İstanbul’da Bu Hafta (22 – 28 Şubat 2020)

22 – 28 Şubat 2020 haftasında İstanbul’da gerçekleşecek ve bizim ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz. 🙂

Mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

22 Şubat 2020 Cumartesi
 • Güçlü Zihinler için Beyin Farkındalığı Atölyesi

“Atölyede, beyninizin nasıl çalıştığını ve beden sağlığı ile ilişkisini öğrenecek, bilişsel becerilerinizin şaşırtıcı dönüşümüne tanıklık edeceksiniz. Karar alma becerinizi, hafızanızı, dikkatinizi ve konsantrasyonunuzu geliştirecek olan bu atölye sonrasında zihninizin güçlendiğini deneyimleyecek, çevrenizi farkındalıkla algılayabilme becerisi kazanacaksınız. Üstelik interaktif zekâ oyunları ve egzersiz uygulamaları ile tüm süreci eğlenerek yaşayacak, BFA’da öğrendiğiniz egzersizleri çocuklarınız, aileniz ve arkadaşlarınız ile paylaşabilecek, kazanımlarınızı onlara aktarabileceksiniz!”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

beyn farkındalığı

 • Sema Demirkan ile Şefkatle Tanışmak

“Kendine şefkat göstermek, zor bir çocukluğa sahip, çocukluğunda şefkat almamış, kendine bakım verdiğinde suçlu ve rahatsız hissedenler de dahil olmak üzere herkes tarafından öğrenilebilir. Bir anlık şefkat tüm gününüzü değiştirebilir, böyle anların art arda dizilmesi hayatınızın akışını değiştirebilir. Harvard Psikiyatri Bölüm Üyesi Dr. Chris Germer böyle diyor.

Deneyimsel bu atölye çalışmasında, bunları konuşacağımız teorik paylaşımın yanı sıra kısa egzersizler de yer alacak. Dünyaca ünlü şefkat araştırmacısı Kristin Neff’ in öz şefkat modeli üzerinden günlük hayatınızda kullanabileceğiniz küçük bir uygulamayı da öğreneceksiniz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

23 Şubat 2020 Pazar
 • Bir Dilek Tut

“Vivet Pitelon Sparkes ile yaşam reçeteleri… İste, Güven, Gerçekleştir! Çekim Yasası ile hayatına açılan kapılarını keşfet!”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Doğaçlama Tiyatro Gösterisi (Otistikler Derneği Yararına) 

“Farkılı gelişenlerin sosyal yaşama katılımı hedefiyle yola çıkan Otistikler Derneği için Karışık Kaset ekibi olarak Yota Sahnesi’ nde buluşuyoruz. Hem yazarı hem de yönetmeni olduğunuz, sadece seyircilerin yönelimleriyle belirlenen konu ve anahtar kelimeler eşliğinde oynanan doğaçlama komedi oyunumuza bekleriz.” diyor Doğaçlama Akademi! Kaçırmayın…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

24 Şubat 2020 Pazartesi
 • Dünyanın Uyanışı: Şengül Boybaş ile Söyleşi

” Netflix Orijinal Yapımı Atiye’ye ilham veren Dünyanın Uyanışı romanının yazarı Şengül Boybaş ile köklerimiz, yüz binlerce insana ilham olan hikayesi ve kendi uyanışımız hakkında konuşulacak bu etkinliği kaçırmayın!”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • ‘Nefes’in Ötesinde’ – Mutluluk Programı için Ücretsiz Tanıtım Toplantısı

“Zihninizi yönetebilmek için Nefesinizin gücünü keşfedin ve eş zamanlı huzur & dinginliği deneyimleyin. 90 dk’lık ücretsiz bu workshop’a katılarak milyonların hayatında köklü değişimler yaratan Sudarshan KriyaTM’nın mini bir deneyimini edinin.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

25 Şubat 2020 Salı
 • Düşüncelerle Terapi: Tutkularımıza Yakınlaşabilmek

“Tutkularımız ne zaman harekete geçer? Yaratıcı yönümüzü nasıl keşfedebiliriz? Başarma gücü ve cesaret nerede saklanır? Hayatı anlamlı kılmaya yönelik cevaplar içeren atölyede, insanın ‘yaşadım’ diyebilmesinin önüne geçen düşünceler mercek altına alınıyor. “

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

think house

 • Psikolojik Danışman Ferda Alakuş ile Özşefkatli Farkındalık

“Herkese şefkatli davranıp da kendinize bir türlü şefkatli davranmıyor, yaşadığınız zorlayıcı ve acı veren durumlarda kendinizi yatıştırmak ya da zor duyguları kabul etmek yerine kendinizi eleştiriyor ya da suçluyorsanız… Gelin iyileşme yolunda yeni bir başlangıç yapmak;  kusurlarınıza, eksikliklerinize, yaralarınıza şefkatle karşılık vermek adına kendinize vakit ayırın ya da bu farkındalığı sevdiklerinize hediye edin.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

26 Şubat 2020 Çarşamba
 • Fırat Devecioğlu ile Stefan Zweig Atölyesi

“Bu benzersiz etkinlikte, Zweig’ın derin düşünceleri, yaşam, insan doğası ve ilişkiler eksininde ele alınacak. Yaşama dair güçlü önerileri, ‘‘Zweig’dan Yaşam Kılavuzu’’ başlığı altında konuşulacak.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Yaşamaya Dair

“Genco Erkal’ın Nazım Hikmet tutkusunun yeni ürünü olan “Yaşamaya Dair” adlı müzikli gösterisi, sizler için sahnelenmeye devam ediyor.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

27 Şubat 2020 Perşembe
 • Coffex İstanbul 2020

“Kahve, çay sektörünün tüm paydaşları ve Kahve & Çay severler 27 Şubat – 1 Mart 2020  tarihlerinde Taksim – Nişantaşı bölgesindeki İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda buluşuyor.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

kahve fuarı

 • Bilmediğimi Bilmediklerim 1: Asosyal Değil, İçe Dönük

“İçe dönük olmak bir kusur ya da eksiklik değildir. Dışa dönük olmak gibi bir kişilik tipidir. Eğer kalabalık sosyal ortamlardan sıkılıyorsan, enerjini toplamak için yalnız kalmaya ihtiyacın varsa, bu etkinlik ilginizi çekmiş olmasına rağmen “Orda tanımadığım bir sürü kişi olacak ben en iyisi gitmeyeyim?” diye içinden geçirdiysen sen bir içe dönüksün. Bir kere olsun kendini zorla ve bu etkinliğe katıl kendinle ilgili bir sürü bilgi edineceksin ve özellikle sosyal ilişkilerde kendini suçlamaman gerektiğini fark edeceksin.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

28 Şubat 2020 Cuma
 • Markanı Baştan Yarat

“Marka, insan gibidir; konuşur, bir tarzı vardır, kıyafetleri vardır, arkadaşları ve hobileri vardır, kendini geliştirir, büyür, yardım eder. Bu eğitim programında, pazarı ve tüketiciyi anlayarak bir markanın baştan sona yaratım süreçlerini görme, girişimci olarak stratejik pazarlama sürecinde atılması gereken adımları derinlemesine öğrenme, dijital ve geleneksel pazarlama arasındaki farklar ve incelikleri anlama ve hatta pratiğini yapma şansınız olacak.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Betül Arım’la Yaşama Sanatı: Yaşamın En Önemli Sırrı Nedir?

“Hayata ve insan doğasına bir de Betül Arım’ın penceresinden bakmaya var mısınız? Yaşamınızı dönüştürebilecek müthiş bir seminer sizi bekliyor!”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Haftaya yeni etkinliklerle görüşmek üzere… 🙂

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir