İstanbul’da Bu Hafta (23-29 Mart 2019)

23-29 Mart haftasında İstanbul’da gerçekleşecek ve bizim ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz.

23 Mart 2019 Cumartesi

barista clash

 • Barista Clash

Barista Clash, baristanın sektördeki önemini vurgulayarak, bireysel yeteneklerini geliştirmesi için cesaretlendirip, baristaların ihtiyaçlarına ve isteklerine odaklanarak, kahve sektörüne katacağı değerleri hayal eder, kahveye ve baristalık mesleğine olan tutku ve heyecanı yaymayı hedefliyor. Kahve sektörü otoritelerinin yanısıra moda, sanat ve müzik dünyasındaki önemli kişilerin de yer aldığı juri karşısında yarışacak baristalar, “Barista Clash” ünvanını ve büyük ödülü kazanmak için 23 Mart’ta Uniq Hall Glassroom’da karşı karşıya gelecekler.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Doğu Demirkol

Ahlat Ağacı ve Ölümlü Dünya filmlerindeki başarılı performansı ve Güldür Güldür Show’daki stand up gösterisiyle ülkenin mizah gündemine oturan Doğu Demirkol, tek kişilik gösterisiyle sahnede yerini alıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

24 Mart 2019 Pazar
 • Sosyal Medya İçerik & Kriz Yönetimi Eğitimi

Sosyal Medya İçerik ve Kriz Yönetimi Eğitimi ile eğitmen eşliğinde içerik geliştirme fırsatı bulacaksınız, kurumlar ya da kendi markanız/blogunuz için nasıl içerik geliştirebileceğinizi, nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmiş olacaksınız. Aynı zamanda markanızın sosyal medyadaki itibarını sürdürebilir kılarak kriz yönetimi öncesi ve sonrasında aksiyon planı oluşturmayı öğreneceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İlber Ortaylı İle Kişisel Gelişim Zirvesi

Türkiye’nin önde gelen isimleri, eğlenceli, gerçekçi ve kışkırtıcı içerikleri, dolu dolu programı, oturumları ve sürprizleri 24 Mart’ta İstanbul Kişisel Gelişim Zirvesi’nde! Zirve’de 4 seminer oturumu ve 4 sertifika imkanını bulacak; enerjinizi yükseltecek sunumlar ile tam motivasyon sağlayacak ve sosyal sorumluluk ve sürpriz oturumlar ile eğitmenlerle tanışma fırsatı bulacaksınız.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

25 Mart 2019 Pazartesi
 • Future of Food

Gıdanın geleceğini Ferko Assembly ev sahipliğinde Future of Food serisiyle ele alıyor. İlk etkinlik 25 Mart Pazartesi akşamı gerçekleşecek. Etkinlikte değişen tüketici tercihleri, vejeteryan ve vegan ürünlerin ve restoranların yükselişi ve tarımın geleceğinde bizleri nelerin beklediği sorularına yanıt aranacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Sağlıklı Yaşamın Kişiye Özel Şifreleri: Genler ve Metabolizma

““Kişiye Özel Tıp” terimi modern tıbbın tüm bilim dalları ile tamamlayıcı tıp alanlarının, bütünsel yaklaşımla bireylere sunduğu ve teknolojik ilerlemeye paralel olarak farklılık ve gelişim göstermekte olan dinamik bir metodolojiyi tarif etmektedir.

Ortak yaklaşım kişiler arasındaki farklılığın temel nedeni olan genlerin tüm yaşam döngüsünde oynadığı rolle ilişkilidir. Yol haritası ise öncelikle genetik mirasın bilinmesi, sonrasında da, bireysel genetik farklılıklara göre kişisel özelliklerin, duyarlılıkların ve hastalık risklerinin saptanması; yaşam biçimi ve alışkanlıkların bu özelliklere göre yeniden tasarımı ile gerektiğinde sık tıbbi kontrol ve erken müdahale şeklindedir.”

Bu etkinlikte genetik miras ve güncel metabolik durumun bireysel önceliklere göre nasıl belirlenmesi gerektiği ele alınacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

26 Mart 2019 Salı
 • Kadın Yazılımcı Tanışma Toplantısı

Kadın yazılımcılar olarak yapmak istediğiniz şeyler varsa; deli planlar, çılgın fikirler… Üstüne gönüllü olarak da çalışmak istiyorsanız ve başka teknik işlerle uğraşan kadınlarla tanışmak istiyorsanız bu etkinliği kaçırmayın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

kale talsk

 • KaleTalks – Pelin Aydın – Wellness Gerçekleri ve Tuzakları

Farklı konularda ezber bozan, kendi alanlarında dönüşüm sağlamış vizyoner kişileri, kendi hayat hikâyelerini ve mesleki deneyimlerini paylaşmak üzere “KaleTalks” sohbet serisinde ağırlanıyor.

Kale Holding Levent Binasının ev sahipliği yaptığı ve kapıları tüm katılımcılara açık olan KaleTalks, baş döndürücü değişim sürecinde, ilham verici konuşmacıların katılımıyla interaktif bir paylaşım ve öğrenme platformu oluşturulmasını hedefliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

27 Mart 2019 Çarşamba
 • STK Yol Arkadaşım

Topluma farklı katkı sağlayan Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) bir araya geleceği etkinlikte Nar Eğitim STK’ların gelişim yolculuğuna destek olması hedefleniyor. Yarım gün düzenlenecek atölyede hem katılımcıların birbirini tanıması, hem de çalışan konuların paylaşımı ile güzel bir yolculuğun ilk adımlarının atılması bekleniyor. Konuşma konuları ise; Haydi Harekete Geç!” (Burak Erkan), “Kendinin Okuryazarı Ol!” (İpek Şahin), “ Dijitalleşen Dünyaya Ayak Uydur!” (Zeynep Şahin) ve “Etrafa Empati ile Bak!”( Aydın Büyükhelvacı) olarak belirlenmiş.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Göçebe ’19

Göçebe; Yıldız Teknik Üniversitesi Gezi ve Kampçılık (YTÜGEKA) tarafından düzenlenen, 27-28 Mart tarihinde günde 3 oturumla gezginlerin söyleşiler yapacağı, konferans bittikten sonra sizi yola çıkaracak, yola getirecek bir konferanstır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

28 Mart 2019 Perşembe
 • Pazarlama Sohbetleri: İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

5in1canpolat Tekstil Kurucu Ortakları Kabuhan Canpolat ve Elif Canset Canpolat, Melike Tatar Giyim’in Kurucusu Melike Tatar, Ticimax CEO’su Cenk Çiğdemli ile internetten nasıl para kazanılır, nasıl fırsatlar var, kendileri bugüne kadar neler yaptılar, nasıl başladılar, internet üzerinden ürün ve hizmetlerini satmak isteyenlere ne önerirler, gelecek dönemde neler olmasını bekliyorlar gibi konuların konuşulacağı bu etkinliği kaçırmayın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Modern bir iOS Uygulaması Nasıl Yapılır?

28 Mart Perşembe günü saat 19:30’da Plaza Cubes AND Binasında Seyfeddin Başsaraç, iOS dünyasına yabancı olanlara günümüzde bir iOS uygulamasının fikir aşamasından App Store’da yayınlanana kadar hangi süreçlerden geçtiğini örneklerle anlatacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

29 Mart 2019 Cuma

ıs gelıstırme

 • İş Geliştirme Seminer Serisi#5 I Fırsat ve Risk

İş Geliştirme Seminer Serisi’nde amaç bir işi ya da işini geliştirmek isteyen kişilerin kullanıcı müşterilerini keşfetmesinde destek sağlamak ve yardımcı olmaya çalışmaktır. Serinin 5. etkinliğinde konu “fırsat ve risk” olacak.

 Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Kadehten Mutfağa

“Şarabı alışagelmişin dışında, bir malzeme olarak yemek ve tatlıların içinde kullanmaya ne dersiniz? Yemeklerde şarabın nasıl kullanılacağına ve nelere dikkat etmek gerektiğine dair tüm püf noktaları keşfedebileceğiniz “Kadehten Mutfağa” workshop’ı Eataly Mutfak Atölyesi’nde sizleri bekliyor!”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Bir sonraki hafta yeni etkinliklerde görüşmek üzere, iyi hafta sonları 🙂

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir