İstanbul’da Bu Hafta (24- 30 Kasım 2018)

Bizim ilgimizi çeken, 24- 30 Kasım haftasındaki İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

24 Kasım 2018 – Cumartesi

Bugünlere gelmemizde çok büyük emeği  olan sevgili öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimizle kutlarız 🙂

 • Sosyal Medya İçerik Atölyesi

Markanız için internet pazarlamasının en önemli araçlarından biri olan Sosyal Medya, Sosyal Medya İçerik Atölyesi programı ile size kullanım alanları, zengin içeriği ve geri dönüşüm sonuçlarını içeren detayları ile sektörün en etkili isimleri tarafından aktarılacak.

Şirketlerde veya ajanslarda Sosyal Medya yöneticisi / uzmanı olarak yer almak, bu konuda hizmet veren ajanslarda çalışmak, kariyerinizi bu yönde devam ettirmek istiyorsanız bu program tam size göre!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Ekran Resmi 2018-11-24 00.30.10

 • İstanbul Zihin Günleri 

İstanbul Zihin Günleri bilim ve sanat dünyası ile meditasyon ve yoga dünyasını bir araya getirerek katılımcılara zengin bir düşünsel ortam ve zihinsel dönüşüm için bir olanak yaratıyor. “Zihin nedir?”, “Zihni iyi kullanarak gerginlikle baş edebilmek mümkün müdür?”, “İnsan zihni nasıl çalışır?”, “ Zihin farklı çalışma alanlarında, farklı durumlarda farklı mı çalışır?”, “Zihni geliştirmenin yolları var mıdır?” gibi sıkça sorulan sorulara yanıt aranacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

25 Kasım 2018 – Pazar
 • Sertifikalı Robotik ve Kodlama Eğitmen Eğitimi

Robotik eğitimlerin başlangıç noktasında eğitmenlerimize algoritmik düşünce eğitimleri, scratch ile ikon temalı kodlama, mBot ile robotik kodlama, appinventor ile mobil uygulama geliştirme, Lego education; Wedo ve Mindstorms Ev3 ile robotik kodlama ve tasarım mühendisliği eğitimleri, Tinkercad ile 3D tasarım ve 3D yazıcı atölyesi, Arduino ile elektroniğe giriş ve programlama eğitimleri ile ilgili 60 saatlik eğitmen eğitimi programı gerçekleştirilecektir. her branştan öğretmen veya Robotik ve Kodlama eğitimi vermek isteyenler bu eğitim tam sizlere göre!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Dali’nin Kadınları

Marilyn Monroe, Virginia Woolf, Edith Piaf ve Frida Kahlo aynı anda sahnede. Dali’nin Kadınları her biri ayrı renk olan efsaneleri bir araya getiriyor. Çarpıcı ve değişik bir üslup ile sahneye aktarılacak olan ve absürt komedi olarak nitelendirilen, aynı zamanda müzikal, trajedi ve gerilim unsurlarının da olduğu oyunda izleyiciler, olağandışı bir yüzleşmeye tanık olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

26 Kasım 2018 – Pazartesi
 • Bir Fikri Ürünleştirmek

Bulduysan.com adlı girişimi ile kaybedilen değerli eşyaları bulan ve eşya sahibini buluşturan bir servis hazırlayan Alper Seyrek. Fikrin nasıl hayata ürün olarak dönüştürdüğünü katılımcılarla paylaşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • EKS Mutfak Akademisi > Asian Noodle

Asian Noodle workshop’u, EKS Mutfak Akademisi’nde katılımcılarını bekliyor. Asya mutfağını sevenler bu etkinlikte, “Mısırlı Tavuk Çorbası”, ”Güneşte Kurutulmuş Domates ve Karidesli Noodle” ve “Tavuk Chow Mein” hazırlayacaklar.  

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

27 Kasım 2018 – Salı
 • Hepsi Seninle İlgili / Kullanıcı Deneyimi

“Hepsi Seninle İlgili” Programı insiyatiflerini hayata geçirmek isteyen her seviyedeki girişimciye ve ekiplerine yönelik hazırlandı. Girişimlerin öz kontrolünü sağlarken sonrasında da kısa vadede ihtiyacınız olan ve orta vadede eksikliğini hissedeceğiniz konulardaki bilgi ve farkındalığın yükseltilmesi hedeflendi.

“Hepsi Seninle İlgili / Kullanıcı Deneyimi” Programı ise standart, erişebileceğiniz klişe bilgilerden uzak ve sözel bir eğitimden çok öte, algılama ve çözümleme konularındaki vizyonları geliştirecek ve hemen kullanmaya başlanacak yaklaşım ve yöntemleri katılımcılara sunacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Digitalzone Meetups: Dijital Pazarlama Eğitimleri

Digitalzone Meetups, dijital pazarlama alanına ilgi duyan katılımcıları ücretsiz etkinliklerde bir araya getirmeye devam ediyor. Kasım ayındaki etkinliğin ilk oturumunda Zeo Agency’de data analisti olarak görev alan Utku Demirhan “Otomatik Teklif Stratejileri” konulu sunumuyla katılımcılarla birlikte olacak.

İki farklı oturumun gerçekleşeceği etkinliğin ikinci oturumunda ise Hangikredi.com’un Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Oral “Veriye Dayalı İlişkilendirme ile Daha Akıllı Pazarlama Planlaması” başlıklı sunumuyla katılacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

28 Kasım 2018 – Çarşamba
 • Irmak Zileli ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

Her yazarın kendi yordamı var ve yazmak isteyen herkes bu yordamı kendisi oluşturur. Başka yazarların deneyimleri bu süreçte her zaman “doğruyu” işaret etmez. Ama her deneyim yanılgılarıyla da birlikte anlamlıdır. Bu anlayıştan hareketle oluşturulan Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nde katılımcıların da yol, yordam üzerine düşünmek, tartışmak, sorular üretmesi bekleniyor. Atölye boyunca yazmanın yol ve yöntemleri, anlatım biçimleri, dilin kullanımı, karakter inşası, kurgu tekniği üzerine konuşulacak; okuma deneyimleri paylaşılacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Fotoğraf ve Edebiyat Sohbetleri – Zülfü Livaneli

Lütfi Özgünaydın ile Fotoğraf ve Edebiyat Sohbetleri Yapı Kredi Kültür Sanat’ta başlıyor. Edebiyat dolu yaşamları fotoğraflar eşliğinde sergileyen sohbetlerin ilk konuğu ise Zülfü Livaneli olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

29 Kasım 2018 – Perşembe

ofkemle sohbet

 • Öfkemle Sohbet

“Tüm duygular gibi ÖFKE de çok hayati bir işlevi yerine getirmek için vardır. Barış ve huzur için iki ana ön koşul, kişisel sınırlarımı tanımak ve sınırlarıma girildiğinde öz-savunma yapabilmektir. ÖFKEM, işte tam da bu koşullar yerine gelmediğinde karşılanmayan ihtiyaçlarımdan bana mesajlar taşır.”

Siz de ÖFKE’nize, “Korunması, onarılması gereken şey nedir?” diye sormak  ve sesini can kulağıyla dinlemek isterseniz bu etkinliği kaçırmayın…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için      

 • Kriz Zamanında Yaratıcılığın Gücüyle Fırsatlar Yaratmak – Mindscapes

Mindscapes Brand Talks ortaklığındaki ilk eğitimde markaların ve ajansların kriz zamanlarında nasıl yaratıcı düşünce ile fırsatlar yaratabileceği anlatılacak.

Program; reklam kampanyaları, pazarlama fikirleri ve sorunlu / zorlayıcı / kriz durumlarında son derece etkili olduğu kanıtlanmış iletişim stratejileri hakkında düzinelerce vaka çalışması içeriyor. Bunun dışında program; katılımcıları farklı düşünme biçimleriyle tanıştırıyor, yaratıcı potansiyellerini geliştirmeleri ve daha etkili fikirler ve kampanyalar oluşturma konusunda onlara ilham veriyor. Ayrıca markanın ve / veya piyasanın kriz / sorunlu durumlarıyla başa çıkmaları için etkili düşünme araçları sağlıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

30 Kasım 2018 – Cuma
 • İstanbul Marketing Summit

30 Kasım Cuma Günü Zorlu PSM Platinum Sahnesi’nde gerçekleşecek olan İstanbul Marketing Summit’te alanında lider markaların üst düzey pazarlama yöneticileri dinleyicilerle buluşacak.

Etkinlikte dijitalde liderlik, deneyimsel pazarlamanın önemi, kısıtlı pazarlarda yaratıcı olmak, hızlı tüketimde çok tüketilen olmak gibi farklı seanslar yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Girişimcilik ve İnovasyon Günleri’18

2 yıldır düzenlenen Girişimcilik ve İnovasyon temalı etkinlik, bu yıl da Girişimcilik ve İnovasyon Günleri’18 adı altında Galatasaray Üniversitesi Girişimcilik Kulübü ve Mühendislik Kulübü iş birliği ile gerçekleşecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

****

Haftaya yepyeni etkinlik haberleriyle görüşmek üzere…

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir