İstanbul’da Bu Hafta (29 Haziran- 05 Temmuz 2019)

İstanbul’da 29 Haziran- 05 Temmuz 2019 haftasında gerçekleşecek ve bizim ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

29 Haziran  2019 Cumartesi
 • Health and Fitness Summit

“Öğren, Deneyimle, Zinde Kal!

Türkiye Sağlık ve Fitness pazarı 1,9 Milyon tüketiciye hizmet vermektedir. Bu oran son 10 yılda hızla büyümekte ve ilerleme kaydetmektedir. Gelişen ve  sürekli büyüyen sektörümüzün yeni hizmet ve ihtiyaçlarını ortaya çıkartmak ve tüketiciyle buluşturmak siz sektörünü temsilcisi profesyonellerin katkılarıyla elde edilecektir.

Health and Fitness Summit, farklı ve yeni bir bakış açısıyla 29-30 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Zirve öncesinde gerçekleşecek sertifika programlarına katılarak gerek ilgi duyduğunuz alanda yetkinlik ve beceri kazanın, gerekse atölye çalışmalarına katılarak uygulamaları gerçek hayatta mesleğinize entegre ederek sektörde fark yaratın.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

jazz-1020x510

 • 26. İstanbul Caz Festivali

İstanbul Caz Festivali, yıldız isimlerden yeni keşiflere 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 27 farklı mekânında ağırlamaya hazırlanıyor.

Festival, cazın usta isimlerinden güncel müziğin tanınmış ekiplerine, yeni keşiflerden sevilen yıldızlara, farklı mekânlarda gerçekleştirilecek 50’nin üzerinde konserle, bu yaz da Haziran ve Temmuz aylarında keşiflerle dolu bir festival deneyimi yaşatacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

30 Haziran  2019 Pazar
 • Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (UI / UX) Eğitimi

Kullanıcı deneyimi ve kullanıcı arayüzü konularına ilgiliyseniz; kullanıcı dostu servisler, deneyimler, arayüzler tasarlamak istiyorsanız bu eşsiz eğitime katılmak için acele edin!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Livaneli ile Sevdalım Hayat (Şarkıları & Öyküleri)

Zülfü Livaneli, bugüne dek yaptığı film müzikleri ile şarkılarının hikayelerini ve anılarını bu kez Livaneli Filarmoni Orkestrası eşliğinde anlatacak. Orkestrayı ülkemizin en önemli orkestra şeflerinden Rengim Gökmen’in yöneteceği konserlerde, opera sanatçıları Teyfik Rodos ve Zeynep Halvaşi solist olarak yer alacaklar.

Turnesi 30 Haziran’da İstanbul Harbiye’den başlayacak olan ”Livaneli ile Sevdalım Hayat Şarkılar ve Öyküleri” projesinde Zülfü Livaneli’nin unutulmaz şarkıları yeniden yorumlanacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

01 Temmuz 2019 Pazartesi
 • İş Geliştirme Seminer Serisi#19 I İş Modeli Geliştirme

İş Geliştirme Seminer Serisi’nde amaç bir işi ya da işini geliştirmek isteyen kişilerin kullanıcı müşterilerini keşfetmesinde destek sağlamak ve yardımcı olmaya çalışmaktır. Seminer serisi boyunca konuşulacak konu ‘Kullanıcı ve Müşteri’ olacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

akıl beden farkındalık

 • Mind and Body Alignment (Zihin ve Beden Uyumlanması)

“Seans, bedeni nazik ve özgür bir yaklaşım ile harekete davet etmek konfor alanı açarken hizalanma deneyimini beraberinde getirecek ve ses eşliğinde mindfulness ile meditasyon için uygun bir temel oluşturacaktır. Ses seansı sıkışık ve hareketli bir günün ardından derin gevşeme ve enerji detoksu için yardımcı olur. Uygulama sonunda beden ve zihin uyumlanmasına genel bir anlayış geliştirmek mümkündür.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

02 Temmuz 2019 Salı
 • Kurumsal Hayattan Girişimciliğe Yolculuk – Ahmet Yüce

2 Temmuz Salı akşamı ING İnovasyon Merkezi’nde gerçekleşecek sekizinci SpeakUP girişimcilik buluşmasında Toptalent.co kurucu ortağı Ahmet Yüce kurumsal hayattan girişimciliğe yolculuğunu anlatacaktır. Ayrıca, 3 University4Society girişimi de sunum yapacaktır. Kendini geliştirmek isteyen, girişimcilikle ilgilenen ve yeni arkadaşlıklar edinmek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir etkinlik. 

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İrem Ülgü Orhan ile Mutluluk – Hayalden Gerçeğe

İlk modül olan “MUTLULUK” atölyesinde 21. yüzyılda “dayatılan” mutluluğun neden mutlu etmediği, mutluluk kavramının felsefik temelleri ve bilimsel mutluluk pratiği incelenir. Mutluluğun ne olduğuyla ilgili temel bir farkındalık kazanma amaçlanır. Katılımcılar mutluluk kavramına dair farkındalık kazanır ve hayatta nelerin mutluluk getirdiğiyle ilgili temel bilgiye sahip olurlar.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

03 Temmuz 2019 Çarşamba
 • Electric Playground: Marshmello ve Kungs

Geçtiğimiz yıl “The Chainsmokers”, “Lost Frequencies”, “Mahmut Orhan” ve “DJ Funky ‘C’ ” ‘nin performansları ile her yaştan binlerce müzik severi tüm gün dans ettiren “Electric Playground Festivali, bu yıl ikinci kez yine dünya dans müziğinin starlarını İstanbul’a getiriyor.

Festival, Marshmello ve Kungs ile 3 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’a geri dönüyor! Sürpriz isimler ve eşsiz bir görsel show ile “Electric Playground” Epifoni ve Charm Music organizasyonuyla yeniden müzikseverlerle buluşuyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Cocktail Workshop

“Farklı olmayı konu kokteyl olunca daha çok seviyoruz, hayatınıza farklı tadlar katacak kokteyllerin yapım aşamasını bizimle beraber deneyimleyin, eğlenceyi evinize getirerek sevdiklerinizle paylaşmak için “Cocktail” workshop’umuzu sakın kaçırmayın!”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

04 Temmuz 2019 Perşembe
 • Erdal Uzunoğlu ile Business Networking

“Hangi alanda ya da hangi sektörde faaliyet gösterildiğinden bağımsız olarak, networkingin gücüne ihtiyaç duyulacak günler gelecek ve hatta belki çoktan geldi bile. “Şirket içindeki profesyonellerin, kendi kariyerlerini geliştirmeleri”, “Dış müşteri ile temasta olan ekiplerin, müşteri yönetimini farklılaştırması ve sürdürülebilir bir iletişim sağlaması,”, “Yöneticilerin için ise şirketlerine değer yaratabilecekleri kanal oluşturmaları“ gibi bir çok amaca hizmet edebilecek bu eğitimde çevre edinmenin, çevre geliştirmenin ve bunu korumanın ipuçları, teori ve gerçek hayat örnekleri ile aktarılıyor ve iş ağı kurma sürecinin adımlarından bahsediliyor. Program, her günün ayrı ve eşsiz fırsatlar sunduğunu fark ettirmeyi vaat ediyor.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • 2019’da Ticaretin Değişen Kurallarına Birlikte Hazırlanalım

İyi zamanda her şirket büyür, aslolan iyi zamanda büyümek değil, zor zamanda şirketinizi sağlıklı ve büyürken görmek. Bunun için değişen ticaret kurallarına uyum sağlamanız, sağlıklı ve sistematik büyümeniz gerekiyor.

Seminerde paylaşılacak konular: “Zor zamanda nasıl sağlıklı ve sonuçlara yönelik zihin duruşu oluşturursunuz ?”, “Değişim formülleri nelerdir ?”, “Şirketinizi nasıl sistematik büyütürsünüz ?”, “Bir şirketin temelinde hangi unsurlar olmalıdır ?, “Sizi destekleyecek, büyümenize yardımcı olacak A takımını nasıl oluşturursunuz ?”, “Şirketinize düzenli nakit akışı sağlayacak yöntemler nelerdir ? En az 3 yöntemi cebinize koyacaksınız.”ve “Şirketinizde % 61 kar, % 46 ciro artışını nasıl sağlarsınız ?”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

05 Temmuz 2019 Cuma
 • MSA – Cheesecake’ler

“Peynirin en tatlı hali cheesecake’in tarifi çok, doğrusunu tutturan yok. MSA Workshop mutfağında cheesecake dosyasını iyice aralıyor, doğru kıvam ve doğru lezzet için tüm püf noktalarını gözden geçiriyoruz. Farklı cheesecake tabanı ve kreması hazırlamadan pişirirken dikkat edilmesi gerekenlere, cheesecake yapım tekniklerine dair tüm bilgileri öğrenecek, tüm dikkatinizle bu eğitime odaklanacaksınız. Yoğun bir cheesecake eğitimi sizi bekliyor. Kaçırmayın.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

dogaclama atolyesi

 • İş Dünyası İçin Doğaçlama Tiyatro Deneyim Atölyesi

Seyirciyle birebir etkileşimli bir tiyatro biçimi olan doğaçlama tiyatro, performans anında seyirciden bir takım yönelimler alınmasıyla (sözcük, nesne, duygu, mekân vb.) kurulan bir oyun şeklidir. Doğaçlama tiyatronun alt yapısını ve felsefesini oluşturan “kabul etmek”, “anda olmak”, “dinlemek”, “akışa bırakmak” gibi şeyler bu oyun biçiminin sosyal ve kişisel değişimi ve gelişimi hedefleyen girişimlerde de kullanım alanı bulmasını sağlar. Doğaçlama tiyatro çalışmaları; kolektif hareket etme becerisini geliştiren, kendi insani malzemelerimizi kullanarak yaratıcı alanımızı açan ve kendimizi ifade etme olanağımızı arttıran enfes bir deneyim sunar.

Bu atölye kapsamında bazı oyunlar ve oyun formatları üzerinden doğaçlama tiyatronun temellerine dair bir yolculuk yapılacaktır. 

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

Haftaya yeni etkinliklerde görüşmek üzere, iyi hafta sonları 🙂

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir