İstanbul’da Bu Hafta (23-29 Nisan 2018)

23 Nisan-29 Nisan haftasında İstanbul’da gerçekleşecek olan ve ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik.

Bu listede yer almayan ama “mutlaka gidilmeli” dediğiniz  etkinlikler varsa bize yazın! Çok mutlu oluruz 🙂

Harika bir hafta olsun!

23 Nisan Pazartesi
 • Çocuklar Rengarenk Festivali

Çocuklar Rengarenk Festivali kapsamında saat 13.30 – 14.30 arasında İstanbul Lindy Hoppers ile Çocuklar İçin Dans Atölyesi’nde çocuklar Lindy Hop, Solo Jazz ve Charleston öğrenecek.  Saat 14.30 – 15.30 arasında yapılacak Sedat Girgin ile Çizim Atölyesi, Masa Tiyatrosu, Pöti ve Gökçe Gökçer’in maceraları atölyesinde kendilerini sanatla birçok farklı şekilde ifade edebilecek. Festival, saat 15.30’da çocuklara özel yapılacak Kil Atölyesi ile devam edecek.

Bomontiada Avlu’da ise 1920’ler New Orleans’ının blues, geleneksel caz ve gypsy swing müziklerinden oluşan repertuvarlarıyla Uninvited Jazz Band saat 15.00’da sahne alacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Screen shot 2018-04-23 at 09.42.57

 • İstanbul Oyuncak Müzesi 13. Yaş Günü ve 23 Nisan Kutlamaları

13. yaşına girecek olan İstanbul Oyuncak Müzesi  dopdolu 23 Nisan programı ile herkesi çocuk olmanın keyfini çıkarmaya davet ediyor. Program, Faber-Castell’in Yaratıcılık İstasyonu’nun kapılarını açması ile başlayacak. Bu istasyonda birbirinden renkli ve farklı malzeme ile karşılaşacak olan çocuklar özgürce yaratmanın keyfini çıkartacaklar. Sonrasında, müze ziyaretçileri yıllardır küçük, büyük herkesi kahkahalarla güldüren, Açıkgöz Kukla Tiyatrosu’nun sunduğu ‘İbiş ve Arkadaşlarının Maceraları’ adlı oyunu müzenin Kış Bahçesi’nde izleyebilecekler. Kutlamalar, Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestra ve  Korosu’nun 23 Nisan’a özel konserinin coşkusuyla son bulacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • TEDx İstanbul

TEDxIstanbul, tüm dostlarını ‘’Gidilmeyen Yol’’ teması etrafında 23 Nisan’da bir araya gelmeye çağırıyor!
Konuşmacılarla birebir sohbet etme imkanı bulacağınız konferans 2 seanstan oluşacak ve birbirinden iddialı konuşmacılar yine zihinleri açıp, ilham verecek. Konuşmacılar: Aslı Şafak, Ahu Kahraman Yıldırım, Ali Koç, Ayta Sözeri, Bager Akbay, Masal Asya Akbay, Cemal Gülas, Emin Çapa, Neslihan Demir, Sattas, Sezer Ortadağ, Ussal Şahbaz.

Ayrıntılı bilgi ve bileti temini için

24 Nisan Salı
 • Digitalzone Meetups: SEO & Dijital Pazarlama Eğitimleri

Digitalzone Meetups, SEO ve dijital pazarlama konusuna ilgi duyan katılımcıları bir araya getiriyor. Sektörün gelişimine katkı sağlamak için SEO ve dijital pazarlama danışmanlığı alanında hizmet sağlayan Zeo’nun İstanbul ofisi tarafından düzenlenen etkinlik; katılımcılarına hem çevre, hem de kişisel gelişim vaat ediyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • PMI Profesyonel Gelişim Nisan Ayı Aktivitesi – (Proje Ekiplerini Nasıl Motive Ederim?)

Hayatımızın her alanında projeler var. Evliliğinizi planlamaktan tutun da, kurumunuzda bir fikri hayata geçirmeye çalışmak, çocuğunuza doğum günü partisi düzenlemek ya da bir ekibi yönetmeye çalışmak… Her biri işin bir tarafından tutmasına ihtiyaç duyduğumuz insanlarla dolu. Hiç birini tek başımıza yapamıyoruz.  Etkinlikte; “Sizinle birlikte hareket etmesini istediğiniz kişileri nasıl motive edeceksiniz?, “Hedefe koşarken kararlılık ve sorumluluk bilinciyle nasıl yanınızda tutacaksınız?” sorularına cevap bulacaksınız.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

25 Nisan Çarşamba
 • Fikir Geliştirme Atölyesi

Paylaşılan fikirler üzerinde grup çalışması ile geribildirim alma, yeni fikirleri duyma ve katkı sağlama imkanı bulacağınız bu atölyede,  etkinlik katılımcıları ile tanışma ve fikir alışverişinde bulunma imkanı da bulacaksınız. Etkinlikteki ön çalışma sonrasında sunum yapan girişimci adayları ile birebir çalışma yapılacak ve bu adaylara, fikirlerinin sınai mülkiye hakkı başvurusu ile korunması ve ticarileşebilmesi amacıyla mentorler ile çalışma yapabilme imkanı da sunulacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Women.Digital’s Growth Hacking Meetup: Digital Marketing for Startups

Türkiye’den başlayan ve dünya çapında büyüyen bir kadın iletişim ağı olma hayaliyle kurulan Women.Digital’in üçüncü etkinliği “Growth Hacking Meetup: Digital Marketing for Startups” bu sefer başarılı kadın girişimcileri bir araya getiriyor. Kendi girişimini kurmuş ve dijital pazarlama alanında gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilham veren 4 başarılı kadın konuğun yer alacağı etkinlik, panel formatında gerçekleşecek ve konuklar başarı hikayelerini paylaşacak. Soru & Cevap oturumu ile devam edecek etkinlikte keyifli bir sohbet ve networking ortamı da oluşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Screen shot 2018-04-23 at 09.46.21

26 Nisan Perşembe
 • İhtiyaçlarımın Diliyle İletişim

İhtiyaçlarımız, dünyayla bağlantımızı sağlayan içimizdeki hayat kaynağımızdır. Tüm davranışlarımızın ardındaki motivasyon, karşıladığımız ya da karşılayamadığımız ihtiyaçlarımızdır. Marshall Rosenberg’in dediği gibi, yaşadığımız her şiddetli iletişim karşılanamayan ihtiyaçlarımızın trajik bir ifadesidir.

Bu atölyede ihtiyaçların yaşayan enerjisiyle bağlantı kurmayı ve böylece ihtiyaçlarınızı karşılamak için gereken canlılığı bedeninizde hissetmeyi deneyimleyeceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Mehmet Altuğ Ersoy ile Felsefeye Giriş Atölyesi (7 hafta)

Bu atölye çalışmasında, felsefe öncesi düşünmeden başlayarak düşüncenin evrimi ele alınacak. Ardından felsefenin doğuşu ve ne olduğu tartışılacak, takiben tarihsel akış içinde yüzyılların düşünsel gelişiminin üzerinden geçilecek. Bu temel yapıyı oturttuktan sonra felsefenin sorun ettiği kavramlar tartışılıp, kavramaya çalışılacak. Son iki haftada ise, felsefenin en çok ilgi çeken alanlarından olan “siyaset felsefesi” ve “zihin felsefesi” konusu olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

27 Nisan Cuma
 • Sürdürülebilirlik Atölyesi

Etkinlikte; “Sürdürülebilirlik nedir?, Sürdürülebilirlik çalışmalarına nasıl başlanır ?, Sürdürülebilirlik raporlaması nedir?, Raporlama sürecine nasıl geçilir?,  Sürdürülebilirlik çalışmalarının şirketinize faydaları ve bu süreçte yaşanabilecek zorluklar nelerdir?” sorularına cevap bulabilecek ve “Türkiyeden ve dünyadan örnekler. Bu alandaki en son çalışmalar/girişimler, raporlama alanındaki son gelişmeler” konularında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • BIG | factory – Emek Kurtuluş ile Temel Yoga Dersi

Vinyasa yoga uzmanlık eğitiminin ardından YogaŞala mentorluk eğitimini tamamlayan Emek Kurtuluş ile her seviyeye uygun eğlenceli bir yoga dersi sizi bekliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Screen shot 2018-04-23 at 09.20.13

28 Nisan Cumartesi
 • Kişisel Marka , Web, WordPress ve Sosyal Medya Eğitimi

Katılımcılar bu eğitimde; kurumsal/akademik kariyer ya da kişisel (girişimci) kariyer yolu çizmeyi, kişisel içerik ve kişisel marka oluşturmanın temel unsurlarını öğrenecekler. Ayrıca kişisel web sitesi tasarımlarını ve kurulumunu pratik olarak deneme fırsatı bulacaklar ve kendiler için uygun olan sosyal medya hesaplarının yönetimi konusunda bilgi sahibi olacaklar.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İşin Ehli #5: Batık Markalardan Dünya Markaları Yaratmak

“İşin Ehli #5″in bu haftaki konuğu; İngiltere’de tekstil alanındaki dev mağazalar zinciri Select’in ve Türkiye’de internet devi Markafoni’nin yönetim kurulu başkanı Cafer Mahiroğlu. Binlerce kişiye istihdam sağlayan Cafer Mahiroğlu; batmak üzere olan firmaları satın alıp, uyguladığı yenilikçi ve kârlılık stratejileriyle yeniden ayağa kaldırmanın ve pazardaki yerini çok daha güçlü bir konuma getirmenin hikâyelerini katılımcılarla paylaşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

29 Nisan Pazar
 • 101 İstanbul Lezzeti

101 İstanbul Lezzeti Festivali, altıncı yılında yine şehrin en güzel lezzetlerini, en nitelikli restoranlarını, en becerikli şeflerini, belki de İstanbul’un en güzel mekanı olan Esma Sultan Yalısı’nda bir araya getiriyor. Bu çok özel İstanbul etkinliği, tüm gün müzik ve eğlencelerle sürecek ve her zamanki gibi geleneksel gece partisi ile sonlanacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

101 istanbul lezzet

 • Bolluk ve Kariyer Rezonansı

Her birimiz 5-6 yaşlarından itibaren bu Dünya’da saygın ve sağlam bir konum elde edebilmek ve olabildiğince konforlu yaşayabilmek adına önce uzun bir eğitim sürecinden geçiyor, akabinde ise yıllar içerisinde elde ettiğimiz donanımımızı bu hayatı temin edeceğini düşündüğümüz bir kariyere yönlendiriyoruz.

Hayatınızın en verimli dönemini, hayatınızın geri kalan kısmını rahat geçirmek için harcarken, hayatın daha kolay olması gerektiği izlenimine mi kapılıyorsunuz? Yoksa siz de yorgunluğunu keyifli bir şekilde giderebilmek için daha fazla yorulan ve bu döngüden bir türlü kurtulamayanlardan mısınız? O zaman bu atölyeyi kaçırmayın…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

***

Haftaya görüşmek üzere… 😉

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir