Kurumsaldan Sonra Hayat Var Mı ? – 31 Ocak 2019

Bundan böyle sitemizde, kardeş platform “Kurumsaldan Sonra Hayat Var Mı?” panellerinin videolarını da bulabileceksiniz. 😉

Kurumsaldan Sonra Hayat Var Mı ?

Stage-Co’nun kurucu ortağı Neşen Yücel tarafından kurgulanan ve 2017 yılından bu yana düzenli aralıklarla devam eden bu paneller serisinde; 3 konuşmacı ile sohbet ediliyor, bilgilendirme ve ilham verici paylaşımlar yapılması sağlaniyor. Her panelde davetli konuşmacılar, kurumsal yaşamda uzun yıllar geçirdikten sonra, kendi işlerini kurmuş, hem kurumsal yaşamı, hem de girişimciliği tatmış kişiler arasından seçiliyor. Neşen Yücel’in kendi kariyer ve  yaşam öyküsünde yaşadığı sıkıntıları bir sosyal faydaya dönüştürme isteğiyle başlattığı inisiyatifi Kurumsaldan Sonra Hayat Var mı? herkesin girişimci olmasını değil, böyle bir isteği ve hayali olan kişileri bilgilendirmeyi ve tercihlerini daha bilinçli yapmalarını hedefleyen bir etkinlik serisidir.

Konuşmacılar

Neslihan Kılıç Hacıalioğlu: 1998 yılında Bilkent İşletme’yi bitirdikten sonra toplam 10 yıl kurumsal bankacılık ve marka danışmanlığı yaptı. Kurumsal kariyeri boyunca kendi markasını yaratma isteğinde olan Neslihan, 2009 yılında annesinin rahatsızlanmasıyla sağlıklı ve organik ürünler dünyasına girerek bu yoldaki idealist girişimcilik serüvenine atıldı.2016 yılından beri de kurumsal hayattaki kadınların şıklığını tamamlamak üzere oluşturduğu markası BloominBag ile mutlu ve doğa-dostu çantalar üretiyor. BloominBag modayı takip eden laptop çantaları üreten Türkiye’deki ilk ve tek markadır. Laptop çantaları ile başlayan marka yolculuğu çok hızlı bir şekilde ipad kılıfları, sırt, omuz, bel, makyaj, postacı çantaları ve kalemlikler olarak büyümüş ve büyümeye de devam etmektedir.

Selda Susal Saatçi: Laughter Yoga International sertifikalı ve Türkiye’deki 10 Kahkaha Eğitmeninden biri olan Selda Susal Saatçi’nin 20 yıllık bir kurumsal hayat geçmişi bulunuyor. DHL Express ve Philip Morris gibi uluslararası şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak, iletişim departmanlarını yöneten ve birçok ödüllü PR kampanyasını geliştirip uygulayan Susal Saatçi, sosyal sofra paylaşım platformu olan www.yeatup.com’un kurucu ortağı. Ayrıca moda sektörü için tüketici trendleri yazıyor, Kurumsal iletişim eğitimleri veriyor ve iletişim danışmanlığı yapıyor. İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı’dan sonra Harvard Business School’da PLD6 ‘yı tamamlayan Selda Susal Saatçi, ileri derece İngilizce, Almanca ve başlangıç seviyesinde İtalyanca biliyor.

Murat Yerdekalmazer: Yaklaşık 20 yıl boyunca reklam ajansı, internet firmaları, telekom operatörleri gibi kuruluşlarda pazarlama departmanlarında uzman seviyesinden CMO seviyesine kadar tüm kademlerde görev aldi. Bu sure boyunca birçok eğitim, kişisel gelişim programına katıldı. Zamanla kendini tanımaya çalışmanın keyifli olduğunu anladı ve kendi yaralarını sarmak ve kendini iyi etmek için öğrendiklerinin başkalarının da işine yarayacağını görünce bu alanı kendine iş edindi ve 2014 yılında profesyonel hayatı bırakıp Danışmanlık ve Koçluk işini seçti. Şirketlere eğitim ve danışman olarak hizmet vermenin yanı sıra uluslararası akredite bir koç olarak beyaz yakalılara kariyer yolculuklarındaki zorlukları aşmaları için destek veriyor. Koçluk alanında verdiği hizmetlerin sadece iş dünyasına değil aynı zaman da spor dünyasına faydalı olacağını fark etti ve son 3 yıldır sporculara, özellikle profesyonel futbolculara sahadaki performanslarını arttırmaları ve kariyerlerini daha iyi yönetebilmeleri için Mental Sporcu Koçluğu yapıyor.

Videolar

1.Part – Açılış

2.Part

3.Part

4.Part

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir