İstanbul’da Bu Hafta (14-20 Temmuz 2018)

14 Temmuz- 20 Temmuz haftasında, bizim ilgimizi çeken İstanbul’da gerçekleşecek  olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

14 Temmuz 2018- Cumartesi

 • Piraye

Nazım Hikmet’in en büyük ilham kaynağı, ölümsüz aşkı “Piraye” İstanbul’da…
Ödüllü yönetmen ve aktör Murat Çidamlı’nın rejisörlüğünü ve oyunculuğunu üstlendiği Nazım Hikmet’in “Piraye”si, Eylül Kuzgunbay’ın uyarlaması ile tiyatro sahnelerinde olacak. Nazım ve Piraye aşkından geriye kalanları değil; o aşktan geleceğe aktarılanları sahnede bulacaksınız. “Piraye” Türkiye turnesine çıkıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Bülent Ortaçgil – Gülçin Ergül – Ezgi Aktan

Yaz sezonu boyunca gerçekleştirdiği birbirinden güzel etkinliklerle kısa zamanda Kilyos’un en gözde mekanlarından bir tanesi olan Milyon Beach Kilyos misafirlerini bölgenin en güzel koyunda şahane etkinliklerle deniz, kum, güneş, plaj ve müzik keyfine davet ediyor.

Milyon Beach Kilyos 14 Temmuz’da Umut Kuzey önderliğinde, birlikte güzel sloganıyla Türk rock ve alternatif müzik sahnesinin dev isimleriyle gerçekleşecek Milyon Beach Fest serisiyle eğlenceyi doruğa çıkartacak. Açılış günü Ezgi Aktan ile başlayacak konserler, Gülçin Ergül sahne almasıyla devam edecek. Finalde ise Bülent Ortaçgil en sevilen şarkılarıyla sevenleriyle buluşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

15 Temmuz 2018- Pazar

 • Masterpiece Bostancı Resim – Tropik Ada

Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde, sonunda kendinizi bile şaşırtacak yağlıboya tablolar yapabilirsiniz. Daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok, hatta yapmamışsanız çok daha keyifli olabilir.

Masterpiece bir resim kursu değil, resim ile dolu geçireceğiniz bir keyif seansı. Sanatçıların adım adım yönlendirmeleri ile seçmiş olduğunuz eseri tamamlayacak ve etkinlik sonunda evinize, ofisinize götürüp asabileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait bir yağlıboya tablonuz olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

16 Temmuz 2018- Pazartesi

 • Öz Sohbetler: Özkan Zere ile Uyumlu Lider

Öz Sohbetler: Özkan Zere ile Uyumlu Lider atölye çalışması 16 Temmuz’da…

En iyi kehanet yöntemi geleceğe dair söylemde değil, eylemde bulunmaktır. Bu etkinlikte bildiklerinizi unutup yeniden öğrenmeyi seçiyorsunuz. ÖZ Sohbetler önce düşünüp sonra harekete geçerek sizi berekete davet ediyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Greenify2018 : The White Buffalo – Pilli Bebek – Can Gox – DJ Nikki Wild

Sons Of Anarchy dizisinin soundtrackleri ile tanıdığımız ve derin sesine kapıldığımız The White Buffalo, yılların eskitemediği Behzat Ç. dizisini unutulmaz şarkıları ile birleştiren Pilli Bebek ve Kaybedenler Kulübü’nün soundtrackleri ile akıllarda yer eden Can Gox’un performanslarının yanı sıra DJ Nikki Wild’in açılışını yapacağı Greenify 2018 yaz ortasında İstanbullu müzikseverlere konsepti ve müzikleri ile nefes aldıracak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

17 Temmuz 2018- Salı

 • Pavo Blockchain & ICO Tanıtımı

Latin Amerika gıda üretimini şahlandıracak yeni teknolojisini tanıtan Pavo’nun katkılarıyla Türkiye fındık tarımı Blockchain ve nesnelerin interneti ile şahlanacak!

Silikon Vadisi ve Zürih’te kurulan Pavocoin’a ilgi duyan yatırımcılara ICO tanitimi ve networking fırsatını sunulacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Ekran Resmi 2018-07-13 00.25.24

 • Yaşamaya Dair

Nazım Hikmet’in ölümünün 50. yıldönümü için Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ve sahneyi Tülay Günal ile paylaştığı oyun, aynı zamanda bir anı defteri özelliği taşıyor. Piyano, viyolonsel ve klarnet eşliğinde oynanan oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere pek çok kıymetli bestecilerin Nazım Hikmet’e ithaf ettikleri şarkıları da seslendiriliyor.

Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi’ndeki günlerini, eşi Piraye Hanım’a olan aşkını ile başlayan oyun, ozanın vatan hasretiyle dolu sürgün yılları ve destansı yaşamından izlenimlerle sonlanıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

18 Temmuz 2018- Çarşamba

 • Dijital Pazarlama 101 Online Eğitim

Online Dijital Pazarlama 101  ile dilediğiniz yerden eğitime katılarak dijital pazarlamada uzmanlaşabilirsiniz.

İnternet kullanımı ve internet pazarlama araçları günümüzde hem Türkiye’de hem de Dünya’da hızla artıyor. Marka veya bireylere yönelik dijital pazarlama süreçlerinin anlatılacağı bu eşsiz eğitim ile dijital kullanım alanları, zengin içeriği ve geri dönüşüm sonuçlarını içeren detayları ile sektörün en etkili isimleri tarafından aktarılacak.

Şirketlerde veya ajanslarda Dijital Pazarlama yöneticisi / uzmanı olarak yer almak, bu konuda hizmet veren ajanslarda çalışmak, kariyerinizi bu yönde devam ettirmek istiyorsanız; Temel Dijital Pazarlama Giriş Eğitim Programı tam size göre!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • BiGGinner – TÜBİTAK 1512 BİGG Girişimci Hibe Programı

Teknoloji tabanlı ve yenilikçi iş fikri sahibi girişimcilere 150.000 TL’ye kadar hibe desteği verilen TÜBİTAK 1512 BİGG Programı kapsamında BiGGinner 1. Tur Başvuruları başladı!

Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş., TÜBİTAK tarafından 1512 Bireysel Genç Girişimci Destekleme Programı kapsamında teknolojik iş fikri sahibi girişimcilerin iş fikirlerinin toplanması, desteklenmesi ve değerlendirilmesi ile ön değerlendirmeyi geçen girişimcilere yönelik ön kuluçka ve mentörlük desteklerinin verilmesi amacıyla görevlendirilen resmi uygulayıcı kuruluş olarak  BiGGinner programını yürütmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

19 Temmuz 2018- Perşembe

tarımsal sosyal girişimcilik

 • NISHNOVA – TOGETHER / Tarımsal Sosyal Girişimcilik

Startup veya girişimcilik denilince akla ilk yazılımsal ve donanımsal yeniliklerin doğrudan tüketiciyle buluşması gelir. Oysa bu yenilikler sadece perakende odaklı sanayi üretimi alanında değil akla gelen diğer tüm sektörleri kapsadığı unutulan bir gerçektir. Gelişimin ve yeniliklerin en güçlü yaşandığı sektörlerden biri de tarım sektörüdür. Bu sebeple ülkemizin gelişiminde önemli rol oynayan tarım konusundaki çalışmalara dikkat çekmek amacıyla, konusunda örnek iki sosyal girişimcilik yapısı NishNova’ya konuk olacak.

Kar amacı gütmeyi öncelik olarak görmeyen veya kesinlikle kar amacı gütmeyen, sosyal girişimcilik denilince ilk akla gelen, www.good4trust.org‘un kışkırtıcısı Dr. Uygar Özesmi ve www.tarlamvar.com‘un kurucusu Ata Cengiz, NishNova ‘da sorularını yanıtlamak, bu dünyayı daha iyi anlamımıza yardımcı olmak için katılımcıları bekliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Strateji ve İş Modeli Geliştirme Eğitimi

Kurumlar ve Girişimciler için Strateji Çalışma Modeli etkinliğinde, İş Modeli ve Dökumanı Hazırlama üzerinde durulacak.

23 yaş üstü ve bir işte en az 2 yıl çalışmış, girişimci veya iş sahibi olan ve konuya ilgi duyanların kaçırmaması gereken bir etkinlik.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

20 Temmuz 2018- Cuma

 • Yaşamınızı Dönüştürecek Bolluk – Bereket Atölyesi

Para ve kazanç döngünüze dair, zihninize farkında olmadan yerleştirdiğiniz negatif ve kıtlık koşullu tüm kayıtlarınızı yeniden düzenlemeniz için kurgulanmış şahane bir atölye!

“Elimi nereye atsam kuruyor”, “Bundan bir kuruş fazlasını kazanamam”, “Para nerede ben nerede”, “Hak ettiğim elime geçmiyor”, “Maaşım geldiği gibi gidiyor” gibi cümleleri neredeyse her gün dile getiriyorsanız veya başınıza gelenler bu cümleleri doğruluyorsa bolluk, bereket, başarı ve şans enerjinizdeki blokajları temizlemenin vakti gelmiş demektir. Atölyemizde, bereketi ve bolluğu hayatımıza çekememe sebeplerimizi araştıracak, negatif çekirdek inançlarımızı tespit ederek, bunların yerine pozitiflerini nasıl koyacağımızı öğreneceğiz. Atölyemiz, para ve kazanç döngünüze dair, zihninize farkında olmadan yerleştirdiğiniz negatif ve kıtlık koşullu tüm kayıtlarınızı yeniden düzenlemenize yardımcı olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Big Burn İstanbul

Geçtiğimiz yaz uluslararası ve lokal elektronik müzik sahnesinden 100 DJ ve prodüktörü Suma Beach’te ağırlayan Türkiye’nin en yeni ve en büyük kamplı elektronik müzik festivali Big Burn Istanbul, bu yaz da muhteşem bir line up ile sizlerle buluşmaya hazırlanıyor!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Haftaya yeni etkinlik haberleriyle görüşmek üzere…

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir