The Heavy

Bir İngiliz rock grubu daha geliyor… Tanıştırayım, “The Heavy” !

Onları ilk kez, 3 yıl önce bir arkadaşımın arabasında şehirlerarası yolculuk yaparken dinlemiştim. Harika bir sonbahar gününde, renkli yapraklarla döşeli yollarda giderken dinlediğimden midir bilmiyorum ama çok beğenmiştim. Sonra grubun diğer şarkılarını da dinleyince… Hooop! Bayıldığım gruplar listesinde ilk 10’a girdiler hemen 😉

grup fotoKim bunlar?
  • Kelvin Swaby (Vokal), Dan Taylor (Gitar), Spencer Page (Bass) ve Chris Ellul (Bateri) olmak üzere dört kişiden oluşan bir İngiliz Rock grubudur.
  • 2007’de “That Kind of Man” isimli single’larını yayınladılar.
  • 2008’de “Great Vengeance and Furious Fire” adındaki ilk albümlerini yayınladılar
  • 26 Mart 2008 tarihinde Spin Dergisi tarafından “Günün Sanatçısı” seçildiler.
  • 2008 yılının Mayıs ayında Rolling Stone Dergisi’nin popüler sanatçılar listesine (Hot List) de adını yazdırmayı başardılar.
  • “How You Like Me Now?”, “The Big Bad Wolf” ve “That Kind of Man” başta olmak üzere, şarkıları, The Vampire Diaries, True Blood, Californication gibi pek çok TV dizisinde kullanıldı.
  • “Short Change Hero”, Borderlands 2’nin introsunda ve Batman:Arkham City’de kullanıldı (Bilgisayar oyunlarına meraklı olanlar hemen hatırlayacaklardır ;)) .
  • 28 Ocak 2012’de Türkiye’ye geldi. (Ne yazık ki o zamanlar tanımıyordum 🙁  Yoksa kaçırmazdım! )
Sevdiğim şarkıları…

Short Change Hero: Grubun ilk dinlediğim şarkısı olduğu için yeri biraz farklı tabii 😉 . Django Unchained’in kendisinden çok soundtrack’ine bayılan biri olarak, bu şarkının da Tarantino filmlerine çok yakışacağını düşünüyorum. Duy sesimi, Quentiiin! 😉

What makes a good man: Enerjisi inanılmaz güzel olan bu şarkı, özellikle video klibi bana Ray Charles’ı hatırlatıyor. Bu arada yeri gelmişken belirtmeden geçemeyeceğim; yıllar önce çekilen, Ray Charles’ın hayatını anlatan “Ray” filminde, onu Jamie Foxx canlandırmıştı. Hem filmden hem de Jamie Foxx’un oyunculuğundan çok etkilenmiştim. Zaten o yıl da en iyi erkek oyuncu Oscarını almıştı ;). Biyografi filmi sevenler kaçırmasın!

Be mine: Her yerinden hüzün akan bir şarkı. Ama yine de dinlemekten vazgeçemiyorsunuz…

Son olarak diyeceğim şudur ki; bu İngilizler iyi müzik yapıyorlar arkadaş! 😉  Bknz. The Beatles, Placebo, Radiohead, Oasis, Rolling Stones, Arctic Monkeys, The Cure, Coldplay, The Verve, Richard Ascroft, The Heavy…

 

 

İrem Devseren

author_3

Yemek diye hayal ürünlerini paylaşan bir blogger; mutlulukların ve sevginin paylaşıldıkça çoğalacağına inanan bir hayalci; kuzukafalının tombiği, felsefeye meraklı, doğuştan küt saçlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir