İstanbul’da Bu Hafta (21-27 Mayıs 2018)

21 Mayıs- 27 Mayıs haftasında, bizim ilgimizi çeken İstanbul’da gerçekleşecek  olan etkinlikleri sizler için derledik.

Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Harika bir hafta olsun…

21 mayıs 2018 – Pazartesi
 • Karakalem Workshop

Samimi ve keyifli bir ortamda resim sanatına dair hiçbir deneyim sahibi olmanıza gerek kalmadan, kara kalem ve kömür kalemle 2 saat gibi kısa ama inanılmaz keyifli bir zaman diliminde yaptıklarınıza siz bile inanamayacaksınız. Uzman resim hocaları adım adım yönlendirerek size destek olacak. Gerekli malzemeler sizin için temin edilecek. Size hoş müzikler eşliğinde çizimler yaparak rahatlamak kalıyor. Sanata dair konuşmak, “çöp adam bile çizemem” derken çizim yapabildiğinizi görerek eğlenmek ve evinizin/ofisinizin dekorasyonuna siyah beyazın mükemmel uyumunu ekleyerek ister kendinize, isterseniz sevdiklerinize hediye edebileceğiniz eserlerinizi sergilemeniz için ” şeklinde tanımlanıyor bu ilginç etkinlik.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

22 mayıs 2018 – Salı
 • Bilgisayar İşleyişi, Kriptografi ve Şifreleme Teknolojileri Eğitimi (Yazılım Bilgisi Gerektirmez)

2127mayis1

“Nedir bu Bitcoin ? Block nedir Chain nedir ?” diye siz de soruyor musunuz ? Bu teknolojilere hazır mısınız ? Sadece uyum sağlayanların ayakta kalabileceği bu dünyada neler yapmamız gerektiğini merak ediyor musunuz ?

Peki, Kişiye Özel Bitcoin Blockchain Kriptopara Eğitimi ilginizi çeker mi ? Hem de mesai sonrası kahveniz eşliğinde öğrenmek istediklerinizi sorabileceğiniz hem de birebir pratik yaparak tüm aşamaları deneyimleyebileceğiniz online ortamda… (Eğitim Planlama ve Rezervasyon için size uygun tarihi seçebilirsiniz.)

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

23 mayıs 2018 – Çarşamba
 • eOfis Analytics Meetup | SEO

Analytics Akademi tarafından 13.’sü düzenlenecek olan  eOfis Analytics Meetup | SEO etkinliğinde, konuşmacılar SEO ve içerik konularına değinecekler.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Find Your Co-founder

Yeni bir start-up üzerinde çalışıyorsun ve co-founder mı arıyorsun? Yıllardır teknoloji şirketlerinde developer olarak çalışıyorsun ama artık kendi şirketinde çalışmanın vakti geldi diye mi düşünüyorsun? Bir fikri olan veya bir fikre ortak olmak isteyen herkesin tanışabileceği, fikir alış-verişinde bulunabileceği ve güncel teknolojiler üzerine sohbet edebileceği bu buluşma sizi bekliyor!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • E-ticaret Sohbetleri: E-ihracatta Nasıl Başarılı Olunur?

E-ticaret sohbetlerinde bu ay, son zamanların en sık konuşulan konusu olan e-ihracat hakkında birbirinden değerli iki konuk bilgi paylaşımında bulunacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

24 mayıs 2018 – Perşembe
 • 4 Adımda RİCA’nın Gücü

2127mayis2

Rica ve istekler, ihtiyaçlarımızı karşılamanın şimdi ve burada yapılabilir olumlu somut ifade edilen stratejileridir. Rica’larımın karşımdaki tarafından duyulması ve yerine getirilme olasılığının artması için nasıl bir yol izleyebilirim…

Bu atölye “4 Adımda Rica”da bulunma pratiklerinin etkileyici gücünü deneyimlemeyi vadediyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • FoodBack – Değer Yaratan Gıda Girişimleri

Gıda sektörüne giriş yapmak isteyen ya da sektörde aktif olarak çalışan girişimciler ve girişimci adayları için tasarlanmış olmakla beraber, özünde ne yediğini sorgulayan ve gıda inovasyonu ile etki yaratılabileceğine inanan; fikirlerini şekillendirmek ve bu alanda aktif rol oynamak isteyenler, Perakende sektöründe başarı elde etmiş, satış kanalı olarak e-ticareti kullanan ve en önemlisi kendi konularında başarılı markalar yaratmış üç gıda girişimcisinin hikayelerini dinleyeceğiniz, tecrübelerinden öğreneceğiniz bir FoodBack etkinliğine hazır mısınız?

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • FuckUp Nights Vol. XIX

FuckUp Nights; başarısız olmuş girişim ve projelerin hikayelerinin paylaşıldığı, sorgulandığı, kutlama havasında geçen küresel bir harekettir. Etkinliğin felsefesi ise, hiç başlamadığınız projelerde başarısız olma olasılığınızın %100 garantili olmasında yatar. 3 “fuckuppreneur” projelerini, neleri yanlış yaptıklarını, bu yanlışlardan neler öğrendiklerini ve şimdi olsa neyi farklı yaparlardı sorularına cevap olacak hikayelerini paylaşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

25 mayıs 2018 – Cuma
 • Avrupa Birliği Altın Vize – Çifte Vatandaşlık Programları ve Ankara Vizesi

Yurtdışında yatırım olanakları… Doğru bilinen yanlışlar… İnternetteki bilgi kirliliğiden dolayı yapılan yanlışlar… Türkiye’de konunun uzmanı olmayanların verdikleri yanlış ve hatalı bilgiler…

Yurtdışı Göçmenlik ve Yatırım işlemlerinde gereksiz para ve zaman kaybının yaşanmaması için konunun gerçek uzmanlarından bilgi almak çok önemlidir. İngiltere merkezli çok uluslu hukuk firması olan Coates Global, 25-31 Mayıs 2018 tarihleri arasında Avrupa Birliği ülkelerinin Altın Vize ve Çifte Vatandaşlık programları ile son zamanların popüler vizelerinden olan Ankara Anlaşması vizelerini tanıtmak üzere Türkiye’ye geliyor.

Etkinlikte; Coates Global İngiltere, Malta, Yunanistan ve Portekiz ofislerinden AB vize hukuku uzmanları ve avukatlar  yer alacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Hosting Meetup | E-ticaret

Üçüncüsü düzenlenecek olan, Hosting Meetup etkinliğinde bu kez “E-ticaret” konusu masaya yatırılacak. Sektör profesyonellerinin konuşmacı olarak yer alacağı “Hosting Meetup Etkinliği”, 25 Mayıs Cuma saat 18:30’da başlıyor.
Hosting Sektörü’nde, Türkiye’nin lider markası konumundaki Natro tarafından düzenlenen etkinlikte E-ticaret Siteleri İçin Pazarlama Stratejileri, E-ticaret ve Türkiye’de Ödeme Sistemleri, ve E-ticaret Siteleri İçin SEO Yöntemleri konuları ve daha birçok sürpriz sizleri bekliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Çok Da Fifi Hatunlar Stand – Up Show

2127mayis3

“Hayatla dalga geçemezsek vallahi çatlarız.” diyen, kimi oyuncu, kimi yazar, kimi İngiltere’lerde stand-up yapıp gelmiş 6 kadın komedyenden oluşan Hatunlar Stand up; gösterilerinde sırayla sahneye çıkarak, yaklaşık 2 saat boyunca sıradan dertleri şahsına münhasır şakalar eşliğinde anlatır. Kadınların mesaj gruplarında gerçekleşen şaibeli muhabbetleri, neşeyle sahneye taşırken, erkek izleyicilere kimi zaman minik tüyolar, kimi zaman da minik şoklar yaşatır. (Ona minik şoklar yaşatın.)Tüm bu kabiliyetlerine rağmen, şovun herhangi bir sosyal sorumluluk gayesi bulunmamaktadır. Hatunların tek derdi, izleyicisinin gösteriden yüzünde keyifli bir gülümseme ile ayrılmasıdır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

26 mayıs 2018 – Cumartesi
 • İnsan Sesinin Ruhsal ve Bedensel Şifası

“Hayatın akışını çıkmazlardan, sorunlardan uzaklaşarak nefes ve sesinizle ne kadar değistirebilirsiniz?

Tüm yaşadıklarımız seçimlerimiz, kendi odağımızı ve ruhumuzu besledikçe, müzikle ve nefesle buluştukça bir dönüşüm başlayacak farkındalık, mutluluk, neşe ve coşkunuzu yaratacaktır. Senin de kendi mucizeni yaratman mümkün, eğer istersen!”

Nefes ve vücudunuzun sesine odaklanmak, çeşitli egzersizlerle gücünüz ve enerjinizin hangi çalışmalarla hayatınıza katkı sağlayabileceğini deneyimlemek  istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

27 mayıs 2018 – Pazar
 • İlişki Borsası

Etkinlik detayları, düzenleyenler tarafından aşağıdaki şekilde anlatılıyor…

“Her insanın hayatını paylaşmak istediği kişi ile ilgili kafasında birtakım kriterler yer almaktadır. İnsanlar sadece bu kriterlere sahip kişilerin kendilerini ilişkide mutlu edeceklerine inanırlar. Bu doğrultuda, karşılarına çıkan adayları, kriterleri doğrultusunda incelerler ve geriye dönüp baktıklarında, kendileri için bazen doğru, bazen de yanlış kararlar almış olurlar.Bu kriterler çoğu zaman kısıtlayıcı ve bireyin mutluluğuna hizmet etmeyen nitelikte olabilir.

Çalışmamız, sistemimizdeki 4000’den fazla bekar danışan ile yapılan algoritma sonucunda, kadınların ve erkeklerin belli yaş aralıklarında nelere dikkat ettikleri ve kriter olarak en elzem noktalarda nelere önem verdiklerini ele almaktadır. Amacımız, interaktif bir çalışmada katılımcıların aradıkları veya aradıklarını düşündükleri insanın; yani karşı tarafın bu verilere dayanarak aslında ne beklediğini su yüzüne çıkarmaktır.

Böylelikle, ‘’İlişki Borsası’’nda hangi kriterlerin yükselmekte, hangilerinin değer kaybetmekte olduğunu görerek, katılımcılar kendi beklentilerinin ne kadar gerçekçi olduğunu görecekler. Bu şekilde de hayatlarını paylaşmak istedikleri insanı bulmak veya halihazırdaki ilişkilerini devam ettirebilmek için neye ihtiyaçlarını olduğunu daha net bir şekilde görecekler.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Çizgi Film Yapımı Atölyesi

Bu deneyimde çocuklarınız, bugüne kadar hep seyirci olarak izlediği çizgi filmleri kendi düş gücü ile çizip, seslendirip, hareketlendirecek. Deneyimci çocuk bir yandan bir öykü kurmak için düş gücünü, sonra da onu canlandırmak için zeka ve el becerilerini kullanarak bir çizgi film üretmenin tatminini yaşayacak.

Ayrıntılı bilgi ve temini için

Haftaya görüşmek üzere 😉

Selin Güneş

author_1

Canından olmamak içün Araf’tan hikayeler terennüm eden bir Şehrazad; maymun iştahlı bir müzikofil; valide, zevce, hemşire, kerime; tanıştığı herkesle bir şekilde hemşehri olabilen bir havva kızı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir