İstanbul’da Bu Hafta (2 – 8 Şubat 2019)

2 – 8 Şubat 2019 haftasında, İstanbul’da gerçekleşecek ve bizim ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

2 Subat 2019 Cumartesi
 • Tepkilerde Ustalaşmak – Baskı Altında Duygularınızı Yönetin

Annemize babamıza, sevgilimize, çocuklarımıza, iş arkadaşlarımıza hatta tanımadığımız insanlara bile kontrolsüz reaksiyon gösterdiğimiz anlar olur. O anlarda ne hissediyoruz? Neden tepki gösteriyoruz? Olaylarla yüzleşirken sakin ve üretken kalmak nasıl mümkün olur? Duygularımızı rahatlıkla nasıl yönetebiliriz? Bu soruların cevapları ve modern psikolojideki en etkili araçlardan bazıları sizin olabilir. Zorlu durumlarda mutluluğu bir araç olarak kullanıp rahatlayabilir ve hayatınızda harika sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Zihnin nasıl çalıştığını göreceğiniz bu deneyimsel seminerde kendinizi kontrol edebilmeniz için size özel bir fırsat verilecek. Üzüntü, öfke ve korkuların sizi tehdit ettiği anlarda verdiğiniz tepkileri görecek, transaksiyonel analiz ışığında çözüm önerileri üreteceksiniz. En temel duygularınızla başa çıkma yöntemlerini keşfedeceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Fransız Bistro Mutfağı Atölyesi

Kaliteli malzemelerle, heyecan verici lezzet kombinasyonları oluşturarak, Fransız Mutfağının klasiklerini keşfetmeye hazır olun. MSA’nın ödüllü Fransız Şefleri ile birlikte, temel Fransız Mutfağı pişirme teknikleri ve malzemeler arası lezzet dengesi oluşturmayı öğreneceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

3 Şubat 2019 Pazar
 • Muazzez Hanım’ın Muazzam Tarifleri

Tiyatroda bir ilk: “Siyah beyaz oyun” Muazzez Hanım’ın Muazzam Tarifleri tiyatroseverlerle buluşuyor. Sema Betül Kaya’nın yazdığı, Burkay Kopuz’un yönettiği “Muazzez Hanım’ın Muazzam Tarifleri” isimli oyun, 1970’li yıllarda çalkantılı duygusal ilişkiler ve güç savaşlarının yaşandığı bir köşkte geçiyor. Yeşilçam filmlerine göndermeler içeren oyun, izleyenleri de âdeta geçmişe götürüyor. Bu keyifli oyunu kaçırmayın deriz!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

tiyatro mola

 •  Sosyal Medyada Sesini Bulmak

Instagram hesabını kendi yöneten girişimciler, hesabını kendi yöneten markalar, bir hesabı açmak veya mevcut hesabını geliştirmek için ilham almak isteyenler, ürettiği içerik ile fark edilmek isteyenler! Aslı Kocaeli’nin bu atölyesi tam size göre…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

4 Şubat 2019 Pazartesi
 • Temel Koçluk Eğitimi

“…Koçluk, yolculuktur bir yerden bir yere gitmektir. Yaşamımız boyunca zaten bir çok yerden bir çok yere gideriz. Sonuçlarımızın bir kısmı istediğimiz sonuçlar olsa da, çoğunlukla sürüklenir, istemediğimiz, haketmediğimiz sonuçlar elde ederiz. Koçluk hizmetinin en büyük işlevi ise, geliştirdiği farkıdalık ile, kişinin potansiyelini doğru kullanarak, istediği yere gitmesidir…”

İstanbul Gedik Üniversitesi Onaylı,  sertifikalı, online, canlı ve uygulamalı olan bu eğitimi kaçırmayın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Franchise Girişimciliği ve Global Trendler

Franchise girişimcilik alanında kanıtlanmış bir iş modeli ile girişime hızlı başlama ve bunun yanında pek çok fırsatlar sunmaktadır. Markaların başlangıç ve gelişim süreci, müşterilerin talepleri global ve yerelde trendleri izleyerek franchise girişimciliği alanını şekillendirmektedir. Seminerde, trendler ele alınacak, markalar sıralaması değerlendirilecek ve franchise fırsatları paylaşılacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

5 Şubat 2019 Salı
 • Startup Huddle İstanbul

160 farklı ülkede 20.000 partnerle 10 milyon üyeye sahip Global Entrepreneurship Network’ün (GEN) uluslararası programı Startup Huddle, Türkiye’de ilk defa İstanbul’da İTÜ GİNOVA’da gerçekleşiyor. Her ay 2 erken aşama girişimci kendi fikirlerini paylaşma ve startuplarını tanıtma imkanı bulup, katılımcı olan diğer girişimcilerden, mentorlardan ve konuklardan projelerini nasıl geliştirebileceklerine ve ilerletebileceklerine dair geri bildirim alırlar. Her sunum 6 dakika sürer ve her sunum sonrası 20 dakika boyunca soru cevap ve geri bildirim zamanı gerçekleşir.

Siz de bu topluluğun bir parçası olmak, girişimlerin gelişmesine katkı sağlamak ve ilham almak istiyorsanız etkinlikte yerinizi alın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

startup

 • Speak Up #1

Speak Up’ın, ING inovasyon Merkezi’nde gerçekleşecek olan ilk etkinliğinde dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı Keiretsu Forum’un Türkiye Başkanı Hulusi Berik sizlerle olacak. Hulusi Berik’in girişimcilik ve melek yatırımcılık alanlarındaki tecrübelerinin dinleneceği söyleşinin haricinde “3 University4Society Girişimi” de sunum yapacak.

Kendini geliştirmek isteyen, girişimcilikle ilgilenen ve yeni arkadaşlıklar edinmek isteyen tüm profesyoneller ve öğrenciler bu etkinliği kaçırmasın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

6 Şubat 2019 Çarşamba
 • New Sounds of Istanbul

6 Şubat Çarşamba başlayacak “New Sounds of Istanbul”, KadıköySahne’nin düzenlediği her ay gerçekleşecek bir etkinlik serisidir. Müzik dinleyebilediğimiz tüm platformlarda takip ettiğimiz, performansları daha fazla olsa da gitsek dediğimiz, yarattıkları sözler ve müziklerden keyif aldığımız ve listelerimize şarkılarını eklediğimiz sanatçı ve grupları aynı sahnede arka arkaya izleyebileceğimiz platformun adı olan “New Sounds of Istanbul”un ilk konukları Simge Pınar, Ezgi Aktan ve Nova Norda!..

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • HUB 101: Tasarımla Fark Yarat

HUB 101 serileri, Mustafa Emre Gözleveli’nin “Tasarımla Fark Yarat” atölyesiyle devam ediyor! Bu oturumda tasarımın kendi alt disiplinleri ile birlikte çalışmalarınızda nasıl fark yarattığı üzerine konuşulacak…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

7 Şubat 2019 Perşembe
 • Global Career Summit 2019

Öğrencilerin hem kendi potansiyellerini fark edebileceği hem de globalde kariyer fırsatlarını keşfedebileceği bir platform sunacak olan Global Career Summit 2019’da A’dan Z’ye globalde kariyer konuşulacak. 7-8 Şubat’ta Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de gerçekleşecek olan zirvede katılımcıların vizyonlarını dünyadaki fırsatlara çevireceği ve genişleteceği farklı alanlarda sunumlar, network sağlayacak eğlenceli molalar, en iyi şirketlerin sunumları, ilgi çekici paneller, ilham verici konuşmalar ve fazlası sizi bekliyor!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

bızbızze bulusması

 • BizBizze Kış Buluşması 2019

BizBizze Kadınlar için Fikir ve Desrek Derneği, program katılımcılarını, gönüllülerini ve destekçilerini Mevsim Buluşmaları’nın 4’üncüsüne davet ediyor. BizBizze Kış Buluşması 7 Şubat Perşembe günü Joint Idea Kanyon ev sahipliğinde “İlk İşimi Nasıl Kurarım?” paneli ile gerçekleşecek. Moderasyonunu, BizBizze YK Başkanı Özden Anık Tekir’in yapacağı ve katılımın ücretsiz olduğu panelde YK üyelerimiz Neşen Yücel ve Seda Bildik Erdoğmuş kendi iş kurma serüvenlerindeki deneyimlerini dinleyicilerle paylaşacak. Mali Müşavir Sema Özbay, şirket sahibi olmanın kanuni, vergisel ve teknik tarafları hakkında detaylı bilgi verecek. Panelin ikinci bölümünde dinleyicilerin soruları yanıtlanacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

8 Şubat 2019 Cuma
 • Gökhan Dumanlı ile “İş’te ve İlişkide Tutku Yaratmak”

Türkiye’nin ilk ve tek Zarafet Akademi’sini kuran ve alanında çok satan kitaplara imza atan Eğitimci Yazar Gökhan Dumanlı, hem keyifli hem de farkındalık dolu bir atölye çalışmasına imza atıyor. Uzun yıllardır hem televizyon ekranlarında izleyicilerle hem de verdiği eğitim, seminer ve söyleşilerle katılımcıları ile arasında güçlü bir bağ kuran ve renkli anlatımı ile interaktif bir içerik sunan Gökhan Dumanlı, İş’te ve İlişkide Tutku Yaratmak atölyesinde de dinleyicilerinin tutkulu bir yaşamın kapısını keyif dolu bir içerikle aralamalarını sağlıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • MFÖ

Müzik sahnemizin efsanevi grubu Mazhar-Fuat-Özkan (MFÖ), 8 Şubat’ta Zorlu PSM-Atlantis Yapım işbirliğiyle gerçekleştirilen Vestel #gururlayerli konserleri kapsamında Zorlu PSM’de olacak!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

*****

Haftaya yeni etkinliklerde görüşmek üzere…

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir