İstanbul’da Bu Hafta (23-29 Haziran 2018)

23 Haziran- 29 Haziran haftasında, bizim ilgimizi çeken İstanbul’da gerçekleşecek  olan etkinlikleri sizler için derledik.

Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Harika bir hafta olsun!

23 Haziran 2018 – Cumartesi
 • Mat Collishaw – Eşikler / Thresholds

Yapı Kredi Kültür Sanat,  dünyaca ünlü sanatçı Mat Collishaw’un “Eşikler” (Thresholds) adlı sergisine ev sahipliği yapıyor. İlk gösterimi 2017’de Londra’da Somerset House’da gerçekleşen bu sanal gerçeklik sergisi, dünya turnesi kapsamında ilk yurt dışı gösterimini İstanbul’da yapıyor. “Eşikler” (Thresholds), izleyiciyi zamanda yolculuğa çıkararak dünyanın ilk fotoğraf sergisine götürüyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Dr. Daniel J.Siegel – Farkındalığın Bilimi

Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Merkezi, dünyaca ünlü yazar ve eğitimci Dr. Daniel J. Siegel’ı ağırlıyor. Bu etkinlikte Dr. Siegel, yaşam zincirinin meditasyon aracı olan “Farkındalık Bilimi’ni üç heyecan verici dersle sunacak. (1. Dr. Daniel J. Siegel’ın yeni çıkacak olan kitabı “Aware” ışığında Farkındalık Bilimi  2. Bütün-Beyinli Çocuk: Çocuğunuzun gelişen zihinini beslemek için devrim niteliğinde stratejiler 3. Bütün-Beyin Bakımı: Pratikte kişilerarası nörobiyoloji ve bunu klinik bir ortamda bütünleştirmeye vurgu)

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

24 Haziran 2018 – Pazar
 • Masterpiece Galata Heykel – Picasso -Suratlar

Bu etkinlikte, keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde sonunda kendinizi bile şaşırtacak heykeller yapacaksınız. Heykel sanatına ilişkin deneyim sahibi olmanıza gerek yok, hatta daha önce hiç heykel yapmamışsanız çok daha keyifli. Masterpiece bir kurs değil, kil ve formlar ile dolu geçireceğiniz bir keyif seansı. Heykeltraşların adım adım yönlendirmeleri ile sonunda evinize, ofisinize götürebileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait bir heykeliniz olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

HEP BİRLİKTE OY VERMEYE GİDİYORUZ!

çocuklar için felsefe

25 Haziran 2018 – Pazartesi
 • Cansu Denef ile Çocuklar İçin Felsefe Philosophy For Children (P4C)

Çocuklar için Felsefe, çocuklara felsefe yapmayı öğreten bir pedogojidir. Temelleri Prof. Matthew Lipman tarafından 1970’lerde atılmış olan P4C, bugün 50’ye yakın ülkede çocuklara ulaştırılıyor. P4C’de, felsefi donanıma sahip bir eğitimcinin liderliğinde bir hikaye ortaya atılır ve eğitmenin bunun üzerinden cocuklara sorduğu sorular yoluyla tartışma derinlestirilir. Çocukların bu sayede, felsefeyi birbirlerinden öğrenmesi sağlanır. Sınav ve ödev yoktur. 21.yy. becerileri olarak anılan; problem çözme, duygusal esneklik, iletişim, yaratıcı-kavramsal-eleştirel ve bir arada düşünme becerileri, P4C’nin temel kazanımlarıdır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Survive in Leadopia – Dam el Dünya

Afganistan Wak Han’da yaşanan olağanüstü ve sıradışı gerçek bir liderlik deneyimi. Tam bir başarı hikayesi. İş hayatında liderin lider olduğu o önemli sınav anlarına göndermeler yapan oldukça ilginç ama bir o kadar da gerçek bir deneyime, iç içe geçen üç ayrı hikayeye şahit olacaksınız.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

26 Haziran 2018 – Salı
 • Yeni Marka Yaratmak: Fikirler Mitlere Karşı

İdealize edilmiş pazarlama kalıplarından çıkmak, marka fikri ve konumlandırma, farklılaşma ve iletişimde yaratıcılık, anlamlı marka olmak ve bütünsel deneyimin önemi konularında bilgi almak istiyorsanız bu etkinliği kaçırmayın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

beyaz yakadan girişimciliğe

 • Beyaz Yakadan Girişimciliğe – IBS Talks

IBS Talks ve Stage-Co işbirliği ile gerçekleşecek bu sohbet toplantısında, özellikle kurumsal hayattan girişimciliğe geçmeyi, kendi işini yapmayı planlayan kişilerin bir yol haritası çizmeleri için yol gösterici ipuçları paylaşılacak. Sohbetin içeriğinde, Türkiye girişimcilik ve startup ekosistemi hakkında genel bilgilere ek olarak, kurumsal yaşam ve kendi işini yapmanın nasıl farklılıklar içerdiğine değinilecek, bu sürecin nasıl kolaylaştırılabileceğine dair fikir alışverişi sohbetin ana eksenini oluşturacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

27 Haziran 2018 – Çarşamba
 • Kurumsaldan Sonra Hayat Var mı?

Etkinlikte, kurumsal yaşamdan ayrılıp, beyaz yakalarını, topuklu ayakkabılarını çıkartıp; kolları sıvamış 3 tecrübeli profesyonel ile kendi yollarını çizmek üzere çıktıkları serüvenleri konuşulacak. Kurumsaldan sonra hayat var mı? Peki ya özgürlükler ütopyasında herşey harika mı? Beyaz ışığın ötesine geçebilenler anlatacak, tecrübelerini paylaşacak siz de Joint Idea’nın harika atmosferinde onları dinleyip, sorularınızı yöneltecek ve eve birbirinizden ilham almış olarak döneceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • 8. BinYaprak İlham Buluşmaları
Bu ayki İlham Buluşmaları’nın konukları çok heyecan verici…  Ertuğrul Belen (Business Networking Akademi), Prof. Dr. Zuhal Baltaş (psikolog, yazar) & Prof. Dr. Acar Baltaş (psikolog, yazar), Özlem Yeşildere (KOTON Genel Müdür Yardımcısı ) & Murat Yeşildere (Egon Zehnder Kurucu Ortak) Bu harika sohbeti kaçırmayın!
Screen shot 2018-06-22 at 11.01.19
28 Haziran 2018 – Perşembe
 • 3 Steps To

3 Steps To, başta Genç Başarı Şirketleri olmak üzere fikri olan, onu geliştirmeye çalışan, şirket kurmak isteyen tüm girişimcilere yol haritası olmayı amaçlayan 3 aşamadan oluşan bir programdır. 28 Haziran’da 2. aşaması gerçekleşecek olup ana tema bütçe sağlama ve kaynak yönetimi üzerinedir. Ayrıca fikri olan herkes şirketlerle olan sponsorluk görüşmelerine de katılabilecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • KaleTalks – İhsan Elgin – İşin Geleceği

Birinci yılını dolduran KaleTalks ile ilham veren buluşmalar devam ediyor! Kale Grubu, bir senedir sürdürdüğü “KaleTalks” sohbet serisiyle sektörün önde gelen isimlerini katılımcılarla bir araya getiriyor. 28 Haziran Perşembe gününün ilham vereni de İhsan Elgin olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

29 Haziran 2018 – Cuma
 • Bebek Şenliği

Çeşitli atölyelerin, aktivitelerin yapılacağı ve sevilen bir çok müzik grubunun sahne alacağı, 28-29 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde Bebek Parkı’nda gerçekleşecek bu harika şenliği kaçırmayın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Screen shot 2018-06-22 at 11.41.59

 • Girişimcilere ve Hayali Olanlara: Kitlesel Fonlama – Moblobi.com

Kitlesel fonlama hakkında bilinmeyen ve netlik kazanmayan pek çok konu var. Bu nedenle Moblobi.com, Kitlesel Fonlama alanındaki bilgi kirliliğini engellemek ve bilinci artırmak adına sektörün profesyonellerini bir araya getiriyor. Hem sermaye hem de ödül bazlı kitlesel fonlama platformlarını ve nasıl çalıştıkları, yeni çıkacak kitlesel fonlama yasasının neler sağlayacağı, bu sisteme nasıl ve hangi platformlardan girilebileceği konularını merak ediyorsanız bu etkinlik tam size göre.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

İstanbul’da Bu Hafta (23-29 Haziran 2018)“ için 1 yorum yapılmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir