İstanbul’da Bu Hafta (26 Mart-1 Nisan 2018)

Her hafta onlarca etkinlik gerçekleşiyor İstanbul’da. Sadece kültür sanat alanında değil, kişisel gelişim, girişimcilik ve daha bir çok farklı ilgi alanlarında da şehrin dört bir yanında etkinlikler yapılıyor. Biz ekip olarak zaten bakıyoruz o hafta  İstanbul’da neler oluyor diye 🙂 Bu haftadan başlayarak seçtiklerimizi sizlerle de paylaşalım  diye düşündük. Hem belli mi olur, belki bazılarında buluşur sohbet ederiz 🙂

Ve karşınızda Plazadan Dünyaya seçkisiyle 26 Mart- 1 Nisan 2018 haftası etkinlikleri! 🙂

26 Mart 2018 Pazartesi
 • INNOVIE İnovasyon ve Girişimcilik Zirvesi; Galatasaray Üniversitesi

Girişimci Akademi’17 rüzgarı ile Kasım 2017’de 400’den fazla başvuruya ulaşan Galatasaray Üniversitesi Girişimcilik Kulübü bu defa 26-27 Mart 2018 tarihlerinde dev bir etkinliğe  sahipliği yapıyor : “INNOVIE İnovasyon ve Girişimcilik Zirvesi”

 • Kariyer Sohbetleri; Workinton Levent 199

İş dünyasının beklentilerini konuşurken, doğru kariyer planlaması hakkında bilgi vermeyi ve farklı, yol gösterici kariyer hikayelerini katılımcılarla buluşturmayı arzuluyan Workinton, samimi bir paylaşım ortamı ve kariyerine olumlu yansıyacak arkadaşlıklar edinmek isteyenleri bekliyor. Mart ayında, Dijital Sektörde Kariyer ile alakalı zihin açıcı ve ilham verici bir sohbet olacak.

27 Mart 2018 Salı
 • HUB 101: Pleasure; Impact Hub Istanbul

Kadın dergilerinde ele alınan noktalardan, telefonlarımıza gelen azdırıcı sprey mesajlarının domine ettiği dünyamızda noktaların ve kremlerin kölesi olmadan bedenimizin, zihnimizin ve kültürümüzün haz sistemini anlamak ve olabilecek en optimum şekilde bu sistemden faydalanmak isteyenleri, Impact Hub İstanbul, Haz 101’e bekliyor!

haz 101

 • Takım > Fikir (GH Kadıköy) IDEA Kadıköy

İyi bir takım iyi bir fikirden daha önemlidir. İyi bir takım kurmak girişim sürecindeki en zor işlerden biridir. İyi bir takım nasıl kurulur, nereden bulunur, nelere dikkat edilmelidir, hangi hatalar engellenebilir, kurulduktan sonra takım ruhu nasıl oluşturulur, takımın sürdürülebilir olması için nelere dikkat etmek gerekir konuşulacağı seminer, Girişim Hareketi tarafından organize ediliyor.

PD Notu:  Dünya Tiyatrolar Günü olan 27 Mart’ı bir tiyatro oyunuyla da taçlandırabilirsiniz 😉

28 Mart 2018 Çarşamba
 • 5.BinYaprak Buluşmaları; StartersHUB

BinYaprak Buluşmaları’nın beşincisi 28 Mart’ta StartersHUB’da gerçekleşiyor. Eray Yüksek ile “Geleceğin Meslekleri”ni konuşulacağı canlı yayının ardından, Altın Mimir ile “Kadının Hak Arama Rehberi” konuşulacak. Üçüncü ve son konuk ise sürpriz 🙂

 • Kişisel Markalaşma; Psikohelp 

Kişisel marka, kişinin sahip olduğu bilgi, deneyim ve yetenek gibi öne getirilmiş özelliklerin kullanılması aktardığı mesajların diğer insanlarda yarattığı olumlu ya olumsuz etkidir. Bu etkinlikte, Kişisel Markalaşmaya dair merak ettiklerinizin cevabını alacaksanız.

kişsel markalaşma

29 Mart 2018 Perşembe
 • Özgüven & Özşefkat & ÖzsevgiOdtümist / İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği

Kendimize doğru yaptığımız yolculukta en derinlere inildiğinde çoğunlukla gelinilen noktalar özdeğer, özsevgi ve özgüven ihtiyaçları oluyor. Kendini sevme, değerli bulma ve kendine güven hallerinde farkındalık, öğrenme ve gelişme yaşamak için bu çembere davetlisiniz!

 • Girişiminizi AB’de Kurun Sınırsız Oturma ve Çalışma İzni Kazanın; Co-working Space

“Dünya vatandaşı olmak ne demek?”, “Bir 3. dünya ülkesi ile gelişmiş bir ülkede yaşamanın farkları nelerdir?” konuları üzerine yoğunlaşacak. Avrupa’da yaşama, çalışma ve sınırsız süre ile ikamet etmek hakkını en kısa kolay ve ucuz yoldan kazanma yolları üzerine konuşulacak. (Cumartesi günü aynı eğitim tekrarlanacaktır).

30 Mart 2018 Cuma
 • 3S Simurg Söyleşi Saati- Kariyerime Giden PatikaDome İstanbul

3S söyleşilerinde, Yapı Kredi Avrupa Bölge Müdürü Gaye Çağlayan konuk oluyor. Konuk konuşmacı, genel olarak geçmişte yaptıklarından, yapıyor olduklarından ve birtakım anlatılardan bahsedecek.

 •  Bilinçaltını Tanımak İçin Elini Çamura Bulamaya Hazır Mısın?; Joint İdea Arnavutköy

Dervish Consulting’in kurucusu Yeşim Dervişoğlu ve ekibinden Akgün Yılmaz, bilinçaltımızda neler olduğunu keşfetmek, değişimi sanat gibi yönetmek ve hatta değişimi yaratmak için özel bir çalışmada buluşuyor.

31 Mart 2018 Cumartesi
 • Erhan Ali Yılmaz’dan Mindfulness 101 Eğitimi; Fairmont Quasar Hotel

“Uluslararası konuşmacı ve yaratıcı yönetmen Erhan Ali Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu, açıldığı günden itibaren farklı şehirlerde binlerce kişiye ulaşan, bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış verilere dayanan, beynimizi yeniden yapılandırmayı öğrendiğimiz zihinsel fitness programı “Mindfulness 101”, Fairmont Quasar Hotel’de sizlerle buluşuyor.

 • Devlet Destekleri Uygulamalı EğitimiMövenpick Hotel Istanbul Golden Horn

Ekonomi Bakanlığı Teşvikleri – KOSGEB Uygulamalı Eğitimi. İhracatı Geliştirme Merkezi Uzmanları tarafından, Eğitimimizin amacı hiç bir danışmana ihtiyaç olmadan formları nasıl hazırlandığı, evraklardaki dikkat edilmesi gereken konularla ilgili uygulama ve formları hazırlama eğitimidir.

 • Yalın Girişim Eğitimi; Eofis

İş fikri olan ancak nereden nasıl başlayacağını bilmeyen, iş fikrini test etmemiş ya da fikrini pivot etmek isteyen girişimcilerin; Yalın Girişim Eğitiminde, MVP (kullanılabilir en yalın ürün/hizmet) ve iş modellerini çıkartmalarını, test etmelerini ve pivot etmelerini sağlamaktır.

 • Frankenstein; Zorlu PSM- Drama Sahnesi

Mary Shelley’in romanından Nick Dear tarafından uyarlanan dünya sinemasının kült filmleri arasında gösterilen Frankenstein Şakir Gürzumar yönetimininde  Çolpan İlhan – Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahneleniyor. Londra National Theatre’da 5 sezondur kapalı gişe olarak sahnelendikten sonra Türkiye’de ilk kez seyirci ile buluşan oyun yeni sezonu açıyor.

01 Nisan 2018 Pazar
 • Leonardo Da Vinci Expo: İstanbul’da; Uniq Müze

Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak oluşturulan 100 icadını; en ünlü tablolarının röprodüksiyonlarını; el yazması ve çizimlerinin eşsiz kopyalarının da dahil olduğu 200’e yakın eserle birlikte aynı dönemde yaşamış Michelange, Rafaello ve Albrecht Dürer orijinal gravürlerini sanatseverlerle buluşturacak olan ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisini, UNIQ Müze’de 7 Nisan 2018’e kadar ziyaret edebilirsiniz.

Davinci-web-slider-600x434

 • Rüzgarda Portre; Masterpiece Galata Heykel 

“Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde sonunda kendinizi bile şaşırtacak heykeller yapacaksınız. Heykel sanatına ilişkin deneyim sahibi olmanıza gerek yok, hatta daha önce hiç heykel yapmamışsanız çok daha keyifli. Masterpiece bir kurs değil, kil ve formlar ile dolu geçireceğiniz bir keyif seansı. Heykeltıraşlarımızın adım adım yönlendirmeleri ile sonunda evinize, ofisinize götürebileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait bir heykeliniz olacak.

 • Koçluk Yaklaşımıyla Ebeveynlik Atölyesi; kids nook

Koçluk Oyunları, çocuk ve oyunu oynatan arasında (anne-baba, öğretmen, koç) aynı anda ortak bir dil ve duygu oluşturarak çocuğun okula, hayata, sınavlara, çevresine hazırlanmasında gelişme ve ilerleme sağlar.

 • Kağıttan İşler – Quiling Atölyesi; Zorlu PSM Atölye

Çocukların büyükler tarafından tanımlanmaya ihtiyaç duymayan, özgürce kendilerini anlatabilecek bireyler oldukları, büyüklerin kocaman dünyasında kendilerine yer açabilecekleri, hiç tanımadıkları insanlara seslerini sanat yoluyla duyurabilecekleri gerçeğini çocuklara yaşatırken bir taraftan da deneyimlemeyi hedefliyor. Kâğıt, çocuklar için yaratıcıklarını ortaya koyabilecekleri temel malzemelerden bir tanesi. Bu atölyede katılımcılar, quilling (kâğıt kıvırma yöntemi) hazır kesilmiş renkli kâğıtlar ve kıvırma aletleri ile yuvarlak, oval parçalar oluşturacaklar.

Keyifli haftalar 🙂

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

İstanbul’da Bu Hafta (26 Mart-1 Nisan 2018)“ için 2 yorum yapılmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir