İstanbul’da Bu Hafta (11 – 17 Ocak 2020)

11 – 17 Ocak 2020 haftasında İstanbul’da gerçekleşecek ve bizim ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz. 🙂

Mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

11 Ocak 2020 Cumartesi
 • Barış Müstecaplıoğlu ile Hayallere Ulaşma Atölyesi

“Hayaliniz bir roman yazmak mı? Kurumsal hayatta uluslararası bir kariyer yapmak mı? Kendi şirketinizi kurmak, yaratıcı bir buluş yapmak ya da yepyeni bir iş fikri yaratmak mı? Başarılı bir sporcu ya da sanatçı olmak mı? Henüz bu hayatta ne yapmak istediğinizden emin değilseniz, sizi gerçekten mutlu edecek hayalleri nasıl keşfedebilirsiniz? Bu atölyede bunu yapmanın yollarını ve nelere dikkat ederseniz başarı şansınızın artacağını bulacaksınız.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

hayallere ulaşma atölyesi

 • Ayla Kanbur ile Sinemada Anlam ve Anlatı

“Bir filmi çözümlemek, bakış açısını, anlamını kavramak için, işaretleri yakalamak önemlidir…   4 haftalık atölye; bir filmi tüm unsurları ile ele alarak, doğru  tartışmanın alt yapısını sağlayacak bir yol haritasıdır…”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

12 Ocak 2020 Pazar
 • Hiç Kimsenin Öyküsü

““Bir tren nasıl bir öyküye ev sahipliği yapabilir?” “Aynı kompartımanda yolculuk eden iki sıradan insan, bize varoluşumuzdan itibaren vazgeçemediğimiz neyi anlatabilir?” Kazanmak, kaybetmek, zafer ve yenilgi. Dünya’yı Erdi Memikoğlu’nun bu iki kişilik tiyatro oyunuyla daracık bir tren kompartımanına çevirelim.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Dağhan Dönmez ile Şahsiyet ve Ah Güzel İstanbul

“Atölye kapsamında; senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, Onur Saylak’ın yönettiği ve başrolünde International Emmy ödülü alan Haluk Bilginer’in oynadığı, 2018 yapımı ‘Şahsiyet’ dizisi ile Ayşe Şasa ve Safa Önal’ın senaryosunu yazdığı, Atıf Yılmaz’ın yönettiği; başrollerinde Sadri Alışık ve Ayla Algan’ın oynadığı 1966 yapımı ‘Ah Güzel İstanbul’ filminden örnek sekanslar üzerinden, karşılaştırmalı olarak ele alınacaktır…”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

13 Ocak 2020 Pazartesi
 • Online Profesyonel Koçluk ve Mentörlük Programı

“Profesyonel Koçluk ve Mentörlük Programımızda, Uzman bir koç yetiştirmek için, bütün süreçleri kapsayan bir eğitimdir. Eğitimimiz, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma akşamları 20:00-21:30 arasında canlı olarak yapılacak olup, 10 haftada tamamlanacaktır. Eğitimimize cep telefonu, tablet yada bilgisayar ile rahatça katılabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

14 Ocak 2020 Salı
 • Hikayeni Yaz: Hikayenin Ruhu – 1. Oturum

““Hikayeni Yaz” etkinliği hikaye yazabilmeniz ve hikaye yazmayı merkez alan projeler üretebilmeniz için tasarlanmıştır. Kendi hayat hikayelerinizden esinlenmeyi, yaşamın içinden malzemeler almayı böylece hayatlarımızı ‘yazarken’ dönüştürmeyi, değiştirmeyi de hedefler. Ve aynı zamanda yazdığımız ‘hikayeler’ de hayatımızla, yaşadıklarımız ve onlara bakış açımızla sürekli bir değişim halindedir.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Etkili iletişim Teknikleri Eğitimi (Online)

“Eğitim 14,16,18 Ocak akşamları 22:00-23:30 arasında yapılacaktır. Eğitime cep telefonu, tablet yada bilgisayar ile rahatça katılabilirsiniz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

etkili iletişim

 15 Ocak 2020 Çarşamba
 • Fırat Devecioğlu ile STEFAN ZWEIG Atölyesi

“Stefan Zweig Atölye’sinde, yazarın eşsiz düşüncelerini, yaşam, insan doğası ve ilişkiler eksininde ele alacağız. Yaşama dair güçlü önerilerini, ‘‘Zweig’dan Yaşam Kılavuzu’’ başlığı altında konuşacağız. “

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

16 Ocak 2020 Perşembe
 • Yoga ile Şifalı Ses Banyosu: Çakraların Gücü

“Duru su gibi hareketsiz bir zihin… Bedende yer alan enerji merkezleri olan çakraları tanıyacağımız bir yolculuk… Yoga ve sesle şifa çalışması ile aynı çatı altında buluşacağımız samimi bir atölye…. Bedene ve zihne rahatlığı hatırlatarak hizalayan bir ses banyosu… Yeni yılın ilk ayında, haftanın sonuna doğru yaklaşırken, ses çanaklarından yayılan titreşimlerle her seviyeye uygun bir yoga akışında buluşuyoruz. Durulan zihin dalgaları ve beden farkındalığı ile derin bir gevşemeye ve algı açıklığına davet ediyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

17 Ocak 2020 Cuma
 • Mind & Body Alignment by Sheri Sayar and Çağla Kahrıman

“Bu seans kurumsal hayatın içinde yer alan ve/veya uygulama ile ilk kez tanışacak olan kişilerin katılımı için uygundur. Bedeni nazik ve özgür bir yaklaşım ile harekete davet etmek konfor alanı açarken hizalanma deneyimini beraberinde getirecek ve ses eşliğinde mindfulness ile meditasyon için uygun bir temel oluşturacaktır. Ses seansı sıkışık ve hareketli bir günün ardından derin gevşeme ve enerji detoksu için yardımcı olur. Uygulama sonunda beden ve zihin uyumlanmasına genel bir anlayış geliştirmek mümkündür.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

çakraların gücü

 • Güney Birtek ile Film Okumaları: Nuri Bilge Ceylan Sineması

“Güney Birtek, Nuri Bilge Ceylan sinemasını genel hatlarıyla anlatarak, yönetmenin dünya sinemasındaki yerini, etkilendiği yönetmenleri ve sinemasındaki değişim sürecini ele alacaktır. Ülke sinemasının gururu, Altın Palmiye sahibi yönetmen Nuri Bilge Ceylan sinemasının temelini/özünü ve nasıl geliştiğini öğrenmek istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir