İstanbul’da Bu Hafta (29 Aralık 2018 – 5 Ocak 2019)

Bizim ilgimizi çeken, 29 Aralık – 5 Ocak haftasında İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Yeni yılın ilk haftasını mutlu geçirmeniz dileğiyle…

29 Aralık 2018 – Cumartesi
 • Levent Kurumlu ile Kült Filmler / Brief Encounter (David Lean)

Levent Kurumlu ile kült filmler okuma atölyesini kaçırmayın…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Ars Nova ve Evrencan Gündüz

Ars Nova yeni yıla sayılı günler kala tüm sevgisi, iyi dilekleri ve niyeti ile şarkılar söyleyeceği sürprizlerle dolu 29 aralık akşamında başarılı müzisyen Evrencan Gündüz’ü ağırlamaya hazırlanıyor. Her dinden, her dilden ve her türden eser seslendiren koro kendi repertuvarının yanı sıra Evrencan Gündüz’e ait şarkılara da bu konserde yer verecek. Konserin tüm gelirleri Ars Nova’ya ait olan “Sevgi Her Şeydir” projesi dahilinde köy okullarına destek olmak için kullanılacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

1D924CEF-353C-408F-BD2F-478F8BDCC753

30 Aralık 2018 – Pazar
 • Geleneksel Yılbaşı Pastası

Geleneksel Yılbaşı Pastası workshop etkinliği Eataly Mutfak Atölyesi’nde gerçekleşecek. Yeni yıl yemeğinde sevdiklerine harika bir pasta yapmak isteyenler kaçırmasın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

 • Kundalini 101

Yaşamın yorgunluğunu atmak ve daha sağlıklı olmak isteyenler Kundalini 101 atölyesinde buluşuyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

31 Aralık 2018 – Pazartesi
 • Dorock XL Yılbaşı Partisi
Yılın son gecesini, yılın en eğlenceli gecesi ilan etmek isteyen herkes 31 Aralık akşamı Dorock XL Kadıköy ve Dorock XL Beşiktaş’ta eş zamanlı gerçekleşecek maskeli yılbaşında buluşuyor.
 • Erol Evgin – Gündoğarken Yılbaşı Konseri

Unutulmaz şarkıları ve konserleri ile geçmişten bugüne sevenlerinin gönlünde taht kuran Erol Evgin; anılar, şakalar ve şarkıların kucaklaşacağı özel bir repertuvar ile 31 Aralık 2018 Pazartesi akşamı sevenlerine unutulmaz bir yılbaşı gecesi yaşatacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

6CD92E13-4CA5-4BCD-98D9-FACA25A0CB63

 2 Ocak 2019 – Salı
 • Chromas Yeni Yıl Konseri

Chromas 2019’a yeni yıl konseriyle merhaba diyor! Farklı müzik türlerinin a capella yorumlayan Chromas, dinleyicilerde yer etmiş eserlerin yanında Türkiye prömiyerlerini yapacağı bir çok eseri de seslendirecek. Çok sesli müziğin en canlı ve renkli ekibi Chromas, 2 Ocak’ta Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

 • MSA – Mutfakta 8 Hafta

Bıçak. Makarna. Sos. Çorba. Risotto. Et. Balık. Tavuk. Patates. Pilav. Noodle. Bugüne kadar mutfağa dair duyduğunuz, gördüğünüz, tattığınız her şeyi yapmayı öğreneceğiniz 8 haftalık bir eğitime davetlisiniz. “Mutfakta 8 Hafta”da temel mutfak tekniklerini profesyonellerden öğrenecek, kendinizi bu teknikleri çeşitli yemekler üzerinde uygularken bulacaksınız. Kapsamlı bir mutfak eğitimi görmek isteyenler için ideal olan bu eğitimde, hem pratiğinizi hem de tekniğinizi geliştirerek kendi evinizin şefi olarak mutfağınıza döneceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

3 Ocak 2019 – Çarşamba
 • Kadınlar Yaşasın Diye

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun 2010 yılından beri kadınların yaşam hakları için verdiği mücadeleye destek olmak isteyenler, 3 Ocak Perşembe Günü saat 21.00’de Kadıköy Sahne’ de gerçekleşecek bu  akustik konseri kaçırmasın!

Can Güngör, Deniz Tekin, Kalben, Melis Danişmend, Nilipek, Özge Fışkın ve Pinhani şarkılarını o gece “Kadınlar Yaşasın” diye söyleyecekler. Aldığınız her bilet ile; kadınlar için başta yaşam hakkı olmak üzere her türlü hak ihlaline karşı Türkiye’nin dört bir yanında çalışma yürüten Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun mücadelesine destek olacaksınız.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

939B756B-85D5-4921-9E59-ED2934B23A76

4 Ocak 2019 – Perşembe
 • Pera Müzesi Öğrenme Programları – Makrome Atölyesi

“Parajanov – Sarkis ile” sergisi kapsamında sanatının bir başka yüzüne, kolaj ve desenlerine dikkat çeken ünlü yönetmen Sergey Parajanov’un film dekorlarının ve estetik anlayışını makrome tekniğiyle yorumlayabileceğiniz bu atölye yeni yılın ilk günlerine renk katacak…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Zuhal Olcay – Moda Kayıkhane

Yeni yılın ilk cumasında Zuhal Olcay’ın sesiyle kulaklarınızın pası silinsin…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

5 Ocak 2019 – Cuma
 • Online Koçluk Eğitimi Tanışma Toplantısı

“Koçluk geleceğin mesleği. Koçluk hepimizin merak ettiği ancak çoğumuzun mesafeli olduğu, günümüz toplumunda çok ihtiyaç duyulan, gelecekte daha da ihtiyaç duyulacak olan eşsiz bir meslektir. Kişisel Gelişim Online olarak biz, insanımızın tepkili olduğu iki konuyu birleştirdik. Koçluk ve online eğitim. Biz dokunsal bir milletiz. Marketten ekmeği bile alırken, dokunmadan alanımız neredeyse yoktur. Dokunmadan alınacak bir eğitimin, bayat olacağı, yeterli olmayacağı, işlevinin olmayacağı gibi onlarca önyargıya sahibiz.

Koçluğun başarısının sırrı, yargısız dinlemek, akıl vermemek ve yönlendirmeden, kişinin çözümleri bulmasından geçer. Amacımız, online eğitim ile uzun süreli eğitimlerin ne kadar kolay verilebildiğini daha fazla kişiye ulaştırmak. Online eğitim ya da Koçluk hakkında, bildiklerini söylemek, bilmediklerini sormak yada izleyici olmak için Bu online toplantıya mutlaka bekliyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

DD25F640-A1B3-4E8C-8670-A726623FD587

 • İstanbul’un Mitolojisi -Mitler, Rivayetler, Söylenceler, Öyküler…

Kuruluş mitleri önemli kentlerin olmazsa olmazlarındandır. Ama söz konusu İstanbul olunca mitler sadece kuruluşla sınırlı kalmaz. İstanbul’u kuranlardan, onu ihya edenlere, hatta fethedenlere kadar ona dokunan herkes, ona dair mitler, söylenceler, öyküler üretmişler. Kimi zaman gerçek olaylar mite dönüşmüş, kimi zamansa mitler gerçek olaylara. Geriye ise dinlemeye doyamadığımız şahane hikayeler kalmış.

Mitleri kentin tarihsel gerçekleriyle ilişkilendirerek masal tadında anlatan “Efsane İstanbul” kitabının yazarı Ömer Kokal’dan İstanbul’un Mitolojisi’ni dinleyeceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için 

********

Haftaya yeni etkinlik haberleriyle görüşmek üzere…

 

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir