İstanbul’da Bu Hafta (20- 26 Ekim 2018)

Bizim ilgimizi çeken, 20- 26 Ekim haftasındaki İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

20 Ekim 2018 – Cumartesi

Ekran Resmi 2018-10-19 13.52.47

 • İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali 

2007 yılından bu yana gerçekleşen İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali, bu yıl on ikinci kez düzenleniyor. Festival, Dünya Mimarlık günü nedeniyle Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nce gerçekleştirilen Mimarlık ve Kent Şenliği etkinlikleri kapsamında programlanıyor. Festivale bu yıl 90 ülkeden 950 film başvurdu. Açılışı 20 Ekim 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilecek program çerçevesinde film gösterimleri İstanbul Büyükkent Şubesi Merkez Binası ile temsilcilik binalarında yapılacak. 26 Ekim Cuma günü gösterimler sona erecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Festival kataloğu için

 • Okay Temiz – Doğaya Saygı

Doğa kusursuz döngüsüyle, canlıların varlığını sürdürmelerini  sağlayan komplike bir sistem. Ancak, doğaya karşı yıkıcı davranan sadece tek bir tür var. O da insan. Şehirlerini ormanların üstüne kuran da, yüksek miktarda ürettiği zararlı gazlarla ozon tabakasına zarar veren de o. Gezegenin ısınmasına ve iklimin değişmesine yol açan da… İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde sahne alacak Okay Temiz konseri ise tüm bu pervasızlığın ortasında doğanın temel unsurlarından ritmi kullanarak tasarlanmış bir saygı duruşudur. İzleyicilere tüm canlılar adına daha sürdürülebilir bir yaşam şeklini bulmak ve doğaya hassasiyet göstermek gerektiğini hatırlatmak için…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

21 Ekim 2018 – Pazar
 • Tasarım Tomtom Sokakta 4. Gün

18-21 Ekim’de, Tasarım Tomtom Sokakta Festivali “Bir Yolculuk Masalı” teması ile sanat, tasarım ve alışveriş dünyasını şehrin en yaratıcı mahallesi Tomtom’da bir kez daha buluşturuyor. Farklı teması ile izleyenleri olağanüstü kurgulanmış bir masalın içine sürükleyen Tasarım Tomtom Sokakta Festivali’nin son gününde dopdolu bir program katılımcıları bekliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Ghost The Musical

1990 yapımı Jerry Zucker filmi Ghost (Hayalet), New York’lu genç çift Sam ve Molly’nin bir gece Sam’in bıçaklanarak öldürülmesi sonucu başlayan gizemli hikayesini anlatıyor. Başrollerinde Patrick Swayze, Demi Moore ve Whoopi Goldberg’in yer aldığı Ghost vizyona girdiği sene en yüksek gişe hasılatı yapan film olmuştu.

Hollywood tarihinin kuşkusuz en sevilen aşk hikayelerinden biri olan Ghost’un (Hayalet) sahne versiyonu “Ghost the Musical”, 19 – 28 Ekim 2018 tarihleri arasında Turkcell Sahnesi’nde!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

22 Ekim 2018 – Pazartesi
 • Fikri ve Mülkiyet Hakları Kapsamında Startup Hukuku

Yeni bir girişim sırasında oluşabilecek hukuki konular ve fikri hakların hangi yollarla korunabileceğini konuları Startup Hukuku kurucu ortağı Avukat Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu tarafından anlatılacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • MSA- Katmanlı Hamurlar

Dört gün süren ve hem pratik hem teorik, yoğun ve detaylı bilgi içeren eğitim, milföyden cronut’a kadar laminalı hamurlar üzerine yoğunlaşıyor. Hazırlık aşamasından işlemesine, mayalamasından pişirmesine kadar kapsamlı bir süreci barındırırken hamurlar üzerine uzman bir eğitimin sözü veriliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

23 Ekim 2018 – Salı
 • KaleTalks – İç Sesini Dinle – Şemsa Denizsel

Kale Grubu, bir senedir sürdürdüğü “KaleTalks” sohbet serisiyle sektörün önde gelen isimlerini katılımcılarla bir araya getiriyor. Geçtiğimiz sene yoğun ilgi gören etkinlikler bu yıl da ilham verici konuşmacıları ağırlıyor. Etkinlik kapsamında Şemsa Denizsel, 23 Ekim 2018 Salı günü katılımcılarla buluşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

kariyer sohbetleri_23 ekim

 • Kariyer Sohbetleri

Kişisel kariyeri için faydalı olacak gelişmeleri yakından takip etmek, yeni iş yapım şekliyle alakalı bilgi edinmek ve dijitalin sunduğu imkanlar ile neler yapabileceklerini öğrenmek isteyenler etkinliğe katılıyor. Açılış konuşmasını Murat Erdör’ün (Me Consultancy) yapacağı sohbetlere Mine Dedekoca ve Hakkı Alkan konuk oluyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

24 Ekim 2018 – Çarşamba
 • Alper Hasanoğlu ile Belirsizliğe Rağmen Hayatını Seçmek

Psikoterapist Alper Hasanoğlu ile interaktif olarak gerçekleşecek etkinlikte Kabul ve Farkındalık Terapisi (Acceptance and Commitment Therapy-ACT) üzerine yoğunlaşacaktır. Bu etkinlikte amaç, katılımcıların kendi hayatınızı seçmesinde yardımcı olacak bir kılavuz olarak ACT’yi hayata entegre etmeye ve hayatlara anlam katabilmek ondan yararlanmaya dair belli bir pratik geliştirmektir. Edebiyatın iyileştirici gücünden faydalanmak amacıyla ACT’le ilgili okuma ve çalışma materyalleri de sunulacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Doğu Demirkol- Stand up 

Ahlat Ağacı ve Ölümlü Dünya filmlerindeki başarılı performansı ve Güldür Güldür Show’daki stand up gösterisiyle ülkenin mizah gündemine oturan Doğu Demirkol, tek kişilik gösterisiyle sahnede yerini alıyor. Abiler Detected ve çeşitli fenomen videonun kahramanı komedyen, İstanbul ve farklı şehirlerdeki pek çok Açık Mikrofon ve komedi gecelerindeki performansıyla da adından söz ettirmeyi başarmıştı. Stand up gösterisinde kendi yaşamından ve bu topraklarda güldürü niteliği taşıyan her olaydan beslenen Doğu Demirkol, iddialı ve mütevazı duruşu ile izleyicisinin karşısında olmaya hazırlanıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

25 Ekim 2018 – Perşembe
 • Hosting Talk | Tech

Ayda bir kez düzenlenen ve sektör profesyonelleri ile hosting ve cloud alanında önemli konuların masaya yatırıldığı Hosting Talk etkinliğindeki yerinizi alın.  Uzmanlardan sunumlar, soru cevap oturumlar, networking araları ve ödüllü yarışmalar bu etkinlikte, kaçırmayın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

 • Mor ve Ötesi Konseri

Mor ve Ötesi, 25 Ekim Perşembe IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

26 Ekim 2018 – Cuma
 • Takas ve Sürdürülebilir Tüketim Söyleşisi (Giysi ve Eşya Takası)

Sürdürülebilir Tüketim Söyleşisi Freecyle İstanbul Moderatörü İpek AG, Yeryüzü Derneği’nden Hüseyin Varış ve Vblogger Hale Acun (Türk İşi Minimalizm)’un katılımı ile gerçekleşecektir. Etkinlik kapsamında; kullanılabilir durumda ve temiz kıyafet, aksesuar, çocuk kıyafeti, oyuncak, elde taşınabilecek ev eşyası getirebilir; ihtiyacınız olanla takas ederek ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Closer – Sevgi Neden Yetmez

Patrick Marber’ın aynı adlı tiyatro eserinden sinemaya uyarlanan Closer, Cengiz Bozkurt’un yönetmenliğinde ikincikat’ın prodüksiyonu ve iddialı oyuncu kadrosuyla Uniq İstanbul’da prömiyerini yapmaya hazırlanıyor. Cansel Elçin, Pelin Akil, Serhan Onat ve Zeynep Tuğçe Bayat’ın Marber’ın incelikle işlediği karakterlerini canlandırdığı Closer, prömiyerini 26 Ekim 2018 Cuma günü 20:30’da Uniq Hall’da gerçekleştirecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

*******

Gelecek yepyeni etkinlik duyurularında görüşmek üzere, iyi hafta sonları 🙂

 

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir