İstanbul’da Bu Hafta (7-13 Mayıs 2018)

07 Mayıs- 13 Mayıs haftasında, bizim ilgimizi çeken İstanbul’da gerçekleşecek  olan etkinlikleri sizler için derledik.

Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

Mutlu ve güneşli geçireceğiniz bir hafta olması dileğimizle 🙂

07 Mayıs 2018- Pazartesifailure week18
 • Failure Week’18

Başarıya giden yolda en büyük engellerden birisi başaramama korkusu!

İTÜ Arı Teknokent Sponsorluğunda İTÜ Girişimcilik Kulübü ve İTÜ GİNOVA ile Failure Week’te Başarısızlığın tadını çıkarın!
Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Yine dene, yine yenil, daha iyi yenil.” mottosuyla bu sene ikincisi düzenlenen Failure Week atölyeler, paneller, İş Batırdım Gecesi ve daha birçok etkinlik ile 7-8 Mayıs’ta İTÜ’de gerçekleşecek. Failure Week’e katılanlar olumsuz bir sonuç olarak gördükleri başarısızlığın, aslında başarıya giden yolda en önemli başlangıç olduğu düşüncesiyle tanışacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Zorlu PSM Caz Festivali: Cesaria Evora Tribute

2011 Aralık ayında vefat eden Cesária Évora, küçük bir Afrika adası olan Cape Verde müziğinde temel oluşturan bir rol oynadı. “Çıplak ayaklı diva” olarak tanınan Évora’nın hayatını kaybetmesinin ardından, Cape Verde kültürünü yaşatmak isteyenler bir araya geldi. Bu özel konserde, Cesaria Evora’nın büyük hayranları olan Lura, Teofilo Chantre, Nancy Vieira, Lucibella ve Elida Almeida  Cesaria Evora orkestrası eşliğinde sanatçıyı Tribute konseri ile anacaklar.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

08 Mayıs 2018- Salı

Ruhun doysun

 • Ruhun Doysun- İlk Buluşma

Grundig’in gıda israfına dikkat çekmek için başlattığı ve çıktığı yolda milyonlarca kişiye ulaşan Ruhun Doysun, ekranların ardından ilk defa takipçileriyle buluşuyor.

Sade bir yaşama ve bilinçli tüketime ilham verecek “İlk Buluşma” etkinliğinde, gıdaya saygı duyan yemekler, konuyla ilgili merakla beklenen sohbetlerin yanı sıra birbirinden farklı atölyelerle şehirde ruhunu doyurmanın yollarını keşfecekler. Sade, ruhunu doyuran bir yaşamla tanışmak isteyenler için harika bir deneyim olacak bu buluşmada; katılımcılar, alışkanlıkları, yedikleri ve  tükettiklerimlere olan karşı bakış açısı kazanacaklar.

Ayrıntılı bilgi ve etkinlik detayları için

 • İşin Ehli #6: Kariyerim Gelecek – Yasemin Sungur

Kariyerinin başında olan veya kariyerinin gidişatından memnun olmayan herkesi harekete geçirecek, ilham verecek bir buluşma gerçekleşiyor. Gelecek planları, kariyer hedefleri, plansızlık ve hedefsizliklerin nedenleri üzerine faydalı bir etkinlik seyircilerini bekliyor.

Bireysel gelişim, kariyer ve iletişim alanında çalışan eğitmen, danışman ve koç Yasemin Sungur, eğitim ve iş hayatı boyunca edindiği deneyimlerini, insanların gelecek ve kariyer hayallerini, hedeflerini başarı ve mutluluk için gerçeğe dönüştürmenin yollarını “Kariyerim Gelecek mi?” kitabı ekseninde anlatacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

09 Mayıs 2018- Çarşamba
 • DigitalTalks İlkbahar’18 – V. Hafta

Birbirinden değerli konuşmacıların seyirciyle buluşacağı, katılımcıların yeni kişilerle tanışıp bağlantılarınıı kuvvetlendirme şansı bulunacağı 6 haftalık DigitalTalks maratonu, İş Kuleleri’nde devam ediyor.

5. haftanın konukları, Gökhan Tunçdöken (Dijitalleşen Dünyada Dönüşümü Yönetebilmek); Merthan Öztürk ve Berk Baydur (IoT ile Değer Yaratanlar) katılımcılarla 2 farklı oturumda buluşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Women.Digital Meetup: Artificial Intelligence In Digital Marketing

Pazarlama teknolojileri baş döndürücü bir hızda gelişmeye devam ediyor. Günümüz tüketicilerine etkin bir şekilde ulaşmanın ve verimli deneyimler yaşatmanın yolu ise müşterilere dokunulan anları yeni fırsatlara çevirmekten geçiyor. Bu hedeflerle yapılan pazarlama çalışmaları artık yapay zeka ve akıllı yazılımlar çerçevesinde gelişiyor.

Women.Digital, dijital pazarlamanın gidişatını da önemli ölçüde etkileyen bu konuları profesyonellerinden dinlemek için bu ayki etkinliğinde Microsoft Türkiye’ye konuk oluyor. “Artificial Intelligence In Digital Marketing” başlığı altında gerçekleşecek etkinlikte, dijital pazarlama odağında “Yapay Zeka” kavramını konuşulacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

10 Mayıs 2018- Perşembe
 • Tasarım Tomtom Sokakta

Görkemli tarihi ve binaları ile yeme-içme mekanlarından sanat galerilerine,  müzelerden tasarım mağazalarına, yaratıcılığın merkezi olmaya aday… İstanbul’da, geleceğin Tasarım Mahallesi Tomtom’da, tasarımcıları buluşturan, tasarım dünyasını ön plana çıkartan tasarım dünyasına ilham verecek bir etkinlik.

100 Tasarımcı, 50 Sanatçı, 50 Konuşmacı 10 – 13  Mayıs’da Tasarım Tomtom Sokakta’da! Tasarım, Sanat, Müzik, Yeme-İçme, Alışveriş 4 gün boyunca Tomtom’da katılımcılarını bekliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • YenidenBiz Zirvesi Kadınlar İş Başına

Yalnız ülkemizin değil, dünyanın en önemli sosyal ve ekonomik sorunlarından biri olan kadın istihdamının konuşup tartışılacağı YenidenBiz Zirvesi, yeni çalışmalara zemin olurken, önemli fikir ve önerilere de ışık tutacak.

YenidenBiz Zirvesi’nden sağlanacak gelir ile 1.000 Kadının, işe dönmesine destek olacak eğitimlere katılımını sağlamak amaçlanıyor. 

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

MutluYaka_KonusmaciBG_KonusmaciBG

 • KalDer- 15. İnsan Kaynakları Kongresi (Ankara)

Kurumlarda değişimin yönetilmesi, yönetim kalitesinin içselleştirilmesi çalışanların katılımı ve katkıları ile mümkün olmaktadır. Ayrıca rekabetçi kurumlar fark yaratabilmek için çalışanlarının yeteneklerini, becerileri ve performanslarını en üst düzeyde kullanmalarını talep etmektedir.

Türkiye Kalite Derneği-KalDer, iş yaşamındaki profesyonellerin gelişim ve öğrenmesine katkı vererek, ülkenin gelişimine katkı sağlamak amacıyla pek çok farklı faaliyetlerinin içinde önemli bir yer tutan İnsan Kaynakları Kongreleri düzenlemektedir. EFQM Mükemmellik Modelinin de önemli kriterlerinden bir olan “Çalışanlar” kriterinin temel unsurlarını her yıl farklı bir ana tema çerçevesinde bu kongrede ele alınmaktadır. Türkiye’nin öncü kurumlarının üst düzey yöneticileri kongreye davet edilerek birikimlerini katılımcılara aktarma olanağı sağlanmaktadır. Ankara ve çevre illerdeki İnsan Kaynakları Profesyonellerine ufuk açıcı bir etkinlik organize edilmektedir.

Önemli not: Bu etkinlikte, çok yakından tanıdığınız bazı konuşmacılar da yer almaktadır 🙂

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

11 Mayıs 2018- Cuma
 • Dijital Markalaşma Zirvesi

“Dijital Markalaşma Zirvesi” Branding Türkiye’nin etkinlik/zirve odaklı alt markası olan “Branding Türkiye I Etkinlik” ve “Nişantaşı Üniversitesi” işbirliğiyle gerçekleşiyor. Zirvede, Branding Türkiye’nin Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, Fijital Akademi’nin Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Salih Gedikli, G4A Studio&Workshop Kurucusu Sercan Yılmaz ve Platin Dergisi tarafından düzenlenen “İş Kitapları Ödülleri”nde Yılın En İyi Satış & Pazarlama Kitabı kategorisinde ödül alan yazar ve satış eğitmeni İlker Taner Uzun konuşmacı olarak yer alacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Ayhan Sicimoglu

 • Ayhan Sicimoğlu- Konser

Müziği ile olduğu kadar, farklı kültürlere yaptığı seyahatlerle de adından söz ettiren Ayhan Sicimoğlu, 11 Mayıs Cuma IF Performance Hall Ataşehir sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

12 Mayıs 2018- Cumartesi
 • Yalın Girişim Eğitimi

Parlak bir iş fikrini test etmenin en az maliyetli ve kısa yolu MVP (Minimum Viable Product) üretmek ve pazara sunmaktır. Hedef kitlenin işini görecek en yalın ürün ya da hizmeti en az maliyet ve en kısa zamanda hazırlamak, hedef kitleye sunmak startuplar için hayati önem taşımaktadır. Startuplar, böylece minimum maliyet ile fikirlerini, iş modellerini test etmiş olurlar ve iş modelini geliştirme, yatırım yapma ya da vazgeçme kararını verirler.

İş fikri olan ancak nereden nasıl başlayacağını bilmeyen, iş fikrini test etmemiş ya da fikrini pivot etmek isteyen girişimcilerin; Yalın Girişim Eğitimi’nde, MVP (kullanılabilir en yalın ürün/hizmet) ve iş modellerini çıkartmalarını, test etmelerini ve pivot etmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

digital detox

 • Dijital Detoks I

İş hayatının zihinsel yorgunluğuna en çok maruz kalan başta IT ve Beyaz Yakalı çalışanlara yönelik olan Dijital Detoks’un ilki 12 Mayıs’ta düzenleniyor.

Çeşitli doğa aktiviteleri, meditasyon ve topraklama, takım çalışmaları gibi çalışmalarla ile doğaya yakınlaşarak iç huzuru ve enerji tazelemek amacıyla katılımcılar, Şile Ağva arasında bulunan Hacıllı Köyü’nde birlikte keyifli bir gün geçirecekler.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

13 Mayıs 2018- Pazar

Anneler Günü’nüz kutlu olsun 🙂

 • MSA- Annem İçin Pişiriyorum

“Bugüne kadar mutfakta hep anneniz oldu. O pişirdi. Siz izlediniz. O pişirdi. Siz izlediniz. İzlediniz. İzlediniz. Yediniz. Şimdi mutfakta kolları sıvama sırası sizde. Enginar confit risotto yapımından portakallı şekerpare yapımına kadar öğrenip, annenizle birlikte keyifli vakit geçireceksiniz. Anneler Günü’nde anneniz için harika bir hediye olacak bu eğitime davetlisiniz.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • İlişkilerin Rezonansı

Son yıllarda beden sağlığı ve beslenme üzerine kafa yoruyor, düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz. Peki ya ruh sağlığımız?

“Dünya üzerindeki çoğunluğun en büyük hayali güzel bir ilişki içinde olmak iken niçin yalnızız? veya ilişkilerimizde mutsuzuz?”, “Neden benzer ilişki deneyimlerini hayatımıza çekiyoruz?”, “Niçin güzellik ile başlayan ilişkilerimiz bir güç savaşına dönüşüyor?”, “Eski ilişkilerimizdeki hangi travmalarımız yeni ilişkilerimizi bloke ediyor?” gibi sorular sorulmaya devam ediyor.

Atölye, “İdeal eşimizi hayatınıza çekebilir ya da var olan ilişkinizi ideal bir ilişkiye dönüştürebiliriz!” diyerek, katılımcılarını hayat boyu uygulayabileceği bir donanımla mutlu bir ilişkinin mimarı olmaya davet ediyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Haftaya görüşmek üzere 🙂

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir