İstanbul’da Bu Hafta (9-15 Nisan)

İstanbul’da bu hafta gerçekleşecek olan ve ilgimizi çeken etkinlikleri sizler için derledik.

Katılacağınız ya da burada yer vermeyi atladığımızı düşündüğünüz etkinlikleri bize bildirirseniz çok mutlu oluruz.

Harika bir hafta olsun!

9 Nisan Pazartesi
 • Dijital Pazarlama – Meetup İstanbul

İçinde olduğumuz çağda dijital mecralarda olmak ve onları anlayabilmek çok önemli. Dijital iletişim sayesinde sadece yıllardır görmediğimiz arkadaşlarımızla bağlantı kurmuyor, gündelik ve iş yerindeki birçok işimizi de hallediyoruz. Aslında dijital bizim sesimiz, varlığımızı kanıtlamamızın bir yolu.

Meetup İstanbul da, her ayın ikinci Pazartesi günü dijitalde olup bitenler hakkında bilgi alışverişi yapmak, bu gelişmelerin dijital pazarlamaya nasıl yansıdığını konuşmak için böyle bir etkinlik düzenliyor. Bugünden geri kalmak istemiyorsanız siz Meetup İstanbul’a katılın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • 8 Hafta Mindfulness Meditasyon Uygulaması

Uygulama ağırlıklı bu 8 haftalık çalışmada nefes meditasyonu, şefkat meditasyonu ve yönlendirme eşliğinde beden taraması uygulamaları gibi geleneksel meditasyonları güncel bir yaklaşımla deneyimleme fırsatı bulacaksınız. Ödev çalışmalar ile birlikte 8 hafta sonunda düzenli pratiğinizi kendi başınıza uygulayabilir hale geleceksiniz.

Uygulamaların yanında bilimsel araştırmalarla meditasyonun beyni nasıl şekillendirdiği, sinir sistemini yalnız, depresif halinden nasıl sosyal ve kalp merkezli hale taşıdığı, bağışıklık sistemini nasıl etkilediği sunulacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Screen shot 2018-04-09 at 09.32.12

10 Nisan Salı
 • Girişimcilikte Sunum Sihirbazlığı

Sahneye çıktığında heyecanlanan, nerede duracağını bilmeyen, sesi titreyen, sunumunda istediği etkiyi veremediğini düşünen,”Ah keşke onlar gibi sunum yapabilsem” diyen herkesin ilgisini çekecek bir etkinlik.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • DigitalTalks İlkbahar’18

Birbirinden değerli konuşmacıları dinleyeceğiniz, yeni kişilerle tanışıp bağlantılarınızı kuvvetlendirme şansı bulacağınız 6 haftalık maraton İş Kuleleri’nde başlıyor. Konu başlıkları: “Dönüşen Medya Tüketim Alışkanlıkları & Geleceğin Ajansı” ve “Beyin Defolarını (Cognitive Biases) Düşünerek Kullanıcı Deneyimi Nasıl Planlanır?”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

11 Nisan Çarşamba
 • Aile Odaklı (Filial) Ebeveyn Okulu

Aile Odaklı Ebeveyn Okulu, 2-12 yaş arası çocukları olan ebeveynlerin ev içerisinde uyugulayabilecekleri çocuk merkezli oyun yoluyla çocukla ilişkilerini güçlendirmeyi öğreten 10 haftalık psikoeğitimsel bir programdır. Okul, ebeveynleri çocuklarıyla çocuk merkezli oyun saatleri düzenlemeleri konusunda uygulamalı bir şekilde eğitmeyi ve onlara bu oyun saatlerinde psikoeğitimsel bir rehberlik yapmayı amaçlıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • FoodBack-Akıllı Tarım ile Değer Zincirinde Sürdürülebilir +Etki

Türkiye’de akıllı tarım uygulamalarıyla, kendi ürünlerinin hammaddesini üretmek konusunda öncü olmayı hedefleyen Anadolu Efes, WWF-Türkiye iş birliğiyle hayata geçirdiği proje kapsamında arpa ve şerbetçiotu tarımında kullanılan konvansiyonel yöntemlerden kaynaklı, ekolojik dengeye yönelik tehditlerin azaltılmasını amaçlıyor.

Açık eğitim programı yedi seminer ve üç atölye çalışması içerecek şekilde hazırlanmış. Seminerlerde ilham almak ve bilgi paylaşmanın yanı sıra atölye çalışmaları aracılığı ile etki yaratmanın deneyimleneceği program sonrasında gıda konusundaki küresel sorunlara birlikte nasıl çözümler üretilebileceğine dair proje ve girişimleri gıda girişim programına dahil etmeyi amaçlıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Screen shot 2018-04-09 at 10.04.05

12 Nisan Perşembe
 • Future Summits- İş’te Gelecek

Teknolojinin gelişmesi ve etki alanının yayılması ile birlikte hayatımızın her alanında büyük bir değişim yaşıyoruz. Future Summits de düzenlediği toplantılarda bu değişimin yansımalarını farklı sektörlerden uzmanlarla birlikte değerlendiriyor.

Gelecekteki iş yapış şekillerimizin konuşulacağı İş’te Gelecek toplantısında; teknolojinin işe alımdan, takımlar arası iletişime kadar tüm süreçleri nasıl değiştirdiğini, yeni neslin değişen iş hayatına hazırlanması için mevcut eğitim sisteminde yapılması gereken değişiklikleri, değişen ofis ortamlarımızı ve esnek iş gücünün iş hayatında artan varlığını konunun uzmanları ile değerlendirilecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 •  Bitcoin, Dijital Paralar, Blockchain ve Ötesi

Bitcoin nedir, güvenilir midir? Tarihi ve felsefi kökenleri nelerdir? Hangi soruna çözüm sağlar? Sistemin işleyişi nasıldır? Diğer kripto paralar nelerdir, işleyişleri nasıldır ve hangi sorunlara çözüm sağlarlar? Kripto Dijital Paraların saklaması, yönetimi ve kullanım alanları nelerdir, nelere dikkat etmek gerekir? Bitcoin ve diğer kripto paraların altında yatan ve internetin doğuşu kadar önemli olan Blockchain teknolojisi nedir ve dünyayı nasıl değiştirecek? Benzeri sorulara cevap bulacağınız interaktif bir etkinlik.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Screen shot 2018-04-09 at 12.19.06

13 Nisan Cuma
 • Teknoloji Girişimleri İçin Şirketleşme Eğitimi

Şirket kurmak isteyen bir girişimci kuracağı şirkete belirlerken hangi kararları alması gerekir? Şirket türleri nelerdir? Şirket kuruluş süreçleri nasıl işler ve nelere dikkat edilmelidir? Kuruluş sonrası süreçler nasıl ilerler? Teknogirişimci şirketler için teşvik ve avantajlar nelerdir? gibi bir çok soruya cevap bulabileceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • STEAMWIN @Boğaziçi University

 STEAMWIN, (Science, Technology, Engineering, Art & Math) akademisyenlere, bilgi iletişim teknolojileri profesyonellerine ve STEAM öğrencilerine ilham veren network kurmalarını sağlayan bir TurkishWIN & BinYaprak projesidir. STEAMWIN Konferanslarında rol modellerin anlatımıyla “O yaparsa ben de yaparım” dedirten teknik kariyerlerinde başarıya ulaşmış, ilham veren konuşmacılar hikayelerini STEAM derecesinde eğitim gören, bu alanda çalışan kişilere ilham vermek hedefleniyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

14 Nisan Cumartesi
 • Cumartesi Aurası: Muse VR / İnteraktif Medya Sanatı

Sözlü gelenekle başlayıp, kağıt kalemle devam eden hikayecilik, sanal gerçeklikle yeni bir ufka doğru yöneliyor. Donanımların gelişmesi, içeriklerin ve anlatım tekniklerinin dönüşmesini zorunlu kılıyor. Sanal gerçeklik, sağladığı yeni imkanlarla konvansiyonel hikaye anlatım yöntemlerine rakip olabilecek mi? Sanat ve diğer lineer dramatik yapılar, yeni paradigmada karşımıza nasıl çıkacak? Sanal gerçeklik, mimari tasarım süreçlerinin bugünü ve geleceğini nasıl dönüştürüyor?
Bu ve benzeri sorulara cevap arayacağımız atölyede, “Sanal Devrim” isimli VR deneyimi, İstanbul’un silüetini oluşturan tarihi yapı ve sokakları, içinden geçilebilen rengarenk bir görsel dil ile keşfe davet ediyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Sosyal Medya İçerik Atölyesi

Markalar, blogger’lar, youtuber’lar, şirketlerde veya ajanslarda Sosyal Medya yöneticisi / uzmanı olarak yer almak, bu konuda hizmet veren ajanslarda çalışmak, kariyerini bu yönde devam ettirmek isteyenler bu atölye tam size göre! Sosyal Medya’da ne paylaşılır, etkili içerik nasıl oluşturulur? İçerik trendleri nelerdir?  Viral içeriğin püf noktaları nelerdir?  gibi sorulara cevap bulacağınız bu eğitimi Bee Digital Kurucusu Azade Seren Özaltun verecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

Screen shot 2018-04-09 at 12.18.03

 • Dijital Göçmenlik : Avatarlar, Robotlar, Androidler Arasında Nefes Almak

Yer değiştirmenin, kişinin mekanını olduğu kadar zamanını da dönüştürdüğü varsayılabilir. Bu varsayım, herkesin belirli bir mekanda, mekânsal koşulların dayattığı bir “ritm” içinde yaşadığı ön kabulüne dayanıyor. Dolayısıyla, her “yer değiştiren”, yeni bir ritm edinmek, devinimlerini bu yerde yeniden tanımlamak durumundadır.

Gümüşlük Akademisi’nin III. Seminer dizisi olan “Yer değiştirme”, antik çağlardan beri sorgulanan, “yer değiştirenler” ile birlikte yer’in de başkalaşmasını ele alıyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Facebook Marketing Workshop

Facebook Reklamcılığı Workshop Eğitim ile; Facebook reklam yönetimini ve en iyi uygulamalarını, Facebook reklam yatırımlarınızın geri dönüşünü nasıl optimize edeceğinizi 2 tam gün uygulamalı workshop eğitim ile pratik ederek öğreneceksiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

15 Nisan Pazar
 • TEDxBahcesehir University -Paylaşmaya Değer Fikirler

DijitalPara Teknoloji Kurucu CEO’su Ali Sermet Taşdöğen, kripto paraların altında yatan devrimsel teknoloji Blockchain’i aktarırken, bizlerin bu teknolojiye ne kadar hazır olduğumuzu ve sadece uyum sağlayanların ayakta kalabileceği bu dünyada neler yapmamız gerektiğini analizleriyle birlikte TEDx Sahnesinde paylaşacak!

CNN Türk Ekonomi Haber Müdürü olan Ebru Baki, hafta içi her gün CNN TÜRK’te ekrana gelen “Günün Ekonomisi” ve “Parametre” programını sunuyor. Baki; kadının iş hayatındaki yeri ve önemini katılımcılarımıza anlatacak!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Bir Delinin Hatıra Defteri

Bir şizofrenin iç dünyasının anlatıldığı “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyununu bir de Metin Zakoğlu yorumuyla izlemek için Evde Tiyatro’da yerinizi alın.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

***

Haftaya görüşmek üzere 😉

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir