İstanbul’da Bu Hafta (29 Eylül- 5 Ekim 2018)

29 Eylül- 5 Ekim haftasında, bizim ilgimizi çeken İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

29 Eylül 2018 – Cumartesi

Ekran Resmi 2018-09-29 13.12.47

 • HappyFest- Oyun ve Oyuncak Festivali

Happyfest-Oyun ve Oyuncak Festivali sosyal medya ve interaktif ortamlarda faaliyet gösteren, insanlara doğal, sağlıklı ve kaliteli ürün satma prensibiyle yola çıkan 135 firmayı bir araya getirerek bir sinerji oluşturmalarını sağlamak amacındadır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Kolektif Aile Bilinci Atölyesi

Hayatınızda yolunda gitmeyen alanları dengeleme, düzeltme, yeni olana yer açma farkındalığı kazanmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanan “Kolektif Aile Bilinci Atölyesi”, kendinizi daha iyi anlamanıza, aile öykünüzde neden–sonuç ilişkileri kurabilmenize, genetik aktarımla gelen hayat karmalarını araştırmanıza rehberlik eder.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Ceylan Ertem Konseri

Türkiye’nin doğusunda, Gaziantep’ de kaydettiği son albümü ‘Yine de Amin’i şubat ayında gün yüzüne çıkaran şarkıcı ve şarkı yazarı, yurt içi ve yurt dışı konserlerine durmaksızın devam ediyor. Ceylan Ertem, 29 Eylül’de IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

30 Eylül 2018 – Pazar
 • Kaygan Zeminde İlerlemek

“Her geçen gün Dünya biraz daha belirsiz, karmaşık ve öngörülemez hale geliyor. Normlarımız, tanımlarımız, önceliklerimiz ve yol haritalarımız sürekli değişiyor. Peki biz bu dünyada, sürükleniyor muyuz yoksa bilerek ve seçerek mi rotamızı oluşturuyoruz?
Bu atölye çalışmasında, V.U.C.A. diye tanımlanan “yeni normal”;
– Nedir?
– Ben neresindeyim?
– Neresinde olmak istiyorum?
Sorularının cevaplarını arayacağız. Bu kaygan zeminde ayakta kalmanın ve hatta ilerlemenin pratik birkaç yöntemini birlikte deneyimleyeceğiz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Ebru Sanatı Atölyesi

Renklerin büyüleyici dünyası, sanatın gücü ile bu deneyimde buluşuyor.

“Sarı, mavi, yeşil, turuncu, mor, kırmızı ve dahası…

Var oluşu yüzyıllar öncesine dayanan Ebru Sanatı, görsel açıdan şölen haline gelen çok renkli ve kıymetli bir sanattır. Şimdi bu sanatı çocuklarımıza anlatarak renklerin suda dansını gösteriyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

1 Ekim 2018 – Pazartesi
 • Gelecek Bildiğiniz Gibi Değil

Yepyeni bir teknolojik dönüşüm sürecinin hemen başındayız. Her geçen gün teknolojiyle daha iç içe olduğumuz bir hayat yaşarken, teknoloji bizim, biz de teknolojinin parçası haline geliyoruz. Yeni nesil teknolojiler günlük hayatımızı ve iş yapma şekillerimizi nasıl dönüştürüyor? Önümüzdeki 20-30 yılda birbirimizle ve makinelerle iletişim kurma biçimimiz nasıl değişecek? Olağanüstü bir hızla yaşanan bu teknolojik dönüşüm dönemine bireysel ve toplumsal düzeyde nasıl adapte olacağız?

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • MSA-Konuk Şef Carlo Ricci ile Mutfakta 4 Gün

İtalyan mutfağının dünyadaki temsilcisi, MSA’nın kardeş okulu ALMA’dan eğitmen şef Carlo Ricci, MSA mutfağına konuk oluyor. Dünyanın birçok şehrinde bulunup seyahatleriyle lezzeti aynı noktada buluşturmuş, dünyaca ünlü üstat Marchesi ile çalışmış ve kendini dünyaya kanıtlamış İtalyan Şef Carlo Ricci ile 4 günlük bir eğitim MSA’nın profesyonel aşçılık mutfağında sizi bekliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

2 Ekim 2018 – Salı

girimşicilik öğrenilir mi

 • Girişimcilik öğrenilir mi?

İTÜ GİNOVA Salı Söyleşileri başlıyor. Dönemin ilk söyleşisine Gooinn kurucusu; Girişimci, Eski Kurumsal Girişimci, İnovatif İş Tasarımcısı, Bilgi Yatırımcısı, Yakın Gelecek Fütüristi, Eğitmen ve Pazarlama Uzmanı olan Yavuz Çingitaş konuk oluyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Kurumsal Hayattan Girişimciliğe Geçiş

“Kurumsal Hayattan Girişimciliğe Geçiş Yapmak” etkinliğinde, kurumsal kariyerlerini bırakarak hayallerinin peşinden giden ve kendi start-up’larını kuran girişimcilerin hikayelerini ve tavsiyelerini dinleyeceksiniz. 2 Ekim günü gerçekleşecek etkinlikteki konuşmacılar: Onur Kutlu GAGO (Founder, TALE), Serkan YAĞIZ (Bizspark Program Manager, Microsoft Turkey) ve Batu SAT (Co-founder & CEO, Mall IQ).

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

3 Ekim 2018 – Çarşamba
 • Boğaz’da Bisiklet Turu

Boğaz’da Bisiklet Turu, 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde…
Okullar Okulu’nda yalnızca bienal mekânlarını değil, İstanbul’un değişik bölgelerini sekiz farklı tematik turla, uzman rehberler eşliğinde gezmek mümkün. Katılımcıları ulaşım araçlarının en temiziyle İstanbul’u deneyimlemeye davet eden Bahçeköy- Emirgan Korusu rotası, aynı zamanda insanın dünyayı ne denli örselediğini gözler önüne sermeyi hedefleyen Dünya Okulu’na atıfta bulunuyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Blues Gitaristleri Gecesi Vol.8

İlk olarak 2014 yılının Haziran ayında, Alper Durmuş’un blues müziğe gönül vermiş müzisyenleri bir araya getirmesiyle başlayan ve popülaritesi her geçen gün artan Blues Gitaristleri Gecesi’nin 8.si bu sene 3 Ekim 2018 akşamı Dorock XL’de gerçekleşecek! Sadece blues severler için değil, Türkiye’nin en yetenekli gitaristlerini tek bir sahnede izlemek isteyenler için de tek adres Kadıköy olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

4 Ekim 2018 – Perşembe
 • Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları

“Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları” 4 Ekim Perşembe IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde!

Gülay, Eda Baba, Ece Mumay ve Melisa Karakurt’un konuk olacağı geceyi kaçırmayın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Connect After Work by Key Changers @ Markus Ribs

Connect After Work, bulundukları konum itibari ile başarılı, söz sahibi, kariyer hedefleri doğrultusunda yeni insanlar ile tanışmak, iş ve sosyal ağını güçlendirmek isteyen kişilerin bir araya geldiği bir etkinliktir. Ekim’de blues dinlerken bir yandan yeni insanlarla tanışmak için kartvizitinizi alıp, Markus Ribs’e gelin!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

5 Ekim 2018 – Cuma

filmekimi-18

 • Filmekimi 2018 İstanbul

Filmekimi yazın en parlak filmleriyle geldi. Her yıl olduğu gibi, saygın festivallerde gösterilmiş, ödüller almış, merakla beklenen yeni yapımları içeren zengin programıyla sonbaharın en çok konuşulan sinema etkinliği olacak. Filmekimi, 5-14 Ekim tarihlerinde İstanbul’da sinemaseverlerle buluşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Vega Konseri

Uzun bir aradan sonra hayranlarıyla tekrar buluşan Vega, 5 Ekim’de Dorock XL Kadıköy sahnesinde sizlerle…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir