İstanbul’da Bu Hafta (22-28 Eylül 2018)

22-28 Eylül haftasında, bizim ilgimizi çeken İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

22 Eylül 2018 – Cumartesi
 • İstanbul Tasarım Bienali “Okullar Okulu”

İstanbul Tasarım Bienali, tarihsel açıdan zengin bir bağlam içinde kurulmuş bir “tasarım üzerine eleştirel düşünme alanı” olarak, hem tasarımın hem de tasarım eğitiminin üretimini ve çoğaltılışını sorgulama imkânı sunuyor. 2018’deki 4. İstanbul Tasarım Bienali, önceki tasarım bienallerinin mirasının üzerine ekledikleriyle kendini yeniden icat ederek araştırma, deney yapma, kentten ve ötesinden yeni bir şeyler öğrenme imkânı sunan, üretken, süreç odaklı bir eğitim ve tasarım platformuna dönüşmeyi hedefliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Güvenli Gıda Festivali

Sağlıklı ve Güvenilir gıda için gereken mutfak sırları, Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali’nde. Ünlü Şeflerin ve Şeffaf Mutfak bayraklı işletmelerin katılımlarıyla yapılacak birbirinden renkli yemek aktiviteleri 22-23 Eylül tarihlerinde Çekmeköy Belediye bahçesinde sizleri bekliyor…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

23 Eylül 2018 – Pazar
 • İstanbul Coffee Festival 2018

Tüm sektöre yaşam veren kahveyi ve yaşamdaki yolculuğunun sonunda yakaladığı birleştirici gücünü taçlandıracağı yepyeni bir yılda tüm Istanbullu kahve severleri 20-21-22-23 Eylül’de Küçükçiftlik Park’ta buluşmaya bekliyor !

Kahve severler, festivalin son gün etkinliklerini kaçırmayın…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • fizy İMH – Edis – Şebnem Ferah

Popüler kültür ve Türk pop müziğini aynı çatı altında buluşturan fizy İstanbul Müzik Haftası, altı gün boyunca birbirinden farklı etkinliklerin yanı sıra 21-23 Eylül tarihleri arasında müzik gündemini belirleyecek Türk Pop Festivali’ne de ev sahipliği yapacak.

Gökcan Sanlıman ile başlayacak Festivalin son gününde ayrıca Gripin ve Edis de sahne alacak. Ve son olarak Şebnem Ferah izleyicileriyle buluşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

24 Eylül 2018 – Pazartesi
 • Girişim Network Buluşması 

Girişim Hareketi kapsamında, her ay düzenli olarak gerçekleşen buluşmalarda; platformda bulunan bireysel ve kurumsal üyeler ve ekip üyeleri alanında uzmanlığı bulunan kişiler ve kurumlar ile bir araya geliyor.

Buluşmalarda; alanında uzman eğitmenlerin hap eğitimlerini ve mentörlerin sektörel bilgi paylaşımlarını dinleyebilir, kendi sektörü ve işi ile ilgili hizmetlerini öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra girişim dünyasındaki gelişmeleri takip edebilir ve girişim sunumlarını izleyebilirsiniz. Farklı kişilerle tanışmak ve verimli bir business networking yapmak için Girişim Hareketi Buluşması’na davetlisiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Ertan Kurtulan Senaryo Atölyesi

3 ay boyunca haftada 1 gün düzenlenecek toplam 36 saatlik bu atölyede katılımcılar İçerde ve Poyraz Karayel gibi başarılı dizilerin senaristi Ertan Kurtulan ile birlikte bir dizi projesinin oluşturulma süreci hakkında kapsamlı bir eğitimden geçer; fikir oluşturmaktan başlayarak, karakter yaratma, bölüm ve sezon hikayeleri yazmaya varıncaya dek bir dizi senaryosu gereken tüm detayları uygulamalı olarak öğrenirler.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

25 Eylül 2018 – Salı

ekonomik dalgalanma

 • Bir Konu Bir Konuk Eylül Ayı Etkinliği

Bir Konu Bir Konuk olarak Girişimci Kafası ana sponsorluğunda Galata Business Angels Genel Sekreteri Ata Uzunhasan ile “Ekonomik Dalgalanmada Melek Yatırımcılık” konusunu konuşacak.

Girişimcilik ekosisteminin en aktif melek yatırım ağlarından biri olan Galata Business Angels Insider, Pubinho, KolayİK, Mutlibiev gibi birçok başarılı startupa yatırım yapmıştır. Eğer sizde yatırım almayı veya yatırımcı olmayı düşünüyorsanız bu etkinliği kaçırmayın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Ritim ve Perküsyona Giriş Atölyesi

“Kardeş Türküler grubu üyesi Diler Özer’le Yeni Dönem Ritim ve Perküsyon çalışmalarımız 25 Eylül Salı günü 19:30’da başlıyor.

Atölyenin temel hedefi: Katılımcıların temel ritim bilgisi edinmesini sağlamak; katılımcıları dünyada ve yaşadığımız coğrafyadaki belli ritim gelenekleriyle ve bu gelenekler üzerinden vurmalı çalgıların zengin dünyasıyla tanıştırabilmek; küçük ritim cümleleri kurarak bunları farklı enstrümanlar üzerinde birlikte çalabilme becerisi edinebilmek.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

26 Eylül 2018 – Çarşamba
 • Tat Dedektifi ile Sokak Lezzetleri

4. İstanbul Tasarım Bienali- Okullar Okulu’nda yalnızca bienal mekânlarını değil, İstanbul’un değişik bölgelerini sekiz farklı tematik turla, uzman rehberler eşliğinde gezmek mümkün.

Var olduğumuz ilk günden bu güne kadar peşinden koştuğumuz yemek sevdası, bu kez 4. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında “Tat Dedektifi” Sinan Hamamsarılar ile sokak lezzetlerinde aranıyor. Karnımızı doyursak da gözümüzü doyuramadığımız bir tura hazır mısınız?

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Sound Night Flight : Mercan Dede & Hayko Cepkin

Events Across Turkey özel projesi olan Mercan Dede & Hayko Cepkin konserini, 26 Eylül Çarşamba IF Performance Hall Beşiktaş dinleyicileriyle buluşturuyor.

Mercan Dede’ye bu sefer rock müziğin güçlü ismi Hayko Cepkin “Solist” olarak kendisine eşlik ediyor. Bu özel projeyle aynı sahneyi paylaşacak olan sanatçıların performansları dinleyiciye unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

27 Eylül 2018 – Perşembe
 • Yöneticiler için Güncel Finans ve Kriz Yönetimi

Yöneticiler için Güncel Finans, Kriz Yönetimi ve 2018 İş Stratejileri WorkShop; Üst Düzey Yönetici, Şirket Sahibi, CEO’lar, Tepe Yönetici adayları ve Yatırımcılara yönelik  olarak düzenlenmektedir. Yöneticilerin kriz ortamında iş hayatında karşılarına sıklıkla çıkan finansal konulara dair bilgilerin güncellenmesi ve şirket yönetiminin temel yapı taşlarından olan Finansal Yönetim Stratejilerinin ”En son global ve yerel gelişmelere ve Ağustos 2018 Finansal Krizine paralel olarak” en etkili ve pratik yollarının aktarılması amaçlamaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

girişimci kadınlar

 • Girişimci Kadınlar Semineri

Duygu Aktaş tarafından düzenlenen etkinlikte “E-ticarete giriş”, “İş Ortaklığı Süreç Yönetimi” ve “Katalog Süreci” başlıklarında Hepsiburada.com’a dahil olan girişimci kadınların desteklenmesi hedeflenmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

28 Eylül 2018 – Cuma
 • Burada Müzik Var

Ada Müzik Günleri, Ezgi Aktan sahnesiyle açılacak. Gecenin ikinci performansında Grup Gündoğarken var. Gruba sahnede Vasiliki Papageorgiou eşlik edecek.

Birsen Tezer, sevilen şarkılarının yanı sıra sürpriz bir bölümle dinleyicisini şaşırtacak. Aylin Aslım, programının bir bölümünde Birsen Tezer’e konuk olacak. Geceyi, hareketli sahneleriyle Kolektif İstanbul kapatacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Astroloji ile Zamanda Yolculuk

Astrolojiye Giriş Atölyesi, yaşam mücadelemizde kolay ilerleyeceğimiz ve zorlanacağımız alanlarla ilgili yeni bilgileri hayatımıza katma niyetlerini barındırmaktadır.

Günlük yaşantımızda astrolojiden ne kadar ve nasıl faydalanabiliriz? Astrolojiden neler bekliyoruz? En önemlisi doğduğumuz anı işaret eden, kişisel doğum haritalarımız bize, çevremize, ilişkilerimize ve ileriye dönük neler söylüyor? Bu soruları ve daha fazlasını yorumlamak, astrolojiyle ilgili görüşümüzü derinleştirmek isteyenler, bu atölyeyi kaçırmayın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir