İstanbul’da Bu Hafta (9- 15 Şubat 2019)

Bizim ilgimizi çeken, 9-15 Şubat haftasındaki İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikleri sizler için derledik. Katılacağınız ya da aşağıdaki listede yer almayan etkinliklerle ilgili bizi bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz 🙂

******

9  Şubat 2019 Cumartesi

sosyal medya içerik atölyesi

 • Sosyal Medya İçerik Atölyesi

Markanız için internet pazarlamasının en önemli araçlarından biri olan Sosyal Medya, Sosyal Medya İçerik Atölyesi programı ile size kullanım alanları, zengin içeriği ve geri dönüşüm sonuçlarını içeren detayları ile sektörün en etkili isimleri tarafından aktarılacak.

Şirketlerde veya ajanslarda Sosyal Medya yöneticisi/ uzmanı olarak yer almak, bu konuda hizmet veren ajanslarda çalışmak, kariyerinizi bu yönde devam ettirmek istiyorsanız bu program tam size göre!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Sen Balık Değilsin Ki

Oktay Rifat’ın “Ahmet” şiirinin temelini oluşturduğu Sen balık değilsin ki, 2010’da Peniche Anaco (Fransa) ve İstanbul DansPlatform’un desteğiyle, Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nda üretildi. Bugüne kadar 40’a yakın şehirde sokaklarda, parklarda, evlerde, cafelerde, derneklerde ve sahnelerde 200’den fazla sahnelendi. Her türlü mekâna ve duruma uyarlanabilen gösteri, her izlenişte farklı bir deneyim yaşatıyor. “Suyun yolunu kesersin, kum çuvalları dizersin, beton örersin; ama ne yapar ne eder, bi yerden bi çatlak bulur, ve özgürce akmaya devam eder su. Bu eser suyun, yolculuğunu kendi yolculukları yapanların hikâyesidir.”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

10 Şubat 2019 Pazar
 • Kariyer Atölyesi: Hikayeni Yarat!

Ailenizle ya da çevrenizle sorunlarınız mı var? Sizi anlamıyorlar mı? Sizi illa ki bir kalıba sokup, kurumsal bir iş, emeklilik, evlilik ve toruna doğru giden o garantici hayata mı sürüklüyorlar? Çok mu beklentileri yüksek? Ne yaparsanız yapın bu beklentileri dolduramayacaksınız emin olun. O yüzden biraz da oksijen maskesini kendinize takma vakti geldi de geçiyor. Rahatlayıp, kendinizi şarj edeceğiniz, farkındalık dolu bir etkinlik sizleri bekliyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Geleneksel Feng Shui Yeni Yıl Etkinliği

2019’da kılavuzunuz FENG SHUI! Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek “Geleneksel Feng Shui Yeni Yıl Etkinliği” ile 2019 Çin yılında sizleri nelerin beklediğini, şanslı alanlarınızı, uğurlu günlerinizi, yeni yılda sağlık, aşk ve para konularında nelere dikkat etmeniz gerektiğini keşfetme fırsatı bulacaksınız. Yeni yıla dair önemli planlar ve beklentiler içerisindeyseniz tüm sene boyunca faydalanacağınız bu etkinliği sakın kaçırmayın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

11 Şubat 2019 Pazartesi
 • Dur, Değiştir, Dönüştür: Dijital Çağda Mindfulness Pratikleri

‘An’da yaşadığımız deneyimle gerçekten mevcut olabilmek, yani mindful olabilmek günlük hayatlarımızdaki bu sıkıntıları çözmek konusunda bize nasıl destek olabilir, gün içerisinde uygulayabileceğimiz küçük mindfulness uygulamalarıyla teknoloji ile aramızdaki ilişkiyi nasıl daha dengeli hale getirebiliriz, tüm bunları bu workshopta bulabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Okay Temiz – 16. Ritmin Günü – Çocuğa Saygı

11 Şubat 2019’da, 16’ncısını düzenleyeceği geleneksel “Ritmin Günü” konserinde bu kez dünyanın önde gelen saygın müzisyenlerinin katılımıyla kültürleri buluşturacak ve “Çocuğa Saygı” mesajı verilecek. İki bölümden oluşan konserin ilk bölümde dinleyiciler, Berlin’de yaşayan İranlı Dömbek ve Bendir vitüözü Muhammad  Reza Mortazavi, Senegalli Djembe virtiözü İbrahim, Marimba vitüözü Cabati Balafon, Dun Dun virtüözü Salu Sene, Finlandiya’dan gelen piyanist Tom Temiz ile 7 Kişilik Okay Temiz Oriental Wind orkestrasını ve ünlü müzisyen Aydın Esen’le kültürlerin buluşmasına şahit olacaklar. Konserin ikinci bölümünde ise “Okay Temiz Ritim Atölyesi”nin müzisyenleri “Çocuğa Saygı” konseptini vurgulayarak İstanbul ve İzmit’ten gelen özel çocuklarla birlikte bir ritim konseri verecekler.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

12 Şubat 2019 Salı
 • Çekim Yasası 101

“Hep şikayetçi olduğun durumları ya da kişileri hayatınıza neden ve nasıl çekiyorsunuz?”, “Farkında olmadığınız fakat size yön veren düşünceleriniz olabilir mi?”, “Ne istediğinize karar verebiliyor musunuz?”, “Karar verdiklerinize ulaşabiliyor musunuz?”, “Ulaştıklarınızdan mutlu oluyor musunuz?”, “Mutluluğu sürekli hale getirebildiniz mi?”

Tüm bu soruların cevaplarının nedenlerini fark etmek, zihninizin engellerini aşmak, duygusal yüklerinizden arınmak ve çekim yasasını istediğiniz şekilde kullanabilmek için uzun yıllardır hem bireylere hem de şirketlere çekim yasası eğitimi veren Kerem Şenoğlu tarafından verilecek olan bu atölyeyi kaçırmayın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • #3 Teknik ve Operasyonel Ölçeklenebilirlik – Iyzico, Barbaros Özbuğutu

Bir girişim serüveninde, takımın kurulmasından yatırım süreçlerine kadar girişimcinin ihtiyacı olan tüm konuların işleneceği Girişimin 7 Büyük Semineri’nin üçüncüsü olan “Teknik ve Operasyonel Ölçeklenebilirlik” konusunda Iyzico Kurucu Ortağı Barbaros Özbuğutu ve Yazılım Geliştirme Müdürü Yalçın Yenigün ile bulaşacaksınız.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

13 Şubat 2019 Çarşamba

https___cdn.evbuc.com_images_55219109_51317106688_1_original

 • Şirket Kurma Eğitimi

Bir iş fikriniz hatta belki müşterileriniz var. Artık şirketleşmek, fatura kesmek istiyorsunuz. Ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman bu eğitim tam size göre. Şirketleşmenin hukuki ve mali boyutlarını öğrenip en kısa sürede şirket kurmak istiyorsanız, bu eğitimi kaçırmayın!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Görünenin Ötesini Ararken

Columbia Columbia Global Centers | Istanbul Distinguished Leaders Speaker Series kapsamında Allianz Sigorta ve Allianz Hayat ve Emeklilik Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı ve eski TUSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes’ı “Görünenin Ötesini Ararken” başlıklı konuşmasıyla 13 Şubat Çarşamba akşamı Studio-X Istanbul’da ağırlayacak. Başaran-Symes 1980’lerde başlayan global iş yaşamındaki farklı dönem ve tecrübelere değinerek yaptıklarıyla yetinmeyen, hep görünenin ötesini arayan yaşam yolculuğundan kesitleri katılımcılarla paylaşacak.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 

14 Şubat 2019 Perşembe
 • Yeni Yaratıcılar #13: Emre Parlak

ATÖLYE ve Bigumigu iş birliğinde gerçekleşen Yeni Yaratıcılar, 13. etkinliğinde görsel iletişim tasarımcısı Emre Parlak’ı ağırlıyor. Emre Parlak ağırlıklı olarak görsel kimlik tasarımı, grafik ve dijital tasarımlar üzerine çalışıyor. Emre ile farklı alanlarda geliştirdiği tasarım prensiplerinden tasarıma bakış açısına, akademik faaliyetlerinden tasarımcı olarak yaşadığı dönüşüme kadar birçok konuda keyifli bir sohbet gerçekleştirecek.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Ata Demirer Gazinosu

Başarılı komedyen Ata Demirer, Türk Sanat Müziği’nden operaya, halk müziğinden popa ve arabeske kadar geniş bir repertuvara sahip. Demirer’e sahnede Taşkın Sabah yönetiminde bir orkestra ve zaman zaman dansçılar eşlik ediyor. Seyircinin hasretle beklediği mizah dolu hikayeler de şarkı aralarında sahnede yerini alıyor. Ata Demirer kendine has üslubuyla bir yandan şakalarıyla seyirciye kahkahalar attırıyor, bir yandan da şarkılarıyla, tiyatro sahnesine hoş bir seda getiriyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

15 Şubat 2019 Cuma

sabancı üni

 • Üniversite Eğitiminin Girişimciliğe Etkisi – Sabancı SUCOOL & InnoEnergy

Sabancı Üniversitesi Girişim Hızlandırma Merkezi (SUCOOL) tarafından, SUCOOL’un Avrupalı enerji yatırım şirketi partneri InnoEnergy desteğiyle hazırlanan üniversite öğrencisiyken girişimci olmanın, akademi ve kurumsal kariyer farkının ve yüksek lisans/doktora gibi mezuniyet sonrası programların girişimciliğe etkisinin konuşulacağı etkinliğe davetlisiniz!

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

 • Taş Fırın Pizza

“Yoga ve meditasyon yapanlara saygımız sonsuz ama biz size pizza yaparken de aynı etkiyi yaşatmayı iddia ediyoruz. Pizza hamurunu yoğururken, hamuru açarken ve daha sonra kendi eserinizi yerken yaşayacağınız mutluluk ve rahatlama ile evinizde pizza seansları yapmak için hazır olun!”

Ayrıntılı bilgi ve bilet temini için

*******

Gelecek hafta yepyeni etkinliklerle görüşmek üzere 🙂

Zeynep Erdoğan

plazadandunyaya_profil_zeynep02_2

Yemek yapmayı ve paylaşmayı terapi olarak gören bir blogger; vizörünün arkasındayken diğer terapisinde olan bir ileri amatör; utanmasa kapının gıcırtısıyla rakseden bir “dandöz”; orta avlu’nun 35lik’i; yeğenlerinin asker arkadaşı; fil hafızalı yer-yön uzmanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir