolculuğuyla! Hemşirelik son sınıf öğrencisi Canan, o niye trende? Gönlünde oyuncu olmak varken hemşire adayı olarak hiç istemediği bir iş görüşmesine gidiyor. Peki Yavuz? Hareketsiz yatıyor bir pencerenin önünde, seyyar satıcıları, faytonları, sokaktaki insanları izliyor bütün gün. Canan’ı bekliyor, belki de Leyla’yı, belki de bir gece treninde yolları kesişen katil ile şairi.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

13 Ağustos 2018 – Pazartesi

girişimciliğin 10 altın kuralı

 • Girişimciliğin 10 Altın Kuralı

“İmkansız Diye Bir Şey Yoktur”, “Dostla Ye İç Yat Fakat İş Yapma…”, “Tek Başına Başarı Çok Zor”, “Babana Bile Güvenme”, “Detaylı Bütçe Planlaması Yap”,  “Sorunu Net Bir Şekilde Araştır”, “İnsanların İsteklerine Kulak Ver”, “Alanını Belirle”, “Odaklanmak Çok Önemli”, “Fikir Değiştirmekten Korkmayın” başlıklarının değerlendirileceği bu sunum, ilgililenenleri bekliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Yaz Meyveleri ile Soğuk İçecekler

Mevsim meyveleriyle hazırlayacağınız soğuk içeceklerle serinlemek ister misiniz? Frozen, smoothie, meyve suyu ve daha fazlası Kanyon’un Ice Week kapsamında İntema Yaşam’da!

 • Karpuz, çilek ve şeftali smoothie
 • Lime, üzüm, erik, nane suyu
 • Böğürtlen, Vişne, bal ve yoğurt frozen içecek

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

14 Ağustos 2018 – Salı
 • Hayat Oyununda Merakı Yeniden Keşfet

Siz de Kanyon’un teras katında bulunan Joint Idea’yı merak etmiyor musunuz? Joint Idea’nın kurucuları Eda Çarmıklı ve Markus Lehto,  dünyanın en eski oyunu olan tavladan öğrenebileceğiniz deneyim ve bilgilerin, günümüzde ve gelecekte karşınıza çıkabilecek belirsizlikler ile mücadele ederken size nasıl yardımcı olabileceğini  “Hayat Oyununda Merakı Yeniden Keşfet” isimli sohbette anlatıyorlar.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İstanbul Blue Night Presents: Liam Gallagher

Şehrin olmazları olduran festivali İstanbul Blue Night, BKM organizasyonuyla 14 Ağustos’ta efsanevi Oasis grubunun kurucusu ve solisti Liam Gallagher’ı ilk defa Türkiye’deki hayranlarıyla buluşturuyor.

Liam Gallagher, ilk solo albümü “As You Were”ün dünya turnesi kapsamında 14 Ağustos’ta KüçükCiftlik Park’ta, BKM organizasyonu ike Istanbul Blue Night sahnesine çıkacak. Aynı gece Türk rock müziğinin en önemli temsilcilerinden Mor ve Ötesi’nin yanı sıra dinamik performanslarıyla göz dolduran, son dönemin en yetenekli gruplarından Adamlar’la birlikte Evrencan Gündüz ve Yokuz, İstanbul’a unutulmaz bir gece yaşatacak. İstanbul Blue Night’ın geceye özel bir diğer sürprizi, 2001’de çıkardıkları “Fever” adlı single ile İngiltere’nin en iyi çıkış yapan grubu” ünvanını kazanan alternatif rock grubu Starsailor.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

15 Ağustos 2018 – Çarşamba

growth-meet up

 • Growth Meetup Istanbul #3

Üçüncüsü düzenlenecek Growth Meetup Istanbul’un konuğu Pegasus Havayolları’nın Head of Digital Growth’u Emre Güney.

Havacılık sektöründe hızla büyüyen Pegasus’ta dijital ürünlerinden sorumlu olan Emre Güney ile büyüme stratejilerini ve bu stratejileri uygulamak için gerekli olan takım kurulumu konuşacak. Growth için nasıl bir takım kurmalı? Sektörün dikey uzmanlığında çalışan diğer takım arkadaşlarına growth mantığı nasıl yerleştirilir? Doğru stratejiler nasıl kurulur ve bu takım ile uygulanır? Gibi pek çok farklı sorunun cevabını merak edenlerin kaçırmaması gereken bir etkinlik.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Global Pazarda Büyüme Stratejileri
 • Ölçeklenebilir küresel iş modeliniz ne olmalı?
 • Ürün Pazar uyumu ve müşteri iç görüsü edinme
 • Rekabet çerçevesinde farklılaşmış değer önerisi geliştirme
 • Müşteri edinme kanalları ve müşteriye ulaşım kanalları

Başlıklarıyla ilgili olarak gerçekleşecek etkinliğe, İTÜ Çekirdek ve Innogate- Girişimci/ Firma Koçu Doç. Dr. Mehmet Erçek ve 500 Startsup Girişimci Ortağı Enis Hulli konuşmacı olarak katılacaklar.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

16 Ağustos 2018 – Perşembe
 • Sponsor Bulma Teknikleri Eğitimi

Projenizin veya etkinliğinizin hayata geçmesi için sponsor arıyorsanız, nasıl arayacağınızı bilmek durumundasınız. Bu eğitim ile sponsorluk konusunda bilmediklerinizi öğrenebilir, yanlışlarınızın farkına varabilir ve Türkiye’deki markaların sponsorluğa bakış açılarını keşfedebilirsiniz.

Sponsor Bulma Teknikleri eğitimi, talep sebebiyle her ayın 3. perşembesi düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Eğitim Anasponsor kurucu ortağı H. Alper Koç tarafından verilmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Bir Baharat Yolculuğu – Popup Dinner

16 Ağustos Perşembe akşamı Oxalis sizleri Cezayir’de “Bir Baharat Yolcuğu”na çıkaracak. Yemek ile baharatın, Hindistan’dan Akdeniz’e uzanan kadim dostluğuna tanık olacaksınız. Bu etkinlik için özel olarak seçilmiş ve şef Ekin Doğrusöz ve ekibi Oğuz Taktak ile Ayşe Dincer tarafından yorumlanmış birbirinden lezzetli yedi yemekten oluşan menüyü tadabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

17 Ağustos 2018 – Cuma
 • Can Gox Konseri

Caz ve blues sanatçısı Can Gox, 17 Ağustos’ta Moda Kayıkhane’de sahne alıyor.

16 yaşından itibaren İstanbul’un çeşitli mekanlarında şarkı söylemeye başlayan Can Gox, müzik eğitimini Bilgi Üniversitesi’nden kazandığı burs eşliğinde devam ettirdi. Gox; eğitim süresince Randy Esen, Nükhet Ruacan, E. Ali Perret, Aydın Esen, Mike Wilkens, L. Butch Morris, Neşet Ruacan gibi değerli eğitmenlerle yaşadığı paylaşım ve birikimi sahne performansına yansıtmayı müzikal felsefe olarak amaç edindi.

2000 senesinde kurulan Blues-Mobil Swing/Jump Blues ile yola çıkan Can Gox, daha sonra seslendirdiği beste ve yorumları ile dizi filmlerde duyuldu.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Masterpiece Galata String Art – Femme Fatale

“Masterpiece Galata, sizi cıvıl cıvıl bir atölyede, güzel müzikler eşliğinde sizi giderek popülerleşen String Art’ı deneyimlemeye  davet ediyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

 

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir