Tanımanızı İstediğimiz Biri Var: Let’s Boho

Tanımanızı istediğimiz biri var köşesinin bu ayki konuğu Semanur Aksoy…Screenshot_20200720_103031_com.instagram.android

Her ne kadar yüz yüze görüşmemiş olsak da, Instagram sosyalleşmelerimizden, Uplifers’daki blog yazılarından; onun da plazadan dünyayaya göç edenlerden olduğunu, defterine yazdığı hayallerinin zamanla değiştiğini ve ne istediğinden çok, ne istemediğini anladığı anda da yola çıkmaya karar verdiğini biliyoruz.

Semanur; yıllarca kurumsalda çalıştıktan sonra, yaşadığı depresyonu bir gün işe giderken dinlediği şarkının (9/6 yollarında-Efkan Şeşen) sözleriyle hissedince hayatında değişiklikler yapmaya karar vermiş. İlk işi, evindeki tüm eşyalarını depoya bırakarak İstanbul’dan taşınmak ve İzmir’e, ailesinin yanına gitmek olmuş. Bir süre İzmir ile hasret giderdikten sonra hep hayalini kurduğu Güney Amerika’ya gitmeye gelmiş sıra. Uzunca bir seyahatten sonra heybesi dolu dönmüş yurda. Ama ne İstanbul ne de İzmir, Fethiye çalmış gönlünü… 😉

Fethiye’de “slow city” tadında bir hayat sürerken, heybesinde getirdiği harika sarongları, mandala yatak örtülerini, çantaları da bizlerle Let’s Boho‘da buluşturuyor, Semanur.

Let’s Boho’nun harika manifestosu…

Dünyanın dört bir yanında doğayı varoluşlarının özü kabul eden güzel insanlar yaşar. Bu insanlar hayatlarının renklerini ve müziğini yaratırken doğaya öykünür. Yarattıkları sanat ya da kullandıkları günlük aletler hiçbir zaman tesadüf eseri değildir. Doğayla iç içe geçmiş uzun ve sabırlı bir öğrenme sürecinin ürünüdürler. Let’s Boho da doğadan aldığı ilhamla bohem yaşam tarzını benimsemiş özgür ruhlara bu gökyüzünün altındaki  renk ve dokuları barındıran güzellikler sunar.

lets boho

Semanur Aksoy’un hem hayat hem de seyahat hikayelerini anlattığı blog yazılarını Uplifers‘da okuyabilirsiniz.

Hayalleri olan, yoga tutkunu, gezgin, doğaya ve canlılara hayran, üretken bir kadını tanıdığımız için biz çok mutluyuz. İstedik ki onu siz de tanıyın, ondan ilham alın ve Mandala’nın mistik gücü sizi de sarsın… 😉

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir