KalDer Ankara Şubesi- 15. İnsan Kaynakları Kongresi’ndeydik

Bu bir bilgilendirme yazısı olup fazla miktarda sevinç içermektedir.

********

Birazdan okuyacağınız bilgilendirme yazısındaki yaşananlar, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Ankara Şubesi– Proje ve Geliştirme Müdürü Begüm Çetintarakçı’nın göndermiş olduğu bir e-posta ile başladı. Mutlu Yaka ekibi olarak bizi Ankara Şube olarak bu yıl 15. kez düzenlenecek olan İnsan Kaynakları Kongresi’ne davet ediyorlardı. (Hala bilgisi olmayanlar için Mutlu Yaka- Plazadan Dünyaya ve Ceres Yayınları’nın yılda 3 kez düzenledikleri, iş hayatını mutlu geçirmenin yollarını paylaşan etkinlikler serisidir. Daha fazlası için tık tık).

Önceki yıllarda “Orkestra”, “Ortaya Karışık” gibi farklı temalarda organize edilen Kongre’nin 2018 yılı için planı;

Günümüz iş dünyasında bütün örgütlerin başarılı bir şekilde ilerleyebilmesi için insan kaynakları yönetim sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu doğrultuda KalDer olarak, insana yapılan yatırımın her zaman en büyük yatırım olduğunu söylemekteyiz. Ancak teknolojinin gelişimi ve yeni kuşakların iş hayatında yer alması ile insan kaynaklarının farklı trendleri kullanmaya yönelmesi kaçınılmaz olmuştur. Tüm bunlardan yola çıkarak kongremizin ana temasını “Geleceğin Şifreleri” olarak belirledik.

şeklindeydi. Biz de ekip olarak, “Mutlu Çalışmak Bir Ütopya Mı?” başlığında bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmaya karar verdik. Kongre öncesi günleri; anlatılacak konuların detaylı araştırması, sunumdaki konuların paylaşması derken hummalı bir şekilde çalışarak geçirdik.

MutluYaka_KonusmaciBG_KonusmaciBG

KongreTopluDuyuru

Kongre, 10 Mayıs 2018’de Wnydham Otel Ankara’da olacaktı. Sabahki konuşmacıları da dinleyebilmek, yolda yaşanabilecek herhangi bir aksiliği önleyebilmek için bir gün önceden yola çıktık.  Yaklaşık 4 saat süren tren yolculuğunda kendi ofisimizi kurmuştuk bile (hem neydi; zaman ve mekandan bağımsız çalışmak mümkündü).

Yağmurlu ve ılık bir öğleden sonra vardık Ankara’ya. Akşamı son hazırlıklarla geçirirken, ertesi sabah bomba gibi bir sunuma hazırdık.

Çoğunluğunu Ankara’da çalışan özel sektörden katılımcılarının oluşturduğu organizasyonda, farklı konu başlıklarında, insan kaynakları ve çalışma biçimlerine dair farklı bakış açılarını dinledik. Birbirinden bağımsız sektörlerdeki uzmanlardan oluşan konuşmacıları keyifle dinlemenin yanında, oturum aralarında diğer katılımcılarla yaptığımız mini sohbetler de bizim için ilham vericiydi.

Düzenlediğimiz Mutlu Yaka etkinlikleri dışında, İnsan Kaynakları alanında yaptığımız ilk konuşma olarak tarihimize geçen bu etkinlik için, başta KalDer Ankara Şubesi Başkanı Nazmi Karyağdı olmak üzere bütün KalDer Ankara Şubesi ekibe tekrar teşekkür ederiz.

 Mutlu Yaka_KalderAnkara

Plazadan Dünyaya

siz_son

3 kadın; 3 Mersinli; 3 blogger; 3 plaza kaçkını; 3 bulgurofil; 3 Leyla :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir