İstanbul’da Bu Hafta (5- 11 Ocak 2019)

Bizim ilgimizi çeken, 5-11 Ocak haftasındaki İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

5 Ocak 2019 Cumartesi

yavasca hizlan

 • Yavaşça Hızlan

Antik çağda Roma İmparatorları Agustus ve Titus’un kullandığı bir  hayat mottosu olarak bilinen “hız insanı kendinden uzaklaştırır, yavaşlık ise kendine yaklaştırır.” anlamına gelen Festina Lente’den yola çıkarak hayatı, seçimlerimizi, sorumluluklarımızı, gelecek ve geçmişten çok içinde bulunduğumuz anı değerlendirip sorgulamak isterseniz 5 Ocak Cumartesi Joint Idea Kanyon’daki etkinlik tam size göre!”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • PMI TR İstanbul Sosyal Akıl ile Networking Çalıştayı

İş dünyası hiç olmadığı kadar işbirlikler kurmamızı gerektiren bir noktaya geldi. Daha fazla projede, daha fazla kişinin katılımı ile daha hızlı, doğru, yaratıcı sonuca ulaşmak için şimdi IQ, EQ’dan öte Sosyal Akıl ile olaylara bakma zamanı. Çevikliği, yapabileceklerin hem niteliği hem de niceliğini artırmak için Sosyal Akıl ile nasıl Networking yapabileceğinin konuşulacağı bu etkinliği kaçırmayın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

6 Ocak 2019 Pazar
 • Nefes Al, Nefes Ol! Arzu Can İle Nefes ve Yoga Atölyesi

Her gün bedenimizi doyurduğumuz gibi zihnimizi ve ruhumuzu da doyurmamız gerekiyor. Doğru nefes almanın birçok hastalığa iyi geldiği biliniyor. İşte burada yoga devreye giriyor.

Yoganın geçmişten günümüze kadar gelen kadim öğretisiyle yakınlaşmak, dönüştürücü gücüne tanıklık etmek, bedenine sağlık kazandırmak, yaşamsal gücü ve zihinsel berraklığı arttırma, nefesin farkına varmak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir atölye.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Tamamla Bizi Ey Aşk

Buruşan ikili ilişkileri, evlilikleri nasıl temize çekmeli, nasıl ütülemeli, gönül işlerinin sırları, aksayan, boşanma noktasına gelmiş çiftlerin nasıl düze çıkarıldığını görmek istiyorsanız, “Tamamla Bizi Ey Aşk”ı kaçırmayın.

Kolay kolay ele avuca gelen bir şey olmadığı için de ille de bir şeye benzetmek gerekirse cıvaya benzetebiliriz aşkı… Zıp zıp zıplayan.  Bir evliliğe ve bütün evliliklere terapi yolculuğu;  “Tamamla Bizi Ey Aşk”  Bir Ali Poyrazoğlu gösterisi…

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

7 Ocak 2019 Pazartesi
 • Empowering Women in the Digital Age

GittiGidiyor’un ofisinde ev sahipliği yapacağı etkinlik, Women.Digital kurucularından Pınar Ünsal’ın yöneteceği, GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı ve Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş’ın katılacağı panelle başlayacak. Dijital pazarlamanın geleceğinin, bu alanda kariyer yapmak isteyen kadınlar için fırsat ve zorlukların ele alınacağı panelin ardından etkinlik keyifli bir “Speed Networking” buluşması ile sona erecek.

 Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • ÇEV Sanat Genç Yetenekler 10.Yıl Konseri

ÇEV Sanat, 7 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştireceği konser ile ‘’Genç Yetenekleri’’ dinleyicileriyle buluşturuyor. Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın onur konuğu olarak katılacağı bu özel gecede, genç müzisyenler sahneyi projeye destek veren değerli sanatçılar Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Pınar Deniz, Miray Daner ve Kubilay Aka ile paylaşacaklar. Film müziklerinin seslendirileceği konseri, Avrasya Filarmoni Orkestrası eşliğinde ünlü şef İbrahim Yazıcı yönetecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

8 Ocak 2019 Salı
 • Yeni Başlayanlar için SEO

Dijital varlığı oluşturan unsurlardan birisi olan SEO konusunun konuşulacağı etkinlikte Zeo Agency Kıdemli İş Geliştirme Yöneticisi Mehmet Cemre Çetin ve GoDaddy MENA ve Türkiye Bölge Direktörü Selina Bieber katılımcılarla beraber olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Senin Hikayen Ne? Hikayemizi Bir Nefeste Anlatmanın Sırları

Bir Girişimcinin en önemli yeteneği hikayesini etkili bir şekilde ifade edebilmektir. Çevresine, ortaklarına, yatırımcılara ve tabii ki müşterilere inandığı iş fikrini her an birilerine anlatması gerekir. Fikriniz ne olursa olsun, uygulayabilmeniz, harekete geçmeniz, korkularınızla yüzleşmeniz ve elbette hikayenizi bir nefeste anlatabilmeniz önemli. Albert Einstein’ın dediği gibi “Eğer basitçe izah edemiyorsan, yeterince anlayamamışsın” demektir.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

9 Ocak 2019 Çarşamba

innovation_jan09

 • Innovation Essentials Series II: How To Measure Innovation? (görsel)

İnovasyonu nasıl ölçebiliriz? Hangi metrikler kullanılabilir? İnovasyon çıktılarını ve ekiplerini değerlendirmek için sayısız metrik içerisinden, uygun olanlara nasıl karar verebiliriz? Bu soruları ve daha fazlasını yanıtlayacağımız etkinliğimizde cevapları bulmamızda  Eczacıbaşı İnovasyon Direktörü Boğaç Bey ve DuPont inovasyon ekibi yardımcı olacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İş Yaşamında Aikido

Yeni nesil model ve tekniklerle bireysel ve kurumsal eğitimler veren Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin genel müdürü Ozan Kuşcu; Aikido felsefesini eğitim ve dönüşüm programı haline nasıl getirdiklerini, bu stratejinin iş hayatındaki zorluklarla baş etmede bir metafor olarak nasıl kullanılabileceğini anlatıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

10 Ocak 2019 Perşembe
 • Girişimci Sohbetleri

Girişimci Sohbetleri’nde bu hafta Glamy’nin kurucu ortağı Nilsu Sertatıl, Ulak’ın kurucusu Sabri Sami Toker ve StartupMarket.co’nun kurucu ortağı Serkan Bağçe’nin konuk oluyor. Bu sohbetleri; KOBİ’ler, orta ve üst düzey yöneticiler, mevcut girişimini büyütmek isteyenler, girişimci olmak isteyen ama nasıl başlayacağını bilmeyenlerin yanı sıra e-ticaret, pazarlama, reklamcılık ve dijital gibi alanlarda çalışanların kaçırmamasını öneririz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Gökhan Pars ile Babaya Saygı

Uzun süredir devam eden söz, beste, aranje ve sahne çalışmalarımdan sonra #BabayaSaygı projesini hayata geçirmeye karar veren Gökhan Pars, minimum 9 kişilik orkestra ile Orhan Gencebay, Müslüm Gürses, Selami Şahin, Cengiz Kurtoğlu, İbrahim Tatlıses gibi ustaların eserlerini yeni aranjelerle sahneye taşıyor

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

11 Ocak 2019 Cuma
 • 1.Kitap Fuarı İstanbul

İstanbul’un merkezinde kolayca ulaşabileceğiniz yepyeni bir kitap fuarı başlıyor. Türkiye’nin önde gelen yayınevleriyle, en popüler yazarlarıyla buluşmak için şimdiden biletinizi alın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Muhteşem Danton ve Genç Arthur’un İnanılmaz Hikayesi

“1800’lü yılların sonunda Budapeşte’de, dönemin ünlü sihirbazlarından Danton’un, adından sıkça bahsettirdiği zamanlarda başlıyor hikâyemiz. Danton, herkesin hayran olduğu, büyük numaraların mucididir! Son zamanlarda anlam veremediği sıkıntılardan sonra, kariyerini kaybetmekle yüz yüze gelmiştir. Danton güzel asistanı Mathilda’nın çarpıcı sözüyle, adını yavaş yavaş tüm Avrupa’ya duyurmaya başlayan Genç Arthur’la sahnesini paylaşmaya karar verir. İçinde bulunduğu durumdan çıkışın tek yolu budur.”

İki sihirbaz, iki oyuncu, sekiz dansçı, dramatik aksiyon ve harika bir show ile sizi sihir dolu bir sahneye çağırıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

******

Haftaya yeni etkinliklerde görüşmek üzere…

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir