İstanbul’da Bu Hafta (16 – 22 Şubat 2019)

Bizim ilgimizi çeken, 16 – 22 Şubat haftasındaki İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

16 Şubat 2019 Cumartesi
 • Vibe to BE Şehirde Günlük İnziva // Beş Duyu’dan Ötesine Yolculuk

İnzivaya çekilmemizin sebebi sakinleşip, sessizleşerek iç sesimizi duyabilme niyetiyle kendimize alan açmaktır. Günlük inzivalarımız şehirden uzaklaşmadan bu ihtiyacımızı karşılamamızı amaçlar. Bu çalışma da, 5 duyunun derinliklerini keşfederek, duyularımızın sınırlarının ötesine geçip, gerçeklik algımızı genişletmeyi hedefliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Yaşam Formülü

Benzer ailelerde büyüdüğünüz halde çok daha renkli ve sağlıklı bir hayat yaşayan kuzeniniz, kariyerlerinize aynı noktada başladığınız ve şu an sizin olmak istediğiniz yere ulaşmış üniversite arkadaşınız, sizden çok daha mutlu bir hayatı olduğunu gözlemlediğiniz mahalledeki manavınız ve hep mutlu bir birlikteliği olan en yakın arkadaşınız; sizde olmayan bir şeye sahipse ve bu yaşamın formülüyse? Siz de bu formülü öğrenip hayatlarınıza uygulamak istemez miydiniz?

Cevabınız evet ise, mutlu olma seçimini bilinçle elinize almanız için tasarlanan, gerçek hayattan örnekler ve uygulamalı aktiviteler içeren Yaşam Formülü atölyesini kaçırmayın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

17 Şubat 2019 Pazar
 • Kariyer Atölyesi : Ne İstediğimi Bilmiyorum! 

“Çok iyi bir işimiz, eşimiz, çocuğumuz olabilir ama yine de başka şeyler istiyor olabiliriz, yetmiyordur. Ya da aşık olmak isteyip de olamıyorsunuzdur, nasıl birini istediğinizi bilmiyorsunuzdur, nasıl bir işte çalıştığınızı, nelere yeteneğiniz olduğunu, nerede yaşamak istediğinizi, ne yapmak istediğinizi bilmiyor musunuz?” O zaman Gizem Şahan’ın bu harika atölyesini kaçırmayın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

karıyer atolyesı

 • Dragon Dreaming Proje Tasarım Metodu- Tanıtım

“Hayalinizi proje haline getirebilmek ve hayalinize ortak olanlarla kolektif bir güç oluşturup hedefe doğru yürümek için özel bir pusula kullanmak ister misiniz? Eğer sizi harekete geçirecek bir hayaliniz henüz oluşmadıysa da proje tasarım metodu atölyesinde grup çalışmasından bir kıvılcım doğabilir.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

18 Şubat 2010 Pazartesi
 • İş’te Dönüşüm “Zor İnsanlar/Durumlarla Başetmek”

Her ay yepyeni bir konunun ele alındığı İş’te Dönüşüm buluşmalarında, hızla dijitalleşen iş hayatında “insan olmak” konuşulacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Kolektif Stories

Bu etkinlikte; iş ve girişim dünyasının tanınan isimlerinin deneyimleri üzerinden, yaşadıkları engelleri, başarısızlıkları, zıtlıkları, aldıkları dersleri ve bunların yanında ilhamlarını, motivasyonlarını, her gün onları uyandıran nedeni öğreneceksiniz. Gazeteci Timur Sırt moderatörlüğünde her ay Kolektif House Maslak’ta gerçekleşecek Kolektif Stories’in ilk etkinliğine Aslanoba Capital’in kurucusu yatırımcı ve mentor Hasan Aslanoba konuk oluyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

19 Şubat 2019 Salı
 • #4 Şirket Kurulumu ve Ortaklık Yapıları – BTS & Partners, Okan Arıcan

İTÜ Çekirdek yeni döneme Girişimcilik Ekosistemi’nde ihtiyaçları karşılayacak bir seminer dizisi ile başlıyor. Y Combinator ve Stanford University birlikteliğiyle How to Start a Startup adıyla verilen girişimcilik dersinden esinlenerek hazırlanan program 7 başlık altında toplanıyor. Türkiye’de girişimciliğe ilgi duyan herkese, girişimciliğin tüm alanları hakkında bilgi verecek bir kaynak oluşturacak seride, birbirinden iyi konuşmacılar 7 hafta boyunca programa konuk olacaktır. Bir girişim serüveninde, takımın kurulmasından yatırım süreçlerine kadar girişimcinin ihtiyacı olan tüm konuların işleneceği Girişimin 7 Büyük Semineri’nin dördüncüsü olan “Şirket Kurulumu ve Ortaklık Yapıları” nda BTS & Partners Avukatı Okan Arıcan’ı dinleyebileceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Foodback: Gıdanın Yolculuğu

Impact Hub İstanbul Pazarlama ve İletişim Direktörü Rana Babaç Çelebi’nin moderatörlüğünde İstanbul Umum Bahçıvanlar ve Üreticiler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Cendere, BigChefs Pazarlama, İletişim ve Marka Direktörü Emel Karaman ve Temiz Hasat Tüketim Kooperatifi Grup Sözcüsü Kerem Avcıergun’un tecrübeleriyle gıdanın yolculuğunu birinci elden dinlemek isteyenler bu etkinliği kaçırmasın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

gıdanın yolculugu

 20 Şubat 2019 Çarşamba
 • İletişim Odaklı Neuromarketing Eğitimi

Serkan Uygur’un, temel hedefi; öğrenme odaklı ve tam verim alma anlayışına hakim olan İletişim Odaklı Neuromarketing Eğitimi’ni kaçırmayın! Bizden söylemesi…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Terk

“Süresi çoktan aşılmış bir seans. Terk edemeyen genç bir kadın. Gitme diyemeyen bir terapist.Kalp kıran erkeklerin, kadınların, rastlantıların, kayıp babaların, durmayan yağmurun ve iyileşmenin hikayesi. Bir terapi odası sahnede baştan aşağı yeniden kuruluyor. Gerçekliğin sınırlarını zorlayan performanslarıyla Reha Özcan ve Öykü Karayel bize insan ruhunun sırlarını açık ediyor.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

21 Şubat 2019 Perşembe
 • Nedir bu farkındalık ?

“Kişisel gelişimin temel felsefelerinden biri der ki; Olayları değiştiremezsiniz, ancak olaylara olan bakış açınızı değiştirerek, olayların etkisini değiştirebilirisiniz. Psikolojinin, felsefenin, kişisel gelişimin en temel işlevidir farkındalık.” Farkındalık kavramının masaya yatırılacağı bu etkinliği kaçırmayın…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Özgür Tasarımcılar Buluşması V1

Özgür Tasarımcılar, 2019’un ilk buluşmasında freelance tasarım dünyasının en yetenekli isimleriyle yeniden bir araya geliyorlar. Bu ayın etkinlik teması ise ‘Özgür Tasarımcı Olmak’…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

22 Şubat 2019 Cuma
 • Mutlu Yakalar Buluşuyor

“Beyaz yakalı iken nasıl mutlu olunur?” sorusundan yola çıkarak hazırlanan “MUTLU YAKA” etkinliklerinin, 22 Şubat 2019 Cuma akşamı İstanbul Film Akademi’de saat 19:00’da gerçekleşecek olan 3.buluşmasının konuğu, yazar ve astrolog Hülyanida Şahin.

Hülyanida Şahin’le 2019’da burçlara göre iş ve kariyer hayatımızı konuşacağız. Bu sıradışı yılda burçlarınızı neler bekliyor? Kariyerinizde neler olacak? Beklediğiniz terfi geliyor mu?  sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

mutlu yakalar

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Food Ideathon Meetup Istanbul

Food Ideathon, Kök Projekt’in Türkiye ve Ortadoğu bölgesindeki erken aşama gıda, tarım ve su girişimcilerini destekleme projesidir. Etkinlikte, Mart ayında Bahreyn’in başkenti Manama’da Startup Bahrain Week kapsamında düzenlenecek olan Food Ideathon MENA Bootcamp programının tanıtımının yanı sıra, Türkiye ve Ortadoğu bölgesinde gıda ve tarım girişimciliği konuşulacak ve döngüsel ekonomi modelleri üzerinde tartışılacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

*******

Gelecek hafta yepyeni etkinliklerle görüşmek üzere 🙂

 

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir