Reklam Pazarlama Zirvesi (RPZ) İstanbul’18

Plazadan Dünyaya olarak takip edebildiğimiz ölçüde farklı etkinliklere ve eğitimlere gitmeye çalışıyoruz. A’dan Z’ye her şeyiyle kendimizin ilgilendiği zengin içerikli web sitemiz ve Ceres Yayınları ile düzenlediğimiz Mutlu Yaka etkinliği için ufkumuzu genişletiyor ve ihtiyacımız olan konularda bilgi sahibi olmak için çaba sarfediyoruz.

Malum ekipte bir bilgisayar mühendisi, bir bankacı ve bir gayrimenkul uzmanı olunca “pazarlama” üzerinde daha çok duruyoruz. Hal böyle olunca, 12 Mart 2018 tarihindeki yapılacak olan “Reklam Pazarlama Zirvesi- İstanbul ’18” ilgimizi çekti; hemen biletlerimizi aldık.

rpz_gorsel

Türkiye’nin ilk ISO 9001 Kalite Belgeli Kulubü olan İstanbul Üniversitesi İşletme Kulubü tarafından düzenlenen RPZ İstanbul’un ilk etkinliği, 2012 yılında yapılmış. Zirve, her yıl farklı mekanlarda organize edilmeye devam ediliyor.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerinin reklam ve pazarlama dünyasına adım attıkları Reklam Pazarlama Zirvesi; yeni nesil pazarlama trendleri, reklamcılık sektörünün perde arkası ve firmaların pazarlama stratejileri gibi konuları her sene bir adım daha ileriye hedefiyle ele alıyor.

RPZ, her yıl yeni bir motto çerçevesinde şekilleniyor ve konuşmacılar belirleniyor. 2018 yılında “Dönüşüm, muhteşem olacak” diyen uzmanların konuşmalarını dinledik. #RenkliPrestijliZevkli geçen organizasyonda, pazarlama sektöründe farklı rollere sahip uzmanların deneyimlerini dinlemek çok verimli oldu. Eminiz, Uniq Hall’u dolduran ve çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan yüzlerce dinleyici için de, bu etkinlik ilham verici olmuştur.

Gelelim izlenimlerimize;

  • İşletme Kulubü, çok başarılı bir organizasyona imza atmıştı. RPZ İstanbul ’18, işleyiş açısından değme profesyonel organizasyonlara taş çıkartacak şekilde düzenlenmişti.
  • Konuşma sürelerinin 20 dakika ile sınırlı olması ve konuşmacıların bu süreye sadık kalmalarını sevdik ve çok verimli bulduk. 
  • Artık daha çok dijitalleşen hayatlarımıza dokunabilmek için yapılabileceklerimiz konusunda bilgi sahibi olduk.
  • İzleyicilerin çoğunluğunun genç olması, organizasyonun çok enerjik geçmesini sağladı.
  • Aralarda fuaye alanında yapılan workshoplar (her ne kadar biz katılamamış olsak da) eğlenceliydi.
  • Etkinlik sonundaki sürprizler, organizasyonu daha da eğlenceli hale getirdi.

Ekip olarak, aldığımız birbirinden önemli notlar ve dinlediğimiz ilham verici konuşmalarla salondan ayrılırken, yeni projeler için kafa yormaya başlamıştık bile :) Umuyoruz en kısa zamanda bunlarla ilgili güzel haberleri de sizlerle paylaşırız ;)

 

Plazadan Dünyaya

siz_son

3 kadın; 3 Mersinli; 3 blogger; 3 plaza kaçkını; 3 bulgurofil; 3 Leyla :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir