İstanbul’da Bu Hafta (12-18 Ekim 2019)

 12-18 Ekim 2019 haftasında İstanbul’da gerçekleşecek ve bizim ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

12 Ekim 2019 – Cumartesi

giz zirve

 • Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi ’19 (GİZ)

Üst üste Türkiye’nin en girişimci üniversitesi unvanını elde eden Sabancı Üniversitesi’nin en aktif kulüplerinden Genç Girişimciler Kulübü bu yıl Türkiye’nin en iddialı girişimcilik zirvelerinden birine, “Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi”ne ev sahipliği yapıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Yatırım Yoluyla ABD’de Yaşama ve Çalışma İmkanı – İstanbul

ABD’de iş yapmak isteyen yatırımcılara şirket kurulumları, iş planları ve yatırımcı vizeleri konusunda danışmanlık veren Ada Business Strategies LLC., ABD’de franchise yatırım uzmanı olan Visa Franchise ve Miami ve çevre bölgesinde lüks konut yatırımı uzmanı Banu Enes LLC. sizleri “Yatırım Yoluyla ABD’de Yaşama ve Çalışma İmkanı” konulu bir etkinliğe davet ediyorlar.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

13 Ekim 2019 – Pazar
 • Oyun Günü

Günlük hayatın stresinden, aynılığından, sıkışmışlığından bıktıysanız Oyun Oynamak size iyi gelecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Üzgünüz, Size Ulaşamadık

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 18. kez düzenlenen Filmekimi bu yıl İstanbulda 4 – 13 Ekim tarihlerinde yapılıyor.

Üzgünüz, Size Ulaşamadık filminde, telefon app’leri çağında kendi kamyonetini almak isteyen Ricky’nin bu hamlesi, evlere bakıcılığa giden eşi Abby’nin düzenli çalışma hayatını sekteye uğratıyor. Loach’un uzun yıllardır birlikte çalıştığı Paul Laverty’nin senaryosunu yazdığı film, Mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarıştı.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

14 Ekim 2019 – Pazartesi
 • Girişimciler İçin Uygulamalı E-Ticaret Eğitimi

Yusuf Özdemir ile “Girişimciler İçin Uygulamalı E-Ticaret”; Av. A. Atakan Karataş ile “E-Ticaret Siteleri İçin Uygulamalı Hukuk” ve Gökhan Duman ile “E-Ticaret Girişimleri İçin Site Kurulumu ve Seo”  konuları  işleneceği eğitimi kaçırmayın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

15 Ekim 2019 – Salı

kadın girşimcilik

 • İş Hayatında Kadın Olmak ve Sosyal Sorumluluk Bilinci

“Bilkent Mezunlar Derneği olarak her ay düzenlediğimiz Bilmed Networking adlı etkinliğimizde bu ay Make-A-Wish® Türkiye CEO’su Füsun Kuran ile İş Hayatında Kadın Olmak ve Sosyal Sorumluluk Bilinci konusunu konuşacağız.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Kiğılı Talks Season 1 Episode 1

Kiğılı Talks, teknoloji ve dijital dünyaya ait kuralların yeniden yazıldığı bu dönemde, fikirleri ve deneyimleri ile heyecan yaratanları ağırlarken, beyaz yakalıların entelektüel derinliğini artırmayı ve ekosistemdeki insanları bir araya getirmeyi hedefleyen, yeni nesil bir buluşma serisidir. İlk bölümün konukları Akan Abdula (Tutum Değiştirmeden Davranış Değiştirme) ve Serdar Kuzuloğlu (Söyleyecek Sözü Olanların Altın Çağı)’dur.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

16 Ekim 2019 – Çarşamba
 • 2020’ye Girerken Girişimciler için Tavsiyeler

Yeni bir yıla fayda dolu bir söyleşi ile hazırlanmak isteyen tüm girişimcileri, girişimcilik ve yatırım dünyasının yakından tanıdığı isimlerin konuşmacı olarak katıldığı bu panelde buluşmaya davet eden BizBizze, etkinliği İNG İnovasyon Merkezi’nin işbirliği ile düzenliyor.

Panelin moderasyonu BizBizze Derneği YK Başkan Yardımcısı, Esas Holding YK Danışmanı Berrak Kutsoy tarafından gerçekleştirilecek. EkoTürk TV’de İş’te Kadın programını hazırlayıp sunan Kutsoy, bu panelde girişimcilik ekosistemine değerli katkıları olan ActionCoach Türkiye Kurucu Ortağı Ayşegül Akşak ve Hera Kurucu Ortağı TRANGELS üyesi Nalan Uysal’ı konuk olarak ağırlayacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Profesyonel İmaj Yönetimi

Başta liderler ve yöneticiler için gerekli olan “İmaj Yönetimi Eğitimi” ile katılımcıların; güçlü bir imaja sahip olmaları, kıyafetlerde doğru renklerin kullanımı, sözlü ve sözsüz iletişimde doğru sözcüklerin ve tutumun seçilmesi, algı yönetimi, kişisel imajın kurumsal imaja katkısı gibi konularda uygulamalar ile donanımlarını arttırmayı amaçlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

17 Ekim 2019 – Perşembe

suzi

 • Yakamızın Rengi Mutluluk

Markaların profesyonel yöneticileri ile birlikte Dijital Pazarda Girişimcilik üzerine yapacağımız etkinliğimize sizleri de bekliyoruz.

“İşindeki mutluluğunun iş (çünkü araştırmalar gösteriyor ki işinde mutlu olanlar daha verimli çalışır) ve iş dışı hayatını, sevdiklerini, ilişkilerini, sağlığını, kısacası tüm hayatını etkilediğini düşünürsen anlayacaksın ki “mutlu yaka” olmak hakkın olduğu kadar görevin de. Ve bu görevin deadline’ı ASAP.

O halde bize katıl ve “mutlu yaka” çalışan olmanın yöntemlerini birlikte keşfedelim.

Bu mutluluk yolunu sanat ile beraber yürümeye ne dersiniz? Klinik psikolog ve dışavurumcu sanat terapisti Suzi Amado ile Open Up Call’da  iş hayatının yoğunluğundan ve stresinden arınıyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için       

 • Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü

Stres Yönetimi Eğitiminde, zor insanların yarattıkları sorunlu durumları kontrol altına alabilmek ve bu sırada yaşanabilecek yıkıcı duyguların etkilerini en aza indirebilmek için hayata bakış açılarında farklılık yaratacak, gerçek hayatta uygulanabilmesi mümkün olan teknikler anlatılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

18 Ekim 2019 – Cuma
 • Erkekler Konuşuyor

‘’Erkekler Konuşuyor’’ paneli ile toplumsal cinsiyet rollerini bu kez toplumun %50’si olan erkekler sorguluyor ve tartışıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Girişimciler İçin Seminer: İşe Nereden Başlamalıyım?

Kendi işini kurmak isteyip, işe nereden başlayacağını kestiremeyen girişimcilere bir Mali Müşavir gözüyle süreçler…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Haftaya yeni etkinliklerde görüşmek üzere 🙂

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir