İstanbul’da Bu Hafta (16-22 Nisan 2018)

16 Nisan-22 Nisan haftasında İstanbul’da gerçekleşecek, bizim ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik.

Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Mutlu geçecek bir hafta olsun!

16 Nisan 2018- Pazartesi

anlayarak hızlı okuma eğitimi

 • Hızlı Okuma Eğitimi

Hızlı Okuma üstünde 60 yıldır yapılan beyinle ilgili çalışmalara dayanır. Aynı zamanda “Tüm Beyinle Okuma Sistemi” olarak tanımlanan ve daha hızlı okumanızı sağlayan bir tekniktir. Hızlı okuma kişilerin çabukluk, kavrama ve belleme yeteneklerini geliştirerek, klasik okuma tarzının yerine geçen bilimsel, sağlıklı, verimli ve çağdaş alternatif bir okuma tarzıdır.

Gündemi takip etmek, mesleki yayınları izleyebilmek ve bol bol okuyup analiz ederek işinizde en iyi performansı yakalamak istiyorsunuz. Her önünüze gelen evrakı kısa zamanda okumak değerlendirmek zorundasınız. Sizin okuma ve değerlendirme hızınız diğer birimlerin çalışma düzeyini belirleyecek. Pozisyonunuz gereği kendinizi çok okumak zorunda hissediyorsanız ‘Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi’ne bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Hatha Yoga Dersi

Hatha Yoga, fiziksel, zihinsel, duygusal yönlerimizi ve en tarifi zor iç doğamızı yani sahip olduğumuz her ne varsa onu hammadde olarak kullanır. Amaç bunları kullanarak, öğrenmeye, görmeye, tüm hayal gücümüze, idrak yeteneğimize, tutkumuza, enerjimize, spiritüel yaşamın farkındalığına kendimizi açabilmektir.

Bedeniniz, zihniniz ve ruhunuz, günün ve yaşamın yorgunluğundan arınmak için gevşemeye ve dinlenmeye ihtiyaç duyuyorsa “Şebnem’le Yoga” derslerine başlayabilirsiniz! Yogayı denemek veya ara verilen pratiğe kalınan yerden devam etmek isteyenlerin ilgisini çekecek bir etkinlik.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

17 Nisan 2018- Salı
 • Kolektif Corporate Innovation
Büyük kurumlarla taze startup’ların hiç olmadığı kadar el ele verdiği bir dönemde tam da ihtiyaca yönelik bir kurguya sahip bir etkinlik serisi: Her seansta önce bir köklü firma startup’lardan beklentisini ve ihtiyacını paylaşıyor, daha verimli bir iş birliği için altın tavsiyeler sıralıyor; daha sonra başarılı işbirliklerine imza atmış iki örnek startup çıkıp deneyimlerini paylaşıyor, ilham veriyor, bize de açık ve şeffaf iletişim dilinin mucize sonuçlarına tanıklık etmek düşüyor.
“Kolektif Corporate Innovation”, iş birlikleri esnasında iletişim eksikliğinden doğabilecek duvarları yıkıyor, yerine ‘köprüler’ kuruyor. Bu ayki konuklar, açılış konuşmasını yapacak Core Strateji’nin danışmanlarından Ceren Önen, Bayer’den Mete Şaylan ile Gökay Kılıç ve MIPS’den Şule Başarslan.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • DigitalTalks İlkbahar’18 – II. Hafta

DigitalTalks İlkbahar’18 Devam Ediyor! Birbirinden değerli konuşmacıları dinleyeceğiniz, yeni kişilerle tanışıp bağlantılarımızı kuvvetlendirme şansı bulacağımız 6 haftalık maratonumuz İş Kuleleri’nde devam ediyor.

II. Haftanın konu başlıkları: “Perakende Sektöründe Çok Kanalı (Omnichannel) Uyum İçinde Yönetmek” ve “Perakende Sektöründe Online ve Offline Dönüşüm

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

18 Nisan 2018- Çarşamba

dijital dönüşüm ve ikigai

 • Dijital Dönüşüm ve İkigai Felsefesi

Dijital Dönüşüm; hızla gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerinin sunduğu imkanlar ve değişen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda, organizasyonların daha etkin, verimli hizmet vermek ve memnuniyeti sağlamak için insan, iş süreçleri ve teknoloji unsurlarında gerçekleştirdiği dönüşümdür.

Dijital dönüşümü yaşarken, insan olmanın getirdiği ve gerektirdiği şartları sağlıyor olmak da, bu dönüşümün içerisinde kaybolmadan yaşamlarımıza devam edebilmemizde önemlidir. Dijital Dönüşüm ve İkigai Felsefesi semineri, işte tam da bu konuya işaret etmekte olup, Dijital Dönüşüm’e, İkigai perspektifinden bakmayı deneyimlemeyi isteyenlerin ilgisini çekecek bir etkinliktir.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Digital Evolution Meetups #3

Dünya değişiyor. Gelişen teknoloji iletişim paradigmalarını, işletme mantığını, iş yapma mekanizmalarını, pazarlama kanallarını adeta yeniden yaratıyor. Yeni dünyayı, internet ve internetle doğup büyüyen nesiller şekillendiriyor. İletişimciler, pazarlamacılar artık birden fazla ekranı aynı anda tüketen interaktif tüketiciyle iletişim kuruyor. Dünya artık adeta bir dijital evrimleşme ile karşı karşıya…

İki ayda bir gün olarak düzenli aralıklarla yapılması planlan Dijital Evolution Meetups, dijital ekosisteme katkıda bulunmayı ve networking imkanı sunmayı amaçlamaktadır. Birbirinden değerli konuşmacıların katılacağı bu etkinlikte dijital dünyaya dair son trendleri, gelişmeleri ve uzmanların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

19 Nisan 2018- Perşembe
 • Animist Festivali

Istanbul’un Animasyon Festivali: Söyleşiler, atölyeler, gösterimler… Tüm etkinlikler ücretsizdir ve animasyonun farklı alanlarına ilgi duyan herkese açıktır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Fuckupnights

 • FuckUp Nights Vol. XIX

FuckUp Nights; başarısız olmuş girişim ve projelerin hikayelerinin paylaşıldığı, sorgulandığı, kutlama havasında geçen küresel bir harekettir. Etkinliğin felsefesi ise, hiç başlamadığınız projelerde başarısız olma olasılığınızın %100 garantili olmasında yatar.

3 “fuckuppreneur” projelerini, neleri yanlış yaptıklarını, bu yanlışlardan neler öğrendiklerini ve şimdi olsa neyi farklı yaparlardı sorularına cevap olacak hikayelerini paylaşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

20 Nisan 2018- Cuma
 • Sertab’ın Müzikali

İstanbul’un en önemli kültür sanat merkezlerinden UNIQ İstanbul, sanatseverleri ‘Sertab’ın Müzikali’ ile zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Her biri kapalı gişe oynayan Sertab’ın Müzikali’nde, her şarkıya özel olarak hazırlanmış kostüm ve koreografiler ile Sertab Erener’in harika yorumu seyircilere görsel ve işitsel şölen yaşatıyor. 120 dakika sürecek bu benzersiz gösteri ile Sertab’ın 25. sanat yılını kutlamaya davetlisiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

uçan girişimler

 • GİLT Akademi’ 18 – Uçan Girişimler

Kadir Has Üniversitesi Girişimci İnovatif Liderler Takımı’nın düzenlediği “GİLT Akademi’18“ 20-21 Nisan 2017 tarihleri arasında! Bu sene ‘Uçan Girişimler’ mottosuyla yola çıktığımız etkinliğimiz, 20-21 Nisan’da 7. kez Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

GİLT Akademi’18’nin bu seneki konuları; “Dijital, Blockchain, E-Ticaret, Data Mining, Cyber Security, IoT, Mobil, SaaS, Sosyal Medya, Girişim Sermayesi ve Melek Yatırım” olarak belirlendi. Sektörün önde gelen isimleri son gelişmeleri yine GİLT Akademi’de sizlerle paylaşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

21 Nisan 2018- Cumartesi
 • Topluluk Önünde Konuşma Eğitimi

Güçlü hitap becerisi, sahne kullanımı, geniş kitlelere hitap edebilme yeteneği hemen herkesin sahip olmak istediği önemli niteliklerdir. Günümüzde bu becerilerin iş, hatta sosyal yaşantımızda dahi etkisi yadsınamaz. Ancak yapılan araştırmalarda insanların en büyük korkusu sorulduğunda çıkan sonuçlarda ilk sırada %41 ile topluluk önünde konuşmak çıkmıştır. Topluluk Önünde Konuşma Eğitimi ile korkunuzu yenebilir, hitabet, etkili konuşma ve ikna konularında becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Başta eğitimciler, eğitmen adayları, liderler, yöneticiler için gerekli olan “Topluluk Önünde Konuşma Eğitimi” ile katılımcıların; hitabet, telaffuz, vurgu, ses ve nefes kontrolü, sahne kullanımı gibi konularda, uygulamalar ile donanımlarını arttırmak amaçlanıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • The Pitcher 2018

Gelecek vadeden girişimcilerle ekosistemin önde gelen yatırımcılarını buluşturan The Pitcher 2018 için geri sayım başladı. 21 Nisan’da İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinlikte birçok fikir ve proje hayata geçmek için sahne alacak.

ABD, İngiltere, Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri de dahil olmak üzere 20 farklı ülkeden başvuru alan The Pitcher 2018, başvurular arasından seçilen en iyi 20 girişimi sahneye çıkaracak. Girişimciler Türkiye, Avrupa ve Silikon Vadisi’nden 70’i aşkın aktif yatırımcının karşısına çıkarak işlerini ve projelerini tanıtma şansı elde edecek. Girişimlere özel ödüllerin dağıtılacağı etkinlikte yatırımcılar ve katılımcılar da etkinlik kapsamında birçok yeni fikir ve projeyle tanışarak ekosistem trendlerini yakından takip etme fırsatı bulacaklar.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Ekran Resmi 2018-04-16 11.42.52

 • %100 Urban Music

Yeşili, griyi ve özgür müziği bir araya getiren %100 Urban Music, unutulmaz bir müzik deneyimi için yine KüçükÇiftlik Bahçe’de!

Yıldızların altında, KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de müziğin özgür ruhu %100 Urban Music 21 Nisan Cumartesi günü Intergalactic Lovers, Yasemin Mori, Kesmeşeker ve The Away Days ile kaldığı yerden devam ediyor. Yerli, yabancı birçok grup ve sanatçının sahne alacağı seri her türden müzikseveri bir araya getirecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

22 Nisan 2018-  Pazar
 • Kahvaltı ve Caz: Ece Göksu Trio

Boğaz’ın en güzel yapılarından Sait Halim Paşa Yalısı pazar sabahları caz konserleriyle hareketleniyor. “Siemens Ev Aletleri ile Kahvaltı ve Caz” 10.30’da açık büfe kahvaltı ile başlayıp 11.15 sonrası caz konseri eşliğinde devam ediyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Ekran Resmi 2018-04-16 11.46.55

 • Prömiyer

“Yazarlar kafasıyla konuşur. Kafasıyla sohbet eder, kavga eder, aşk yaşarlar. Bazen de küserler kafalarının içine. Kelimelerse, yazarların kafalarındaki yanardağdan taşan lavlardır. Yanmak isteyen bir dağın önünde hiçbir şey durmamalıdır. Yanardağlar engellenmemelidir…”

Uğur Tunca’nın yönettiği Prömiyer tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşuyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

*****

Gelecek pazartesi yeni etkinliklerle görüşmek üzere, bol etkinlikli bir haftanız olsun 🙂

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir