İstanbul’da Bu Hafta (14-20 Mayıs 2018)

14 Mayıs- 20 Mayıs haftasında, bizim ilgimizi çeken İstanbul’da gerçekleşecek  olan etkinlikleri sizler için derledik.

Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Harika bir hafta olsun…

14 Mayıs 2018 – Pazartesi
 • Girişimciliğin Yol Haritası Vol:10 ‘İş Planı Oluşturma’

“İdeal iş planı nasıl hazırlanmalı? Devlet teşviği veren kurumlar, yatırımcılar, kuluçkalar nelere bakıyorlar? İşimizin geleceğini nasıl hazırlayacağız?” gibi sorulara cevap bulabileceğiniz harika bir etkinlik sizleri bekliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Ladies That UX Istanbul Girişimcilik & Maker Süreçleri

Girişimcilik – maker hareketi ve yaratma süreçleri hakkında ilham veren hikayeler dinleyebileceksiniz. Etkinlikte konuşmalardan sonra, Makers Türkiye ile birlikte 3D printer için basit modelleme tekniklerini öğrenerek kendi tasarımlarınızı hayata geçirebileceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

blockchain

15 Mayıs 2018 – Salı
 • Kendi Kripto Paranızı Oluşturma Uygulamalı Eğitimi (Yazılım Bilgisi Gerektirmez)

Etkinlikte katılımcıların; global çapta günümüzün en revaçta konuları olan Blockchain, Kriptopara Teknolojileri ve Akıllı Sözleşmeler, ICO, Whitepaper hakkında bilgi sahibi olmaları ve Yeni Sektörel İhtiyaçlar doğrultusunda yeni iş fırsatlarının farkına varmaları hedefleniyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Louise Hay Öğretisi ile Yeni Hayatımızı Oluşturma Semineri

“Geçmişin koşullanmalarından nasıl arınırız? Yeni hayatımızı nasıl hazırlarız?” Bunun için öncelikle geçmişte her şeyin bizim gelişimimiz ve yaşam derslerimiz adına olması gerektiği gibi olduğu bilgeliğine ihtiyacımız var.  İşte bu seminerde mutluluğunuzla sizin aranızdaki son engelle sevgi dolu bir bakışla karşılaşacak ve Heal Your Life ® ‘a özel metodlarla yeni hayatınızın harika tohumlarını bilinçaltınıza yerleştirebileceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

16 Mayıs 2018 –  Çarşamba
 • Hacking Everyday Objects

“Masa lambamız arada söylediklerimizi anlasa ne güzel olurdu. Sarılarak yattığımız oyuncak ayı bizi sabahları dürterek kaldırsa. Dolapta çürümeye terk edilmiş patateslerle bir elektronik davul seti kursak?”

“Hacking Everyday Objects” workshop serisinde günlük hayatta kullandığınız objeler ‘’hack’’leniyor. 1 aya yayılmış, toplamda 12 saat sürecek çalışmada önce üretim teknolojileri, kod yazma ve temel elektronik devre oluşturma öğretiliyor. Sonrasında katılımcıların kendi seçeceği objeler hack’lenip dijitalleştirilerek alışkın olduğumuz işlevlerinden başka bir hale dönüştürülüyor.

 Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Screen shot 2018-05-14 at 12.32.44

 • HUB 101: Türk İşaret Dili & Kahve
“Türk İşaret Dili (TİD) ile tanışmak ister misiniz?”
Dem Derneği ve demgoodcoffee sizler için Türk İşaret Dili ile tanışma atölyesi düzenliyor. Türk İşaret Dilini öğrenmeye yönelik en basit ve temel adımları atacağınız bu atölyenin ardından, pratik yapmak için bir diyalog alanı da oluşturulacak.
17 Mayıs 2018 – Perşembe
 • Sponsor Bulma Teknikleri Eğitimi

Projenizin veya etkinliğinizin hayata geçmesi için sponsor arıyorsanız, nasıl arayacağınızı bilmek durumundasınız. Bu eğitim ile sponsorluk konusunda bilmediklerinizi öğrenebilir, yanlışlarınızın farkına varabilir ve Türkiye’deki markaların sponsorluğa bakış açılarını keşfedebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Film izlenir mi, okunur mu? “Equilibrium”

Multidisipliner tasarım bakış açısıyla yola çıkan Cycle, film okuma gecelerinde de farklı algılara sahip insanları bir araya getirerek film üzerine konuşup, tartışabilecekleri bir ortam oluşturuyor.  Bu etkinlikte de Ömer Faruk Güngör’ün öncülüğünde film izlenir mi, okunur mu? sorusuna cevap aranıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Screen shot 2018-05-14 at 13.17.59

18 Mayıs 2018 – Cuma
 • Nöro Bilim ile Kendinizi Tanıyın

Bu etkinlikte, Nöro bilim esaslarına dayanılarak geliştiren PRISM Brain Mapping uygulaması ile tüm katılımcıların davranış haritaları çıkarılacak ve şahsi olarak verilecek kısa anlatım ve davranış eğilimi haritası sayesinde katılımcıların hangi konularda kendilerini geliştirecekleri anlatılacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Monitör ile Renk Yönetimi Semineri

Dijital görüntü üreten veya kaydeden kişiler için en önemli sorun görüntüde renk doğruluğu ve bunun nasıl sağlanacağıdır. Görüntüyü oluşturan cihazlardan başlayıp baskı alınacak yazıcıya kadar renk doğru takip edilmesi gereken bir konu. Kaydedilen her görüntünün paylaşıldığı ortama göre renklerin farklı çıkması ve farklı algılanması problemlerini aşabilmek için doğru renk ve bu rengi bizlere sağlayacak doğru monitör kullanılması çok önemli. ViewSonic ‘in katkıları ile hazırlanan bu seminerde baştan sona renk konusunda dikkat edilmesi gereken konular konuşulacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

19 Mayıs 2018 – Cumartesi
 • Reformist

Egzersiz yapmak, test etmek, öğrenmek, müzik dinlemek ve keşfetmek isteyen herkesin katılabileceği, doğal ve sağlıklı yaşam festivali Reformist’te; festival ruhuna ve akışına uygun müzikler ile spor yaparken, meditasyon sırasında ruhunuzu dinlendirebilecek, beslenme uzmanları ve şefler kontrolünde hazırlanan yemekleri Reformist açık mutfak alanında tadabileceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

reformist

 • Ebru Şinik ile Nefeste Saklı Hayat

“Ofiste canınız sıkıldı, bir arkadaşınıza çok kızdınız ya da sevgilinizle kavga ettiniz; sakinleşmek için ihtiyacınız olan tek şey doğru nefes almak!”

Chopra Center eğitmenlerinden Bütünsel Sağlık ve Ayurvedik Yaşam Danışmanı Ebru Şinik, “Nefeste Saklı Hayat” kitabında anlattığı nefes tekniklerini paylaşacağı semineri ile sağlıklı ve mutlu bir hayatın kapılarını aralıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

20 Mayıs 2018 – Pazar
 • Mini Filozofi / Seda Acar ile Çocuklar için Felsefe Atölyesi

“Çocuğuz, o halde düşünüyoruz!”
Bu atölyede; çocuklarla eğlenceli, güvenli ve demokratik bir ortamda; mutluluk, özgürlük, adalet, sevgi, cesaret gibi birçok kavramı sorgulanacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

nightflight119840946

 • Turkcell Platinum İstanbul Night Flight

Events Across Turkey, Aya İrini’nin bahçesini konser öncesi dinleyicelere lounge sahnesinde mini konserler de sunuyor.  “Bahçede Kim Var?” konsepti adı altında ülkemizin önemli müzisyenlerini dinleme imkanı bulacağınız çok özel performanslar sizleri bekliyor. Bu özel gecede  Mehmet Aslantuğ ve  Ağır Roman film müziklerinden tanıdığımız Yusuf Taşkın  da çok özel performanslarıyla konuk oluyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Haftaya görüşmek üzere 😉

 

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir