İstanbul’da Bu Hafta (18-24 Mayıs 2019)

İstanbul’da 18-24 Mayıs 2019 haftasında gerçekleşecek ve bizim ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

18 Mayıs 2019 Cumartesi

reformist

 • Reformist

Dream Sales Machine, şehrin kaotik yapısından uzaklaşıp kendi gücünüzü yeniden keşfedeceğiniz, deneyimlerinize deneyim katacak bir festival sunuyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Çakra Sistemlerine Giriş Atölyesi

7 ana çakra için yoga duruşları, ses tekrarları, nefes ve meditasyonların yapılacağı bu çalışmayı kaçırmayın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Perakende Akademi

Perakende Akademi’de her geçen gün büyüyen ve gelişen perakendecilik & mağazacılık alanında perakende mağazalarının etkili ve verimli yönetilmeleri için gerekli olan bilgi, tecrübe ve öngörü alanlarında uzman kişiler tarafından katılımcılara aktarılacaktır. Kendi işinizin patronu olmak ve işinizi sağlam temellere kurmak istiyorsanız bu eğitime hemen başvurun!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

19 Mayıs 2019 Pazar

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun 🙂

 • 100 Yılın Şöleni – 19 Mayıs Gençlik Festivali

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılında coşkulu bir şekilde kutlanacak. 100 Yılın Şöleni’nde Türk Rock Müziğinin efsane ismi Ogün Sanlısoy, Türk Rock Müziği’nin köklü gruplarından Kurtalan Ekspres, sevilen müzik gruplarından Ayna, yaptığı A Capella tarzı müziklerle dikkatleri üzerine çeken SesVerSus, Anadolu halk danslarını gençlikle buluşturan Mir Sanat Topluluğu ve müzik dünyasında Olduğu Kadarıyla şarkısıyla çıkış yakalayan Mehmet Eti sahne alacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

20 Mayıs 2019 Pazartesi
 • Find Your Co-Founder #3 – StartupHR

“StartupHR olarak startupların ekip problemini online olarak çözmenin yanı sıra Find Your Co-Founder etkinlikleriyle offline olarak da çözmeyi hedefliyoruz. Find Your Co-Founder – StartupHR etkinlikleriyle ortak veya ekip arkadaşı arayan startuplar ile yetenekleri bir araya getireceğiz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Girişimciler için Düşünce Hızında Web Yayıncılığı

Girişimciler için temel görünürlük araçlarından birisi olan Internet sayfaları hakkında temel düzeyde bilgilerin verileceği etkinlik sonrasında girişim için doğru planlanmış bir Internet politikası oluşturulması amaçlanmıştır. Girişimi yansıtacak alan adının ve markanın tescilinden başlayan süreçlerden barındırma ve tasarım hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede süreçler değerlendirilecek, temel metriklerin ölçülmesi ve değerlendirilmesi yolu ile yapılanların yeni baştan ele alınarak sürekli bir geliştirme faaliyet planlamasının nasıl kurgulanması gerekliliği vurgulanacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

21 Mayıs 2019 Salı

speakup

 • SpeakUP #5 – İTÜ Çekirdekliler Buluşuyor!

ING İnovasyon Merkezi’nde gerçekleşecek SpeakUP’un beşinci buluşmasında, geçtiğimiz yıl İTÜ Çekirdek’te yer alıp önemli başarılar elde eden girişimcilerden Berin Yıldırım (BenzinLitre), Burak Horuz (FilameX), Mustafa Okan Yavuzşen (Edvido), Utku Borataç (Reminis) tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Kalben 

Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleştirilen Vestel #gururlayerli konserleri, 21 Mayıs’ta Zorlu PSM’de dupduru sesi ve anlattığı hikayelerle yeni neslin gönlünde taht kurmuş yetenekli bir ismi, Kalben’i ağırlıyor!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 22 Mayıs 2019 Çarşamba
 • YenidenBiz Zirvesi Speed Networking Etkinliği

“Networking’in Gücü:Hızlı ve Etkin Tanışma” konusunda enerji dolu bir aktivite sizi bekliyor!

Etkinlikte firmaların yöneticileriyle, Yenidenbiz adaylarının bir araya gelmesi ve işbirliklerinin güçlenmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda, bugüne kadar çok sayıda profesyonele ve girişimciye networking eğitimleri veren bu konunun duayenlerinden Erdal Uzunoğlu’nun tasarladığı Speed Networking, hızlı tanışma uygulamasında, firmalar ve adaylar keyifli bir formatta tanışacak, iletişimlerini güçlendireceklerdir.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Women Up: Farklı Rollerde Cinsiyet Eşitliği

“Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi ev sahipliğinde ve partnerliğinde, Hackquarters olarak düzenlediğimiz Women Up etkinliğinde alanında başarılı, rol model kadınları dinliyoruz! Amacımız kariyerinde başarılı kadınların hikayelerini dinlemek ve farklı mesleklerdeki cinsiyet eşitsizliklerini konuşmak.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

23 Mayıs 2019 Perşembe

startupgrind

 • Başak Taşpınar Değim (Armut.com) – Startup Grind’a Konuk Oluyor!

“Bu ayki etkinliğimizde, ülkemizin son yıllardaki en başarılı teknoloji girişimcilerinden Armut.com Kurucusu Başak Taşpınar Değim’i konuk ediyoruz. Başak Taşpınar Değim ve Armut.com’un ilham verici girişimcilik serüvenini dinlemek, birbirinden başarılı girişimcilerle tanışmak ve girişimciliğinize seviye atlatacak ödüller kazanmak için, 23 Mayıs Perşembe akşamı Kolektif House Maslak’ta düzenleyeceğimiz etkinliğimize tüm girişimcilik tutkunlarını bekliyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Bayilik Sisteminin Dinamikleri – PT Marka Hikayeleri

23 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirecek “Marka Hikayeleri” etkinliği, bayilik sistemi konusuna odaklanacak Bayi ağında hizmet kalitesinin nasıl artırılması gerektiği ve franchise sisteminin dinamiklerinin işleneceği etkinlikte detaylar ziyaretçilerle paylaşılacak. Etkinliğin konuşmacıları: Mert Gırgıç (4Service Türkiye Direktörü), Aycan Helvacıoğlu (Franchise Company Yönetici Ortağı) ve Efrah Ceyhan Atacan (Franchise Company Yönetici Ortağı).

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

24 Mayıs 2019 Cuma
 • Anlat Hikayeni

“Anlat Hikayeni” ‘gerçek’ insan hikayelerinin, sahnede ‘canlı’ olarak, ve bir süre kısıtı içerisinde hikayenin sahibi tarafından anlatıldığı anlatma etkinliğidir.

Son bir yıldır her ay Kadıköy ve Taksim’de gerçekleşen tematik gecelerle İstanbul’un en içten ve en sahici hikâyelerini dinledik. Yayınlanan videolarımızla sosyal medyada herkesin dinleyip izleyebileceği bir formata dönüştürdük. Şimdi yıl boyu gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin ardından dinleyicilerden oluşan jürinin oylayarak seçtiği en iyi hikayelerin ve anlatıcıların yepyeni hikayelerini paylaşacağı sezon finaline geldik! On birbirinden farklı gerçek anlatı.  On maharetli anlatıcı.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Üç Maymun

“Üç maymun; günümüzde yaşadığımız bireysel buhrana dair, erişkinler için yazılmış bir masal aslında.
Bir ofis, üç maymun ve sonu gelmeyen bir kabus…
Yeni oyun alanına hoşgeldin. Artık sana sunulan bu hayatı yaşayacaksın. İstedikleri vakitte uyuyacak, istedikleri vakitte besleneceksin ve sahiplerinin istediği işleri yapacaksın. Unutma, sen bir bireysin, o yüzden başka kimseye ihtiyacın yok. Kimseyle konuşmana, kimseden yardım istemene gerek yok.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

***********

Haftaya yeni etkinliklerde görüşmek üzere, şimdiden iyi haftasonları…

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir