İstanbul’da Bu Hafta (22- 28 Aralık 2018)

Bizim ilgimizi çeken, 22-28 Aralık haftasındaki İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Yeni yıla sayılı günler kalmışken mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

22 Aralık 2018 – Cumartesi

kentlerin aurası var mıdır

 • Cumartesi Aurası: Murat Germen “Kentlerin ‘aura’ları var mıdır?”

AURA-İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi’nin Sertifika Programı dahilinde, iki haftada bir düzenlenen Cumartesi Aurası disiplinler arası konferans dizisi devam ediyor. Aralık ayının ikinci Cumartesi Aurası, “Kentlerin ‘aura’ları var mıdır?” başlıklı konuşması ile Murat Germen’i konuk ediyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Arzu Tramvayı

75 yıl önce Tennessee Williams tarafından yazılan ve tiyatro için bir dönüm noktası olarak kabul edilen, dünya klasikleri arasında gösterilen Arzu Tramvayı (A Streetcar Named Desire) Hira Tekindor’un yönetmenliği, BKM ve ID İletişim’in yapımcılığında yeniden sahneleniyor. Oyun, Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu ve İbrahim Selim’i bir araya getiriyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

23 Aralık 2018 – Pazar
 • Nefes Teknikleri ile Stres Yönetimi

Bedensel, zihinsel ve ruhsal iyileşme sürecinizi başlatarak; duygu, düşünce ve stres kontrolü oluşturup; daha iyi düşünebilen, konsantrasyonu yüksek, daha iyi bir hafızaya sahip, iş, sosyal ve özel yaşamınızdaki ilişkilerinizde daha başarılı, sevgiyi ve huzuru daha çok hissettiğiniz bir yaşama sahip olabilirsiniz. İş ve özel yaşantınızda stres yaratan durumlar karşısında nefes tekniklerini kullanarak yaşam kalitenizi artırabileceğiniz bir gelişim atölyesi!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Kendi Bardağımı Kendim Yapıyorum!

2 saatlik atölye süresince katılımcılar temel şekillendirme yöntemlerini öğrenerek bardaklarına şekil verecek ve onları çeşitli desenlerle süsleyecekler.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

24 Aralık 2018 – Pazartesi
 • Web Girişimleri İçin Hukuk (GH Beşiktaş)

Girişim bilgisi ve deneyimini sizlere sunmayı hedefleyen, girişimcilik alanında farkındalık oluşturmak odaklı etkinliklerimiz seminerler ve sohbetlerden oluşur. Bu etkinlikte; Web Girişimlerinin Hukuken Dikkat Etmesi Gerekenler, Web Girişimlerinin Korunması, Web Girişimleri İçin E-Ticaret Hukuku ve Web Girişimleri İçin Kişisel Verilerin Korunması Hukuku konularında Startup Legalist kurucu ortağı Avukat Atakan Karataş tarafından bilgilendirme yapılarak, deneyimler paylaşılacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Bir VUCA Hikayesi: Yüzleşme; VUCA Dünyası’nda ‘BEN’

VUCA serisinde; değişen, dönüşen ve gittikçe dijitalleşen kaotik dünyasını mercek altına alıyor; organizasyonlarımıza, ilişkilerimize ve benliğe olan etkileri masaya yatırıyor! 3. Buluşmada; Nasıl tepki veriyorum?, Otomatik tepkiden cevap verme özgürlüğüne nasıl geçebilirim?, Nelere ihtiyacım var?, Esneklik, Çeviklik, Yaratıcılık ve Merak, Cesaret, Öngörü, Analitik Düşünce, Bilinçli Seçimlerin keyfini çıkarmak konu başlıkları ele alınıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

25 Aralık 2018 – Salı

start me up

 • Start Me Up! Girişimciliğe Giriş Atölyesi 

Uzun yıllar başkaları için çalıştım artık kendi işimi yapmak istiyorum diyorsanız, bu atölyeden 2. kariyeriniz için ilham, fayda ve motivasyon edinerek çıkacağınıza ve sonraki adımlara hazırlanacağınıza eminiz. Başarı hikayenizi birlikte yazmak için Start Me Up ile ilk adımı atmaya davetlisiniz!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 •  Digitalzone Meetups: Dijital Pazarlama Eğitimleri

Sektörün gelişimine katkı sağlamak için SEO ve dijital pazarlama danışmanlığı alanında hizmet sağlayan Zeo Agency’nin İstanbul ofisi tarafından düzenlenen etkinlik; katılımcılarına hem çevre, hem de seviye seçerek katıldığı eğitimlerde kişisel gelişim imkanı sunuyor.

Bu ayki etkinliğin ilk oturumunda Zeo Agency’de SEO Director olarak görev alan Ozan Ketenci “DevTools ile SEO Denetimi”; ikinci oturumda ise DeFacto’da Online Marketing Manager olarak görev alan Murat Dağlı “2019 Pazarlama Trendleri” başlıklı sunumlarıyla sahne alacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

26 Aralık 2018 – Çarşamba
 • Google Analytics Eğitimi

Dijital dünyanın en çok kullanılan analiz ve raporlama araçlarından Google Analytics’i detaylarıyla ve gelişmiş seçenekleriyle öğrenebileceğiniz  Google Analytics Eğitimi 26 Aralık 2018 tarihinde başlıyor!

GroupM’de Data Analytics Executive olarak görev yapan Aybüke Sütgel tarafından 2 gün gerçekleşecek bu eşsiz eğitimi kaçırmayın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 •  Film izlenir mi, okunur mu ? “Black Mirror “

 Multidisipliner tasarım bakış açısıyla yola çıkan Cycle, “Film izlenir mi okunur mu ? ” etkinliklerinde de farklı algılara sahip insanları bir araya getirerek filmler üzerine konuşup, tartışabilecekleri bir ortam oluşturmak istemektedir. Senarist Ömer Faruk Güngör’ün öncülüğünde film izlenir mi, okunur mu sorusuna cevap aranacaktır. İki haftada bir gerçekleşen etkinliğe; Charlie Brooker’ın yapımcılığını yaptığı “Black Mirror” serisinin 1.sezon ilk 2 bölümleri “The National Anthem” ve “Fifteen Million Merits” ile devam ediliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

27 Aralık 2018 – Perşembe

innovatif ne yesem

 • Bugün İnnovatif Ne Yesem?

Kurumsal şirket çalışanları, kendi işini kuracak kişiler, farklılaşmak, sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için ihtiyaç olan farklı bakış açısını elde etmek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir etkinlik. Yeni bir fikre doğru yol alırken, nerelere bakılması gerektiğini gıda sektöründeki örneklerle keşfedilecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için  

 • Başarılı ve Mutlu Bir Yaşam Sanatı

Yoğun ve rutin temponuza bir virgül koyarak, sadece ama SADECE kendinize ayıracağınız kısa bir mola ile ufak bir hediyeyi haketmiyor musunuz? Kendinizi geliştirmeye, durup düşünmeye, mutlu olmak ve daha başarılı olabilmek için gerekenlerin ne olduğunu keşfetmeye hazır olun. Beraber, kendinize ayırdığınız bu kısa molada, size, NLP methodları yardımı ile farklı bir bakış açısı yaratacağız hayata…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

28 Aralık 2018 – Cuma
 • How to be an Entrepreneur – V ( Yatırımla Kanatlan )

Yatırım nasıl alınır? Bunun fazları nelerdir? Bir melek yatırımcı perspektifinden girişimler nasıl değerlendirilir? Gibi soruların cevabı ve daha fazlası için “How to be an Entrepreneur” serisinin 5.eğitimi olan “Yatırımla Kanatlan”ı kaçırmayın. Serinin 5. Eğitiminde, son dönemde yaptığı yatırımlar ile ses getiren Teknoloji Yatırımcısı ve Engin Grup Yönetim Kurulu Üyesi “Hande Enes” konuk oluyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 •  Dorock XL Kadıköy Konserleri >Gaye Su Akyol

Yerli sahnenin kendine has isimlerinden Gaye Su Akyol, 28 Aralık’ta Dorock XL Kadıköy sahnesinde… 2014 yılında bestesi ve güftesi kendine ait ‘Develerle Yaşıyorum’ uzunçaları ile karşımıza çıkan Gaye Su Akyol, Türk müziğinin geleneksel dokusunu pop, rock ve electronica ile ustaca bir araya getiriyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

*********

Haftaya yeni etkinlik haberleriyle görüşmek üzere…

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir