İstanbul’da Bu Hafta (30 Nisan-6 Mayıs 2018)

30 Nisan-6 Mayıs haftasında İstanbul’da gerçekleşecek olan ve ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik.

Bu listede yer almayan ama “mutlaka gidilmeli” dediğiniz  etkinlikler varsa bize yazın! Çok mutlu oluruz 🙂

Harika bir hafta olsun!

30 Nisan Pazartesi

Otizm Farkındalık Ayı Etkinliği

Bildiğiniz gibi nisan ayı, Otizm Farkındalık Ayı olarak çeşitli etkinlik ve konferanslara sahne oldu. Ayın son etkinliğini de Bahçeşehir Üniversitesi Çocuk Gelişimi Kulübü gerçekleştiriyor. Bir Özel Eğitim Uzmanı, bir Psikolog ve üniversitenin otizmli bir öğrencisinin katılımı ile “engel değil, değerdir” sözleri, ile tanımladıkları otizmi daha yakından tanıma şansına sahip olacağız.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Turkcell Diyalog Müzesi Karanlıkta Diyalog

“135 ülkede, 8 milyonu aşkın kişinin ziyaret ettiği “Karanlıkta Diyalog Deneyimsel Sergi’si, sizi hiç görmediğiniz bir İstanbul’la tanıştıracak. Görme dışındaki tüm duyularınızı yeniden keşfedecek, hayatta neler kaçırdığınızı fark edeceksiniz.

Karanlıkta Diyalog Sergisi sizi parkta dolaşmak, bir caddede karşıdan karşıya geçmek gibi günlük hayat deneyimlerine sokacak; ama tümüyle karanlıkta. Duyularınızı uyandırarak ve farkındalığınızı derinleştirerek…

Görme engelli rehberler, dokunarak, koklayarak ve duyarak yeni ve farklı bir biçimde görmenizi sağlayacak ve sizi unutulmaz bir yolculuğa çıkartacak. “

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

1 Mayıs Salı

Masterpiece Galata Heykel – Mobydic

“Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde sonunda kendinizi bile şaşırtacak heykeller yapacaksınız. Heykel sanatına ilişkin deneyim sahibi olmanıza gerek yok, hatta daha önce hiç heykel yapmamışsanız çok daha keyifli. Masterpiece bir kurs değil, kil ve formlar ile dolu geçireceğiniz bir keyif seansı. Heykeltıraşlarımızın adım adım yönlendirmeleri ile sonunda evinize, ofisinize götürebileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait bir heykeliniz olacak.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

30465hafta4
Modern takı yapımı

Bağdat Caddesi Erenköy’de bulunan Ebru Susamcıoğlu Cam ve Seramik tarafından düzenlenen Cam atölyesi ile kendinize bir güzellik yapın ve kendi takılarınızı kendiniz yapın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

2 Mayıs Çarşamba

Aile Odaklı (fillial) Ebeveyn Okulu

“Aile Odaklı (Filial) Ebeveyn Okulu, 2-12 yaş arası çocukları olan ebeveynlerin ev içerisinde uyugulayabilecekleri çocuk merkezli oyun yoluyla çocukla ilişkilerini güçlendirmeyi öğreten 10 haftalık psikoeğitimsel bir programdır.

10 Haftalık olan bu programda gerekli yönlendirme ve doğru tekniklerin kazandırılması için zorlanılan bölümler üzerinden role play yapılarak öğrenilen becerinin desteklenmesi, kalıcı hale getirilmesi hedeflenmektedir.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Film izlenir mi, okunur mu? “Gattaca”

“Gelin keyifli filmler izleyip hep beraber üzerine konuşalım.
Amacımız filmin altında buzağı aramak değil, alt metinde yatan fikirlere birlikte kafa yormak.

2 haftada bir yaptığımız film okuma gecelerinin üçüncüsüne;
Andrew Niccol’ün yazıp yönettiği “Gattaca” ile devam ediyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Zorlu PSM Caz Festivali

“Zorlu PSM Caz Festivali ikinci yılında “Her Müziğin Caz Festivali” mottosunu benimsiyor ve tıpkı geçen yıl olduğu gibi kapsamlı programıyla farklı müzik türlerine ve sanat disiplinlerine yer veriyor.

12 gün boyunca, her gün 4 farklı sahnenin aktif olarak kullanılacağı festivalde 30’dan fazla konser, atölye ve plak pazarı yer alacak.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

3 Mayıs Perşembe

Ignite İstanbul

“Tutku ve çeviklik, günümüzde iş dünyasının gündemindeki iki ana kavram. Ignite İstanbul’da tutkusunu hayata geçirmiş, fikirleri ateşleyen, işinin mecnunu insanları yepyeni bir formatla buluşturuyoruz. Bu eşsiz deneyim için sadece 50 bilet satışta.

Ignite, 2006’dan bu yana dünyanın farklı noktalarında 5’er dakikalık ve otomatik akan 20 slaytlık sunumlarla formatıyla düzenlenen bir etkinlik markasıdır. Ignite İstanbul lisansını almış olan Hümanist Kitap|Konuşmacı Ajansı, 3 Mayıs 2018’de büyülü ambiyansıyla fark yaratan mekan Soho House’da Türkiye’nin ilk Ignite etkinliğini düzenliyor.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

30465hafta1
Deniz Bağan ile Meditasyon

“Birbirimize kolayca “Kendine iyi bak!” deriz, acaba gerçekten kendimize iyi bakıyor muyuz? Kendine dostça, nazik ve anlayışlı yaklaşıyorsan, hayat zorlaştığında içindeki sakin, huzurlu alana ulaşmak daha kolay olur. Kendine iyi bakıyorsan diğerlerine de daha toleranslı olursun. Yaptığın işe, amacına yürekten yaklaşırsın. Adım atmak, karar vermek, ilişki kurmak kendiliğinden gelir.

Türkiye’nin ilk Türkçe meditasyon uygulaması MeditasyonApp’in yaratıcısı olan Deniz Bağan uygulamadaki içeriklerin tümünü yazıyor ve seslendiriyor. Uygulama 1 yıl içinde 400.000 defa indirildi, Türkiye Deniz’in sesiyle 5 milyon dakika meditasyon dinledi, 2017 yılında Apple tarafından Türkiye’nin en iyi App’i seçildi. Şu anda içerikleri 4 dile çevriliyor ve farklı ülkelerde yayınlanıyor.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

4 Mayıs Cuma

30465hafta2
YalovaRail Kampı

Kampçılıkla ilgilenenler için güzel bir etkinlik var sırada.

“Geleneksel kamplarımıza Yalova’ da devam ediyoruz | Yalova Tatil Park ta yapıyoruz. Kamp Alanımız özel bir işletme olup Yalovanın yazları tercih edilen bir mekanında yapılacaktır.

Kampimiz Cuma baslayip Pazar 22:00 da sona erecektir.

Alanda tuvalet kullanımı, su kullanımı ve elektrik sağlanacaklatır. Ağaçlık alanın içinde kurulacak kampımız ayrıca kocaman bir sahile sahiptir. Ateş yakabilir, yemek yapabilir, kamp kurabilirsiniz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

BÜFO, Konser: Fi·lar·mo·ni

“Boğaziçi Filarmoni Orkestrası, “Fi·lar·mo·ni” adlı konseriyle sahnede. Büyüyen ve gelişen kadrosuyla BÜFO, sizlere güzel bir klasik müzik akşamı yaşatmak için 4 Mayıs Cuma günü saat 20.00’de Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da birbirinden değerli eserleri seslendiriyor olacak.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

5 Mayıs Cumartesi

2. Arama Motoru Zirvesi

Türkiye’de arama motoru pazarlaması ile ilgili farkındalık sağlamayı amaçlayan ve sektörün gelişimine katkıda bulunacak veri akışı oluşturmayı hedefleyen Aramamotoru.com etkinliği 5 Mayıs 2018’de Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Etkinlikte SEO, Fenomen iletişimi, reklam ve içerik ile ilgili oturum ve konuşmalar olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

30465hafta3
Zeynep Öykü – Barok Arp

“Ünlü arpist Zeynep Öykü, barok müzik ile bestecilerin hayat öykülerini birleştirerek, bizleri yüzlerce yıl önceye götürüyor, müzikleri yaşayarak dinlememizi sağlıyor. Zeynep Öykü, Bach, Handel, Scarlatti ve Purcell gibi barok dönemin büyük bestecilerinin eserlerine solo arp ile hayat verirken, konuk sanatçı soprano Binnaz Tüter, bu bestecilerden arialarını seslendirecek.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Kişisel Marka , Web, WordPress ve Sosyal Medya Eğitimi

Kariyer yolcuları, Girişimciler, Serbest Meslek sahipleri ve Yöneticiler için Kişisel Marka, Web, WordPress ve Sosyal Medya Eğitimi

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Hıdırellez’de Kuantum ile Bolluk Bereket Atölyesi

Sırada Hıdırellez’e yakışır bir etkinlik var. Etkinlik, insanlarımızın %90’ının kıtlık bilincine sahip olduğunu, bu kıtlık bilincinin genlerimiz ve çekirdek inançlarımızdan kaynaklandığını savunuyor ve bu çekirdek inançlarını değiştirerek hayatımızın akışını değiştirmeyi vaadediyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

6 Mayıs Pazar

Siemens Ev Aletleri ile Kahvaltı ve Caz: Sanat Deliorman Quartet

“Siemens Ev Aletleri ile Kahvaltı ve Caz” keyfi, pazar sabahları Sait Halim Paşa Yalısı’nda…

Boğaz’ın en güzel yapılarından Sait Halim Paşa Yalısı pazar sabahları caz konserleriyle hareketleniyor.

Siemens Ev Aletleri ile Kahvaltı ve Caz” 10.30’da açık büfe kahvaltı ile başlayıp 11.15 sonrası caz konseri eşliğinde devam ediyor.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Sema Töreni Galata Mevlevihanesi

İlgilileri için, Sema Töreni Sema ve Tasavvuf Topluluğu, Galata Mevlevihanesi Müzesi’nde…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Selin Güneş

author_1

Canından olmamak içün Araf’tan hikayeler terennüm eden bir Şehrazad; maymun iştahlı bir müzikofil; valide, zevce, hemşire, kerime; tanıştığı herkesle bir şekilde hemşehri olabilen bir havva kızı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir