İstanbul’da Bu Hafta (3- 9 Kasım 2018)

3 – 9 Kasım haftasında, İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinliklerden ilgimizi çekenleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Mutlu geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle…

3 Kasım 2018 – Cumartesi
 • İleri Seviye Google Adwords Eğitimi

39kasim5
Neler Öğreneceksiniz?

 • Google Adwords’deki uzmanlığınızı ilerletecek ve ileri düzey bilgilerle uzmanlığınızı geliştireceksiniz.
 • Google Adwords reklamcılığı hakkında ileri seviye kavram, taktik ve stratejileri öğreneceksiniz.
 • Adwords reklam optimizasyonunda iler seviye bilgilerini edineceksiniz.
 • Google Adwords’e dair gelişmiş raporlama ve yorumlama tekniklerini öğreneceksiniz.
 • Şirketinizin Google Adwords hesaplarını daha etkin yönetebileceksiniz.
 • Google Adwords ajanslarının yönetiminde daha etkin rol alabileceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • KidzMondo – Kasım

Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo’da çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor! KidzMondo çocukların tüm gün kaliteli vakit geçirebilecekleri, eğlenirken öğrenecekleri ve çok keyif alacakları bir çocuk şehri… Gerçek bir şehrin çocuk boyutlarındaki hali… Trump Alışveriş Merkezi’nde 4 bin m2 alana yayılan, sokakları ve binaları olan, kendine has bir anayasa ile çocuklar tarafından yönetilen bir şehir KidzMondo…

Çocuklar bu şehre gerçek bir uçağın kokpitinin monte edildiği havaalanından giriş yapıyor. Check-in kontuarlarında biniş kartları ile birlikte şehir haritalarını ve çeklerini alıyor, parkın her noktasında takip edilmelerini sağlayan güvenlik bantları kidzbantlarını bileklerine takıyorlar. Böylece onlar artık birer KidzMondo vatandaşı, yani Kidizen!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

4 Kasım 2018 – Pazar
 • Çocuklar için Felsefe Atölyesi

39kasim1

Açık Diyalog İstanbul’da Çocuklar için Felsefe Atölyesi devam ediyor.

Çocuklar için felsefe bir masal, Fabl, öykü, mitoloji, video veya bir nesne üzerinden yola çıkarak adalet, bilgi, özgürlük, mutluluk, sanat, sevgi gibi günlük yaşamımızda sıklıkla karşılaştığımız felsefi kavramları bir kolaylaştırıcının rehberliğinde soruşturmaktır.Bu soruşturmada amaç çocukların bilişsel, duyuşsal ve sosyal alanlarda gelişimini arttırmak ve soruşturan topluluk modelini eğitim ortamına yansıtmaktır.

Çocuklar için felsefe Amerikalı Matthew Lipman’ın 1960’lı yıllarda Colubia Üniversitesi’nde geliştirdiği pedagojik bir yöntemdir. P4C eğitimi günümüzde 60’a yakın ülkede yaklaşık 3000 okulda uygulanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Nilay Erdönmez ve Yeşim Çağlayan ile Bedenden Oyuna, Oyundan Keşfe

Bedende oyunu, oyunda keyif ve eğlenceyi keşfetmek… Tiyatro ve yoganın organik bir bileşimi olan, bu TiyatroYoga etkinliği hem bir içsel yolculuk hem bir performans alanı.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Hocapaşa Mevlevileri – Sema Ayini

Galata Mevlevileri’nin sunduğu Sema Gösterisi ve Semazen Dünyası Sergisi, Hocapaşa Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Canlı tasavvuf müziği eşliğinde enfes sema gösterisi ve Sema geleneğinin spiritüel bakış açısı ile sunulduğu eşsiz sergi deneyimi büyüleyici bir atmosferde bir arada …

Derviş aksesuarlarından heykellere, kıyafetlerden müzik aletlerine kadar sema kültürü ile ilgili her şeyi bulabileceğiniz bu sergi ile Sema ayini daha anlamlı ve daha kapsamlı..

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

5 Kasım 2018 – Pazartesi
 • Masterpiece Galata Resim – Nietzsche

39kasim4
“Sanat, müzik ve keyfin bir arada olduğu Masterpiece etkinlikleri, sizlerle buluşmaya devam ediyor.

Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde, sonunda kendinizi bile şaşırtacak yağlıboya tablolar yapabilirsiniz. Daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok, hatta yapmamışsanız çok daha keyifli olabilir. Masterpiece bir resim kursu değil, resim ile dolu geçireceğiniz bir keyif seansı.

Sanatçılarımızın adım adım yönlendirmeleri ile seçmiş olduğunuz eseri tamamlayacak ve etkinlik sonunda evinize, ofisinize götürüp asabileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait bir yağlıboya tablonuz olacak.

Beyoğlu Galata’dayız. Etkinliğe ilişkin gerekli tüm malzemeleri biz sağlıyoruz. Sizin tek yapmanız gereken dilerseniz en sevdiğiniz içeceği alıp gelmek! Birlikte sanat konuşacağız, tablolar yapacağız ve çok eğleneceğiz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Agile Leadership

“Sanat Terapisi”, “Core Energetics/Beden Psikoterapisi” ve “Geştalt Terapisi” yöntemleri kullanılarak tasarlanmış, 3 saatlik deneyimsel atölye çalışmasında; katılımcılar “kendini var eden gelecek”in hayalini kuracaklar. Böylece kendi özlerinde taşıdıkları cesaret, heyecan ve yaratıcılıkları ile temas kuracak ve “Özgün Varoluşları”’nı deneyimleyecekler. Konfor alanından çıkıp, sınırları zorlamak üzere atılması gereken kendilerine özel ilk adımları belirleyecekler. Bu atölye çalışması sonunda “şartların oluşması için beklemek” yerine proaktif, sezgisel, çevik ve kendine güveni yüksek aksiyonlar almaya yönelebilecekler.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

6 Kasım 2018 – Salı
 • KonuŞu: Bir Aktivizm Şekli Olarak Doğruluk Kontrolü

“KonuŞu: Bir Aktivizm Şekli Olarak Doğruluk Kontrolü” etkinliği Joint Idea Kanyon’da gerçekleşecek.

“En çok bilgi paylaşılan çağda yaşıyoruz. Her gün binlerce bilgi, resim, tanım, hikâye ve karakter kontrolümüz altında olmadan karşımıza çıkıyor. Kullandığımız akıllı telefonlar ve sosyal medya kanalları bizi hiç bilmediğimiz ve görmediğimiz yerlere, hiç planlamadığımız anlarda götürebiliyor. Karşımıza bazen aynı gün içinde iki zıt bilgi çıkabiliyor. Yöneticiler ve Dünya’nın önde gelenleri bu ‘dezenformasyon’ akımını kendi lehlerine kullanmakta son derece becerikliler.

Bu kadar çok bilginin ve az doğrunun var olduğu günümüzde, Doğruluk Kontrolü (Fact-checking) becerisi büyük bir önem taşıyor. Doğruluk kontrolü, bilgi ağlarını demokratikleştirmenin yanı sıra temelsiz suçlamaların ve yanlış politikaların da ortaya çıkmasını sağlıyor. Yaşadığımız çağda doğruya ulaşmak, güç sahibi olmak anlamına geliyor.

Türkiye’nin ilk doğruluk kontrolü sisteminin kurucusu Baybars ve akademisyen ve köşe yazarı Selin’i bu meseleyi kendi formasyonları çerçevesinde ele almaları için bir sohbette birleştiriyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Çakralar 101

39kasim6

Çakralarınızı nasıl açacağınızı, düzenleyeceğinizi ve iyileştireceğinizi öğrenerek enerji sisteminizi aktive edin, ruhsal uyanışınızı canlandırın, coşkulu, dolu dolu bir hayatın tadını çıkarın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

7 Kasım 2018 – Çarşamba
 • Vegan Mutfağı

“Herşeyin de veganı olmaz demeyin, gelin hep birlikte vegan mutfağının inceliklerini keşfedelim.”

İkramlar:

 • Kinoalı beet burger
 • Falafel tartine
 • Belluga mercimek salatası
 • Vegan cheesecake

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Öz Sohbetler: Özkan Zere ile Cevherden Mücevhere

“5 adımda bir Öz Gelişim Reçetesi Bu akşam en zor yolculuğumuza çıkıyoruz.

Dönüp kendimize bakmayı seçiyoruz.

ÖZ Sohbetler bizi kendi öz yolculuğumuzdaki 5 kritik adımı atmaya davet ediyor. Zamanımız çok, endişeye mahal yok.

Bizde ne cevherler var? Tutkumuz nerede saklı?

Kendimizle dost olma ve olumlu eylem zamanı. Yolculuğumuza Socrates, Lao Tzu, Peter Drucker, Richard Branson, Zig Ziglar, Marcus Aurelius, Ayn Rand, Henri Bergson eşlik ediyor. Cevherden Mücevhere ile kendimizin kuyumcusu olup cevherimizi itinayla işliyoruz.

Durduğumuz yeter. Harekete geçiyoruz…”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Balerin

Bu atölyede  katılacağınız yağlı boya etkinliğinde kesinlikle tecrübe ve bilği aranmamaktadır . Sadece eğlence amaçlı olan workshoplardan ayrılırken hem kendi eserlerinizi yapmış, hem de içinizdeki sanatçıyı keşfetmiş olacaksınız.Tek yapmanız gereken biletinizi alıp yerinizi ayırtmanız.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

8 Kasım 2018 – Perşembe
 • G3 Forum 2018

G3 Forum 8 Kasım’da 1500 girişimci ve girişimci adayını buluşturacak.

Tüm dünyada 170 ülke ile aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nın en önemli etkinliklerinden biri olan ve Türkiye’de bu yıl 8.’si düzenlenecek Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu, 1500 girişimci ve girişimci adayına ev sahipliği yapacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Sürdürülebilir Mutluluk için Amaç Odaklı Yaşam ve Liderlik

39kasim3
Hepimiz “hayattta en çok istediğiniz nedir?” diye sorulduğunda “sağlıklı olmak ve/veya mutlu olmak” diyoruz.

En sürdürülebilir mutluluğun, gerçek bir amacımız varsa daha mümkün olduğu pozitif psikoloji dalı ile kanıtlandı. O zaman gelin birlikte böyle bir hayat nasıl kurabiliriz, kurabilenler ne yapmış birlikte konuşalim. Birkaç güzel örnek dinleyelim. İlham olalim birbirimize.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

9 Kasım 2018 – Cuma
 • Travma, İçsel İyilik Hali ve Dış Yaşam

39kasim2

İngiliz Psikoterapist Alexandra Smith, duygusal travma ve içsel iyilik halimizi ve dış yaşamımızı nasıl etkilediği hakkında konuşacak.

Travma alanındaki ünlü yazarların ve uygulamacıların hepsi de erken yaşlarda yaratılan travma izlerinin ve bunların yetişkinlikteki ruh sağlığı, davranış, kişilik ve fiziksel iyilik üzerindeki etkilerinin anlaşılmasının önemini vurgulamakta. Konuşmada travma ve nörobilim hakkındaki son gelişmeler ile Alman Profesör Franz Ruppert’in geliştirdiği Kimlik Yönelimli Psikotravma Teorisi hakkında bilgiler verilecek.

* Ardıl çeviri yapılacaktır

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Nutuk Yıldızı Gösterisi

Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını, savaşlarda verdiği mücadeleleri, stratejisini, vizyonunu yaşatmak ve geniş halk kitlelerine aktarmak için hem ulusal hem de uluslararası platformlarda kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenleyen İstanbul1881, yeni bir proje ile karşımıza çıkıyor. İstanbul1881’in kurucu ortaklarından Alp Armutlu, yeni kültür projesi “Nutuk Yıldızı” ile Kurtuluş Savaşı ve bağımsızlık mücadelesini görsel bir sunum ile anlatıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

****

Gelecek yepyeni etkinlik duyurularında görüşmek üzere, iyi hafta sonları 🙂

Selin Güneş

author_1

Canından olmamak içün Araf’tan hikayeler terennüm eden bir Şehrazad; maymun iştahlı bir müzikofil; valide, zevce, hemşire, kerime; tanıştığı herkesle bir şekilde hemşehri olabilen bir havva kızı.