İstanbul’da Bu Hafta (2-8 Nisan)

Bu hafta gerçekleşecek olan ve ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik.

Katılacağınız ya da burada yer vermeyi atladığımızı düşündüğünüz etkinlikleri bize bildirirseniz çok mutlu oluruz.

Dolu dolu ve keyifli bir hafta olsun.

2 Nisan Pazartesi

Farkındayız, yanındayız

2 Nisan

2 Nisan tüm dünyada “Otizm Farkındalık Günü”. O gün ve tüm nisan ayı boyunca çeşitli etkinlikler, yürüyüşler ve konferanslar düzenlenecek.

Örneğin, 2 nisan günü saat 14.00 de Tünel’de toplanacak olan Otizm Gönüllüleri Platformu, Taksim’e doğru bir yürüyüş gerçekleştirecek. Ben programımı ayarlayamadığım için ne yazık ki katılamayacağım ama katılabilecek olanlara Ayrıntılı bilgi için 

Ayrıca bu ay, bazı köprüleri ve binaları mavi renkte ışıklandırılmış görebilirsiniz çünkü mavi renk, otizmin simgesi.

Royal Opera House Gösterimleri: Kış Masalı

“The Royal Ballet’nin sanat yönetiminden sorumlu Christopher Wheeldon, Shakespeare’in geç romantik eserlerinden olan Kış Masalı – The Winter’s Tale’i 2014 kışı için uyarladı.

Alice’in Harikalar Diyarı’ndaki başarısının üstüne inşa edilen Kış Masalı, muhteşem dansı anlattığı akıllı, seçkin ve duygusal hikayesi ile eleştirmenler ve izleyiciler tarafından bolca övgü aldı. Yapıt artık modern bir bale klasiği olarak değerlendiriliyor.

Hikaye,  kıskançlık, bir çocuğun terk edilmesi ve görünüşte umutsuz bir aşkı tüketerek biten bir evliliğin etrafında şekilleniyor. Yine de pişmanlık ve pişmanlık vesilesiyle – görünüşte mucizevi bir hayata dönüşten sonra – affetme ve uzlaşma ile bitmesinin hikayesidir. Bob Crowley’in güçlü tasarımları ve Joby Talbot’un atmosferik müziği ile Kış Masalı, ustaca tasarlanmış modern bir anlatı balesidir.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Neuromarketing Eğitimi

Son zamanların ilgi çeken konularından neuromarketing ilginizi çekiyorsa,

  • Neuromarketing Nedir,
  • Hayati Kararlarımızı Nasıl veririz,
  • Satınalma Davranışımız Nasıl Tetiklenir ve
  • Sürüngen Beynin İşlevi Nedir

konularını içeren, Serkan Uygur tarafından düzenlenen bu eğitimden faydalanabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Masterpiece Galata Resim – Dolunayda yürürken

Çok ilgimi çeken ve “keşke katılabilsem” dediğim bir etkinlik. Masterpeace Galata Resim etkinliklerinin takipçisi olacağım.
“Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde, sonunda kendinizi bile şaşırtacak yağlıboya tablolar yapabilirsiniz. Daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok, hatta yapmamışsanız çok daha keyifli olabilir. Masterpiece bir resim kursu değil, resim ile dolu geçireceğiniz bir keyif seansı. Sanatçılarımızın adım adım yönlendirmeleri ile seçmiş olduğunuz eseri tamamlayacak ve etkinlik sonunda evinize, ofisinize götürüp asabileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait bir yağlıboya tablonuz olacak. ” diye anlatıyorlar etkinliği.

Tüm ekipmanlar sağlanacak, kahvenizi kapın ve gidin.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

3 Nisan Salı

Konser Dinleme Sanatı

klasikmuzik

Klasik müzik severler için çok güzel bir etkinlik dizisi başlıyor bugün. Açık Diyalog İstanbul, klasik müzik yazarı ve Andante Klasik Müzik Dergisinin kurucusu Serhan Bali ile ocak ayından itibaren yeni bir klasik müzik seminer dizisine başlıyor. (3 Nisan-16 Mayıs)

10 bölümden oluşacak ve ayda iki kez yapılacak bu atölyelerde, J. S. Bach, İtalyan Barok Dönemi Müziği, Rus müziği, Rus Beşleri (Rus Beşleri dedi, RUS BEŞLERİ DEDİ!!!)  ve Dimitri Şostakoviç, Gustav Mahler, Richard Strauss ve Piyotr İlyiç Çaykovski, Richard Wagner, Sergey Rahmaninov, Sergey Prokofyev, Guiseppe Verdi operaları ve efsanevi Türk divası Leyla Gencer’in sanatı ele alınacak. Seminerlerle aynı hafta içinde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilecek konserlerde, eserleri seslendirilecek bestecilerin yaşamları ve yapıtlarını daha yakından tanımak mümkün olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Gelecek Yıllarda Stratejik Pazarlama Yöntemleri

Dünyada başdöndürücü bir hızda değişimlerin yaşandığı bir dönemdeyiz. Her konuda olduğu gibi iş hayatında ve iş yapma biçimlerinde de değişikliklere yetişebilmek çok zor. Bir çok işin temelinde yer alan pazarlamanın geçirmekte olduğu değişim ilginizi çekiyorsa bu eğitime bir göz atabilirsiniz.

  • Geleneksel Pazarlama Yöntemleri
  • Modern Pazarlama Yöntemleri
  • Sosyal Mecra Pazarlama Yöntemleri
  • Dijital Pazarlama Yöntemleri
  • Yapay Zeka Pazarlama Yöntemleri

Eğitim iki gün sürüyor, ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

4 Nisan Çarşamba

Digitalzone Meetups: SEO & Dijital Pazarlama Eğitimleri

4 Nisan Çarşamba günü saat 19:00’da düzenlenecek olan Digitalzone Meetups, ücretsiz olarak SEO ve dijital pazarlama konusuna ilgi duyan katılımcıları bir araya getirmeye devam ediyor.

Sektörün gelişimine katkı sağlamak için SEO ve dijital pazarlama danışmanlığı alanında hizmet sağlayan Zeo’nun İstanbul ofisi tarafından düzenlenen etkinlik; katılımcılarına hem çevre, hem de kişisel gelişim vaat ediyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım

“Türkülerin yollarından geçerek, ezgilerin izlerini sürerek, aşktan ve hayattan, ayrılıktan ve vuslattan, sıla ve gurbetten, haktan ve hakikatten, dağların başından, suların kıyısından, ekinlerin içinden geçerek anlatıldı bu hikaye…
Tanışalım, bakışalım, konuşalım, gönülden söyleşelim diye.
Türkü söyleyelim, salınalım, oynayalım diye…
Kavilleşelim, yolda buluşalım, suyu ekmeği paylaşalım diye…
Türküler gibi çoğul, türküler gibi sıcak bir hayatımız olsun diye..
Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım.”

Başka söze gerek görmedim anlatmak için…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

5 Nisan Perşembe

Blockchain nedir? Yenir mi,içilir mi?

Teknik arkadaşların ilgisini çekebileek bir eğitim var burada.

“Blockchain’den farklı bir mimari ile Nesnelerin İnterneti alanında Endüstri 4.0’ın vazgeçilmez teknolojisi olarak görülen Tangle hakkında ön bilgi ve Blockchain den farkları anlatılacak. Konuşmacılar, Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen Blockchain konferanslarında konuşulmayanları konuşacak ve bire bir uygulamalarla tüm sorulara cevap verecektir.

Blockchain mimarisi hakkında bilgi edinmek isteyen şirket yöneticileri, İleri yazılım geliştiricileri, ICO başlatmak ve kendi kripto para birimini geliştirmek isteyen girişimciler, tedarik zincir yöneticileri, e-ihracat yöneticileri, CEO’lar, bankacılık, finans, satış, pazarlama, BT, IT uzmanları, eğitimciler, bloggerlar, danışmanlar, gazeteciler, akıllı kontrat ve kripto para sistemlerini çalışan örnekleriyle anlamak isteyen bürokratlar, kripto para yatırımcıları için tasarlanmış 1 günlük eşsiz bir eğitimdir.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

6 Nisan Cuma

Sinema bir şölendir!

cinema

Bu haftanın en heyecan verici olaylarından biri 6 nisan cuma günü 37. İstanbul Film Festivali’nin başlıyor olması. Festival 17 Nisan tarihine kadar sürecek. Henüz biletlerini almamış, programını yapmamış olanlar için festival hakında bilgi için buraya, bilet temini için de buraya başvurabilirler.

Macbeth iki kişilik kabus

Hafta sonunu tiyatro ile taçlandırmak isteyenler için cuma cumartesi ve pazar günlerine birer oyun seçtik.

“Hayat dediğin ne ki; Yürüyen bir gölge, bir zavallı kukla bu sahnede: Bir (bir buçuk) saat boy gösterip, boyun kırıp gidecek! Bir daha da duyulmayacak artık sesi. Bir (İki) aptalın anlattığı bir masal bu, kuru gürültüler, deli saçmalarıyla dolu.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

7 Nisan Cumartesi

Uygulamalı SEO Eğitimi

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) özellikle internet üzerinde kendi işini yapanlar için çok önemli ir konu. Bu konuda bilgi sahibi olanlar Dijital Pazarlama Okulu’nın iki günlük eğitimini inceleyebilirler.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Testosteron

“Erkekçe bir hesaplaşma: Bir nikah töreni. Nikahın en önemli anı. Geline soruluyor: Kocalığa kabul ediyor musun? Gelinin yanıtı: HAYIR! Ve gelin, davetliler arasından birini işaret eder. Bu işaret “erkekçe kapışma”nın da başlama işareti olur. Kafalar, burunlar kırılır, gözler çıkar ve oyun baslar…”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

8 Nisan Pazar

Apaçi Gızlar

apaci

İlginç olacağını düşündüğümüz bir gösteri ile haftayı kapatıyoruz.

Ankara kökenli bir tiyatro topluluğu olan Mek’an ‘ın Apaçi Gızlar oyunu 8 Nisan günü İstanbul’da.

“Apaçi Gızlar”, Ankara’nın gündüz diskolarından birinde, özel bir amaçla toplanan bir grup genç kadının hikâyesini anlatırken, tiyatroyu arabesk rap, tektonik dans, şiir ve şarkılarla birleştiren oyun, sokağa özgü performans biçimlerini sahneye taşıma amacı da taşıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

***

Etkinlikler hakkındaki görüşlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Haftaya bugün bu konuda tekrar görüşmek üzere, esen kalın 🙂

 

 

 

Selin Güneş

author_1

Canından olmamak içün Araf’tan hikayeler terennüm eden bir Şehrazad; maymun iştahlı bir müzikofil; valide, zevce, hemşire, kerime; tanıştığı herkesle bir şekilde hemşehri olabilen bir havva kızı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir